Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Česká Čaputová pod praporem globalismu

Před několika měsíci jsem  někam napsal, že se v kuloárech mluví o tom, že příští českou prezidentkou bude asi Danuše Nerudová. Všichni si ťukali na hlavu, že jsem se asi zbláznil. Nikdo ji neznal.

Jasnými favority byli, a v této době stále ještě jsou, bývalý premiér Andrej Babiš a generál Petr Pavel i když ten první jmenovaný stále mluví o tom, že se rozhodne až úplně na poslední moment, a na tom druhém vadí těm, co by jej měli volit, že byl členem KSČ a hlavně vojenského předpřevratového zpravodajství.

     Předesílám, že bych byl rád, kdyby zvítězil Andrej Babiš, případně i někdo jiný z jeho týmu (Radek Vondráček, Alena Schillerová či Karel Havlíček), kdyby se rozhodl A. Babiš nekandidovat a podpořit někoho z hnutí ANO. Leč, přání je někdy otcem myšlenky a proto ten můj následující rozbor.

    V průběhu času se objevila další těžká váha, předseda Konfederace odborových svazů Josef Středula. Teď ohlásili kandidaturu další. Danuše Nerudová, bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně a předsedkyně důchodové komise (nezapomínejme, že Brno jede na vítězné vlně – premiér Fiala) a na první pohled nedůležitý kandidát generál Hynek Blaško, europoslanec za SPD. Proč píšu v případě Hynka Blaška na první pohled nedůležitý kandidát se hned dozvíte.

    Za Danuší Nerudovou stojí Milion chvilek a pozor, málem pozapomenutá osobnost, bývalý předseda české vlády v devadesátých letech a bývalý předseda Senátu za KDU-ČSL Petr Pithart, kterému je sice 81 let, ale je kozoroh, a jak známo kozorozi jsou myšlenkově aktivní do velice pozdního věku.  A pozor, možná že se těsně před volbou najde i někdo takový, jako byl na Slovensku kandidát Robert Mistrík, který se 26. února 2019 vzdal kandidatury na prezidenta Slovenské republiky a vyzval voliče, aby volili Zuzanu Čaputovou. Danuše Nerudová bude reprezentovat onu politickou část naší veřejnosti, co fandí globalismu,  souhlasí s postoji EU a je pro zavedení eura, jak jsem někde četl, což hraje do rukou velkým podnikatelům

   A další velký hráč, geniální šachista, který myslí několik tahů dopředu, je prezident Miloš Zeman. Ten usoudil, dle mého názoru, že Andrej Babiš nemá šanci zvítězit, pokud postoupí do druhého kola. Bývalý premiér se za něj jasně nepostavil v době jeho nemoci, kdy jej Senát chtěl zbavit pravomocí. Dále měl odlišný názor ke kauze Vrbětice, který A. Babiš prezentoval spolu s Janem Hamáčkem v onom památném vystoupení v České televizi. Navíc, nevyužil nabídku prezidenta, že mu jako vítězné straně dá možnost sestavit vládu. Na první pohled to bylo nerealistické.  

        Opět říkám jenže. Menšinový Andreje Babiše kabinet mohl vládnout klidně celý další rok. Ony by se v táboře současné pětikoalice za tu dobu vyskytly určitě nějaké spory mezi STAN a ODS, které mají fakticky samostatně skoro tentýž výsledek 34 a 33 mandátů. To už se teď děje v názoru na vyzbrojování armády, versus policie.

   A STAN by mohl být časem realistický (vždyť s ANO mají podobně nedefinovatelný program) a vstoupit do vlády v době, kdy je potřeba zapomenout na rozlišnosti a zachraňovat ekonomickou situaci státu. A prezident Zeman by mohl s krytím premiéra, kterým by byl A. Babiš, hrát jednu z důležitých mírotvorným úloh při uhašení konfliktu na Ukrajině. A. Babiš by vzhledem k dobrému vztahu s premiérem Orbánem mohl pro ČR, podobně jako Maďarsko, vyjednat snesitelnější podmínky v odběru plynu, nafty a konečně vystoupit z energetické burzy v Lipsku, do které nás přivedl premiér Topolánek v době jeho vlády 2006 - 2009. Nejdříve bychom měli za výrobní cenu saturovat spotřebu v ČR, a s přebytky pak jít na burzu.

