Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Jak mohla Danuše Nerudová vědět, které zápisy jsou vadné?

Karel Diviš, kandidát na prezidenta v debatě na jedné soukromé televizi poukázal na to, že Danuše Nerudová v nějakém médium řekla, že vyřadila více jak 14 tisíc vadných zápisů z petice.

     Vyřazený kandidát Karel Janeček dnes (16.12.) v pořadu ptám se já řekl, že Nerudová vyřadila dokonce 20000 vadných podpisů. To učinila ona nebo její tým ještě před odevzdáním petičních archů na MVČR. Diviš též řekl, že vznese dotaz na příslušné instituce, jestli Danuše Nerudová, či někdo z jejího štábu měl možnost kontrolovat zápisy na petičních arších s rejstříkem evidence osob, do něhož dle zákona není možné nahlížet libovolně. To mohou pouze orgány, které tuto pravomoc mají, ale takový orgán nesmí poznatek z nahlížení do evidence obyvatel zprostředkovat dále osobám, které tuto pravomoc nemají. Nejsem právník, ale myslím si, že to je dokonce trestným činem. Pokud někdo štábu Danuše Nerudové oficiálně tuto možnost poskytl, tak je to porušení rovnosti u voleb a myslím si, že to je dokonce trestný čin maření voleb. Jak říkám, nechytejte mne za slovo, nejsem právník. Pouze dávám k úvaze tento poznatek, který Karel Diviš a Karel Janeček učinili.

    Teď jsem zase někde četl, že Danuše Nerudová má prvenství v tom, že měla nejméně vadných petičních zápisů. Pouze něco přes 100, což je extrémně malé množství ve srovnání s dalšími kandidáty, kteří se vydali náročnou cestou sběru občanských podpisů, Tomáše Březiny, Karla Janečka a Karla Diviše.

   Já jsem se o vyřazení Březiny, Diviše a Janečka dozvěděl ještě při své návštěvě na padesátinách syna v USA. Je profesorem statistiky na univerzitě a jako statistik mi na mou žádost vypočítal šance vyřazených kandidátů na znovu zařazení mezi platné kandidáty. Po zakalkulování všech počtů (odevzdané, vyřazené prvotně, vyřazené po použití systému MVČR), mi vypočítal, že jediný Diviš má 26% šanci na úspěch u Nejvyššího správního soudu.

    Řekl též jednu důležitou věc. Že nejpodezřelejší z hlediska statistiky by bylo, kdyby někdo měl vše 100% v pořádku, nebo kdyby se ta chybovost blížila nule, což ta čísla u Danuše Nerudové a Petra Pavla vykazují. Oba něco nad 100 vadných petičních zápisů. Jenomže pan generál ví, že základ úspěchu a vítězství v bitvě je v utajení, tak paní Nerudová s těmi 14 tisíci přišla sama na světlo Boží.

   Oba pánové, Janeček a Diviš poukázali na nerovnost při volebním boji, neboť jako matematikům se znalostí statistiky, jim bylo jasné, že dva médii vyzdvihovaní kandidáti měli zřejmě jiné podmínky, co se týká kontroly petičních zápisů.    

     Mimochodem se divím, že mladí voliči jim nedávají přednost. Že se neobjevují na předních příčkách volebních preferencí. Jsou to mladí, úspěšní podnikatelé v IT, moderní osobnosti. Právě oni dva jako jediní by mohli vyplnit jejich přání aby ČR byla moderním státem. Mají špičkové jazykové vybavení. Jinak samozřejmě já nemohu být jejich voličem, neboť v mém věku, digitalizace by pro mě a mé vrstevníky byla peklo. Však nedávno proběhla snaha o zavedení povinnosti datových schránek, proti čemuž, my staří brojíme. Mám své dva kandidáty, které preferuji, ale nebudu je zde jmenovat, neboť nevím, jestli se to zde na stránkách blogů iDnes smí. A ještě jedna závažná věc. Nejvyšší správní soud se dopustil aktivismu, tím že vyřadil Denisu Rohanovou v podstatě v důsledku mediální negativní masáže. Nikde v zákonech, ani Ústavě není psáno, že poslanci či senátoři mohou připojit svůj podpis nějakému kandidátovi na kandidátní listinu až po vyhlášení voleb předsedou Senátu. Je tam pouze to, že podpis platí, když kandidát odevzdá kandidátní listinu s podpisy poslanců či senátorů v době, kdy tito jsou ještě ve funkci. V tom mají úředníci Ministerstva vnitra pravdu. Myslím si, že kdyby se případu Denisy Rohanové chopil nějaký špičkový právník, tak by mu musel dát Ústavní soud za pravdu. Nechci být příliš jednostranný, ale napadlo mě, jestli by Nejvyšší správní soud vyřadil kandidáta, či kandidátku, který by nebyl na stejné politické parketě jako Rohanová, která se zabývá ochranou lidí, kteří jsou v exekuci. A navíc, teď nám v pelotonu kandidátů zbývá pouze jediná žena a to pro ni také není k zahození, že?

