PJ

Vážený pane, nedělejte z důchodců hlupáky. Mojí mámě bylo teď 80 let, má chytrý mobil a tablet, elektronické bankovnictví a v klidu platí kartou. Kdyby se vývoj řídil podle vašich názorů , ještě by jsme psali klínovým písmem. K valorizaci bych řekl jen jedno, zvítězil zdravý rozum nad populismem.

Foto

Nikdo z důchodců hlupáky nedělá. Ale myslím si, že každý by měl mít na vybranou, jakou formu zvolí, jestli papírovou nebo elektronickou. Zavést elektronickou a zrušit papírovou je nebetyčná blbost, a to nejen u technických průkazů. Doufám, že ještě moc dlouho nebo raději vůbec nikdy nebude povinností vlastnit mobil, počítač a účet u banky. Je to i věc osobní svobody.

JV

Já zase říkám: Tak jako nejsou všichni mladí chytří, tak ani senioři nejsou všichni hloupí. Jsem spokojená seniorka a občas o tom napíši i blog.

VF

Jsem seniorka a naštval jste mě víc, než vláda. Nedělejte z nás, důchodců, neschopné chudáčky. Mluvte jen za sebe!

ZV

Klobouček paní Foltýnová jste stejná jako moje matka. Škoda,že nejde dát karma.

MM

Nevím jak se vláda snaží, ale u mě, seniorovi blížící se osmdesátce, se ta údajná snaha nedaří.

Senioři nejsou blbci a pokud už na něco nestačí, pomůže rodina, nebo okolí.

S rozhodnutím ÚS souhlasím!

Foto

Léty jsme na tom cca stejně. V důchodu jsem na tom z pohledu, co si mohu koupit o dost líp, než jsem na tom byl, coby vedoucí oddělení s 10 zaměstnanci za socialismu. Rozhodnutí ÚS je mi šumafuk, ale vadí mi, že jako nejvyšší legislativní orgán má ctít jen paragrafy a nezvažovat ekonomické souvislosti.

PS

P32e22t32r 17S40k39á13l79a

25. 1. 2024 9:17

Pan autor má pravdu. Všechny tyhle novinky člověka jenom štvou. A to ještě na některé zapomněl. Jaké to bylo pěkně, každého čtvrt roku si vysedět frontu na staré dobré ručně psané recepty u doktora. Teď vám je pošlou na mobil. Ani na pevnou linku to nejde. A nebo ty banky. Už se ani k přepážce nedostanete, všechno přes ty internety. No hrůza

PS

P51e36t43r 17S63k69á84c40e73l

26. 1. 2024 12:15

Hrůzu lze zažít jako nic, když někomu vybílí účet lidé s tajemnou konotací, hackeři. Potom se k přepážce dostane, ale policejní.

Foto

J77a95n 73Š85i80k

25. 1. 2024 8:17

Ano, a bude to ještě horší. To ale neplatí pro seniory, ale pro všechny vrstvy společnosti. Pokud někdo celoživotně kašle na sebevzdělání, nečte, zajímá se jen o to, kde co popít a kde si co užít a myslí si jak vyzrál na celý svět, má problém už ve čtyřiceti vyplnit do formuláře svoje rodné číslo a bude vyblafkávat, jak je ten svět složitý. Seniory házíte do jednoho pytle, ale znám devadesátiletou paní, která dělá předsedkyni SVJ a vede si elektronické bankovnictví. Vzdělání střední. Ale při odchodu do důchodu se aktivně vzdělávala. Být senior v důchodu, naštval byste mě především Vy. Hezký den

Foto

Tak já senior v důchodu jsem, ale nijak mě nenaštval.

Foto

Viděl bych dvě polohy. Moje žena nemá chytrý telefon, pc neumí ani pustit, natož aby měla maila. Když neni zbytí, zařídím to. Když jedeme vlakem, tak všichni čumí do mobilu ona spokojeně z okna do krajiny. Syn je k novým technolobiím připojen pupeční šňůrou. Všechny zařídí z mobilu. Nikam nemusí ani nakupovat, všechno mu dovezou. Tak či tak pokrok běží dopředu, nikdo ho ani zastavit nechce, a tak svět spěje k digitalizacie, teď ona slouží nám, ale až na ni získáme závislost, bude to obráceně. Ne všem to tak ale vyhovoje, dává to nebo to chce.

PS

P57e63t32r 61S68k59á69c56e34l

26. 1. 2024 12:20

V tom je kouzlo jedinečnosti každého z nás. Každý máme jiný názor, ale přesvědčení že se společnost díky "novotám" řítí kamsi můžeme mít stejné. Takže je potřeba se spojit a začít prosazovat osvědčená rčení, osvědčené postupy v jednání slušných lidí. Začít třeba v obchodě: "Náš zákazník náš pán". Jinak se dočkáme závislostí a těch je někdy problém se jen tak zbavit. Zkusíš to, zvykneš si a potom jsi závislý. Jak prosté a "oni" moc dobře vědí, jak na naivní lidi jít.

Foto

Další co se stará o seniory a či seniorku, kteří o tuto starost nestojí. Dělá z nich jenom nesvéprávné a tupé osoby Přitom důchodci mají na energii protože nejsou tak drahé, aby si je nemohly zaplatit a někteří mají i přeplatky energií a jsou si schopné zaplatit stočné a i nájemné.

AK

Máte pravdu.

Otrava je to nejen pro seniory a seniorky, ale pro všechny motoristy.

VTP obsahuje třeba i povolené rozměry a parametry disků a pneumatik.

Až přijedu na STK, tak mi VTP seberou a až se budu chtít podívat jestli můžu přezout na pneumatiky s tou nebo jinou rychlostní kategorií nebo indexem nosnosti, budu muset to dělat digitálně.

Proč, když do teď stačilo se doma podívat do VTP?

To už vláda opravdu nemá za co vyhazovat peníze než za takovéhle změny?

VD

Tolik se snažil a tasková blbost...kolikátou stranu už pán obšťastňuje?

AL

MYslím, že je to už třetí nebo čtvrtá politická strana, co se těší z dobrodiní jeho přítomnosti!

PS

P45e19t42r 44S75k50á41l56a

24. 1. 2024 21:33

A Vy snad, pane Hannigu, máte problém napsat SMS, nemáte chytrý telefon a internet nepoužíváte? A pokud tomu tak není, tak proč to předpokládáte u svých vrstevníků?

Foto

Naprosto chápu lidi, a to zdaleka nejen důchodce, kteří nechtějí chytrý telefon, internet, bankovní účet. A nechtějí ani čipy pod kůži... Z různých důvodů. Jedním z těch důvodů je i ten, že se obávají přílišné kontroly svých životů. Ony už bohatě stačí kamery, které nás kontrolují snad na každém kroku.

  • Počet článků 280
  • Celková karma 47,30
  • Průměrná čtenost 8328x
předseda politické strany

ROZUMNÍ - za spravedlnost a životní jistoty 

Absolvent 1. střední umělecko - průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba.

kandidát na prezidenta ČR 2018

Mgr. Petr Hannig nová fb stránka (page)

Twitter - @petr_hannig

Petr Hannig FAN KLUB

www.rozumni.net

http://www.petrhannig-rozumni.cz/

http://www.facebook.com/budmehrdi/

http://www.facebook.com/Rozumni2017/

Mé motto: Je třeba naslouchat, nejenom mluvit,

ale nikdy se nevzdat

 

Seznam rubrik