      Protože už zřejmě do konce roku nebudu psát žádný jiný článek pro blog iDnes, tak mi dovolte, abych všem popřál krásné prožití vánočních svátků a pokud možno rok 2023 bez válek a jiných katastrof, které se vznáší nad hlavami nejen občanů naší krásné vlasti.

Autor je předseda politické strany ROZUMNÍ a bývalý prezidentský kandidát

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Petr Hannig | pátek 16.12.2022 20:58 | karma článku: 47,62 | přečteno: 6876x
  • Další články autora

Petr Hannig

Iveta – jak to bylo doopravdy

Díval jsem se na první díl minisérie Iveta. Protože jsem byl lektorem, v jehož skupině byla Iveta Bartošová, nemohu mlčet k nesmyslům, které se v tomto díle prezentovaly.

4.4.2024 v 12:12 | Karma: 48,10 | Přečteno: 14059x | Politická aréna - pro politiky

Petr Hannig

Nejistota ve všem

Shodou okolností jsem se díval na celou debatu Víta Rakušana ve Vyškově, protože jsem byl zvědavý na to, jestli se Ladislav Vrábel dostane k otázce. Dostal a dokonce více než jednou, protože měl doplňující otázky.

28.3.2024 v 15:04 | Karma: 46,05 | Přečteno: 3172x | Diskuse| Politická aréna - pro politiky

Petr Hannig

Poslední papež se jim náhle nehodí.

Mnohdy jsem s jeho částečně liberálními názory nesouhlasil i když jsem byl silně osloven kouzlem jeho osobnosti v počátku jeho pontifikátu na Svatopetrském náměstí v Římě.

13.3.2024 v 18:07 | Karma: 46,74 | Přečteno: 4338x | Diskuse| Politická aréna - pro politiky

Petr Hannig

I rohlík může v ústech zhořknout

„Od Rohlíku ani rohlík“, „Rohlík s Nutellou“ a podobná hesla zaplnila internet. Na sociálních sítích se objevují zprávy typu „Lidi ruší účty u firmy Rohlík.cz“ a mnoho dalších podobných postů.

21.2.2024 v 10:12 | Karma: 47,85 | Přečteno: 7215x | Diskuse| Politická aréna - pro politiky

Petr Hannig

Vláda se snaží každý měsíc něčím novým naštvat seniory

Když už si senioři tak nějak zvykli, že jim byl důchod oproti očekávání zkrácen o zákonnou valorizaci, tak na ně vybalila vláda digitální velký technický průkaz.

24.1.2024 v 20:02 | Karma: 47,82 | Přečteno: 5836x | Diskuse| Politická aréna - pro politiky
  • Nejčtenější

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Putinova časovaná bomba. Kadyrov umírá, rozjíždí se krvavý boj o trůny

17. května 2024  14:16

Premium Ramzan Kadyrov ještě dýchá, v Čečensku se však už začíná hledat jeho nástupce. Naznačují to i...

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

Turisté si zajeli do Afghánistánu. Střelci část Evropanů povraždili i s průvodci

18. května 2024  17:57

Neznámí ozbrojenci v pátek večer v provincii Bámján v centrální části Afghánistánu zabili tři...

Přes Česko přecházejí bouřky. Zaměstnaly hasiče, v Brně čerpali lagunu

24. května 2024  9:32,  aktualizováno  11:33

V pátek se na většině našeho území objevují přeháňky, místy i bouřky. Bouřky mohou celou ČR...

Na Mallorce se zřítila restaurace. Čtyři mrtví, dalších šestnáct lidí se zranilo

23. května 2024  22:48,  aktualizováno  24.5 11:30

Po pádu části budovy přímořské restaurace ve městě Palma na španělském ostrově Mallorca večer...

První svatý mileniál. Chlapec podlehl leukémii, připsali mu zázračná uzdravení

24. května 2024  11:28

Teenager Carlo Acutis, jenž ve svých patnácti letech zemřel na leukémii, se stane prvním světcem...

Takový novodobý Hitler, napadl Okamura Bartoška. Lidovec si na něj stěžuje

24. května 2024  11:26

Vztahy mezi šéfem SPD Tomio Okamurou a lidovci jsou dlouhodobě napjaté. Místopředseda Sněmovny a...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 280
  • Celková karma 46,96
  • Průměrná čtenost 8349x
předseda politické strany

ROZUMNÍ - za spravedlnost a životní jistoty 

Absolvent 1. střední umělecko - průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba.

kandidát na prezidenta ČR 2018

Mgr. Petr Hannig nová fb stránka (page)

Twitter - @petr_hannig

Petr Hannig FAN KLUB

www.rozumni.net

http://www.petrhannig-rozumni.cz/

http://www.facebook.com/budmehrdi/

http://www.facebook.com/Rozumni2017/

Mé motto: Je třeba naslouchat, nejenom mluvit,

ale nikdy se nevzdat

 

Seznam rubrik