    Danuše Nerudová je kandidátkou, kterou podporuje intelektuální fronta zastoupená různými osobnostmi, včetně náklonnosti médií, která bude naopak neustále házet špínu na A. Babiše. Ten pokud bude kandidovat sice postoupí do druhého kola, ale na rozdíl od kolínského rodáka Miloše Zemana, se bude v případě A. Babiše zdůrazňovat pro nerozhodnuté voliče, jeho slovenský původ. Toto zafungoval v první volbě M. Zemana proti Karlu Schwarzenbergovi. Nečeská manželka. Neplatilo by to v případě někoho jiného z ANO. Vzhledem k tomu, že asi nikdo z ANO, než A. Babiš kandidovat nebude, tak na strunu Miloše Zemana a tudíž velké části důchodců a hlavně zaměstnanců bude pozitivně působit Josef Středula, který je navíc docela atraktivní pro ženy, které často rozhodují takový druh voleb, jako jsou ty prezidentské. Když už mluvím o atraktivnosti, tak asi všechna plus má pohledný ( je podobný americké filmové hvězdě Richardu Gereovi),  mladý (46 let), tituly ověnčený bývalý populární televizní sportovní redaktor pořadu Dohráno, Karel Diviš. Takový český Emmanuel Macron. Jenže tomu bohužel nikdo nedá na kampaň 40 milionů jako Danuši Nerudové a není ani kandidátem žádné zájmové skupiny, takže se bude stále říkat, pokud na sebe neupozorní jinak, že je neznámý.

   Vraťme se však k horním příčkám. Do hry nyní vstupuje Hynek Blaško (a zprostředkovaně velký šachista M. Zeman). Zde se projevila inteligence Tomia Okamury, který má s prezidentem dobré, zatím ničím nepřekažené vztahy, že nebude sám kandidovat (aby nevznikla podobná situace s jeho japonským původem - i když je napůl Moravan, která při prezidentské volbě hraje určitou úlohu). Hynek Blaško je díky svému životnímu příběhu silným kandidátem (zavraždili mu jeho malého synka). Může v této válkou ohrožené době vystupovat v generálské uniformě, což hraje dost důležitou roli (psychologicky „on nás ochrání“ – což je také úloha na protilehlém politickém spektru u generála Pavla).

    Hynek Blaško dostane dost hlasů, které odebere jednoznačně A. Babišovi, a tudíž se do druhého kola probojuje Josef Středula. Ten má šanci ve druhém kole porazit kandidátku, které dostane do kampaně 40 milionů.

  Tolik má úvaha. Většinou mi mé předpovědi vyšly. V době (2013), kdy hnutí ANO mělo preference 5% a sami kandidáti tohoto hnutí si mysleli na 9%,  á jsem předpověděl a dokonce několika tehdejším aktérům hnutí ANO (Martinu Komárkovi a dalším) 19  procent. Skutečně a mám na to svědky. Myslím si, že tehdy dostali něco přes 18 a půl procenta. Také jsem předpověděl, že ANO vyhraje, ale nesestaví vládu v posledních parlamentních volbách.

    Takže se na mne nezlobte (i moji příznivci). Počkejte si na hodnocení mého úsudku až po volbách. A moji odpůrci budou v diskuzi psát jak diví, že jsem se asi zbláznil. Ostatně jako vždy, aby potom řekli, no jo, měl pravdu. Vlastně oni si to nepřiznají.

Autor je předseda Rozumných

Autor: Petr Hannig | čtvrtek 2.6.2022 12:26 | karma článku: 47,86 | přečteno: 13959x
  • Další články autora

Petr Hannig

Iveta – jak to bylo doopravdy

Díval jsem se na první díl minisérie Iveta. Protože jsem byl lektorem, v jehož skupině byla Iveta Bartošová, nemohu mlčet k nesmyslům, které se v tomto díle prezentovaly.

4.4.2024 v 12:12 | Karma: 48,11 | Přečteno: 14146x | Politická aréna - pro politiky

Petr Hannig

Nejistota ve všem

Shodou okolností jsem se díval na celou debatu Víta Rakušana ve Vyškově, protože jsem byl zvědavý na to, jestli se Ladislav Vrábel dostane k otázce. Dostal a dokonce více než jednou, protože měl doplňující otázky.

28.3.2024 v 15:04 | Karma: 46,06 | Přečteno: 3196x | Diskuse| Politická aréna - pro politiky

Petr Hannig

Poslední papež se jim náhle nehodí.

Mnohdy jsem s jeho částečně liberálními názory nesouhlasil i když jsem byl silně osloven kouzlem jeho osobnosti v počátku jeho pontifikátu na Svatopetrském náměstí v Římě.

13.3.2024 v 18:07 | Karma: 46,74 | Přečteno: 4346x | Diskuse| Politická aréna - pro politiky

Petr Hannig

I rohlík může v ústech zhořknout

„Od Rohlíku ani rohlík“, „Rohlík s Nutellou“ a podobná hesla zaplnila internet. Na sociálních sítích se objevují zprávy typu „Lidi ruší účty u firmy Rohlík.cz“ a mnoho dalších podobných postů.

21.2.2024 v 10:12 | Karma: 47,85 | Přečteno: 7223x | Diskuse| Politická aréna - pro politiky

Petr Hannig

Vláda se snaží každý měsíc něčím novým naštvat seniory

Když už si senioři tak nějak zvykli, že jim byl důchod oproti očekávání zkrácen o zákonnou valorizaci, tak na ně vybalila vláda digitální velký technický průkaz.

24.1.2024 v 20:02 | Karma: 47,82 | Přečteno: 5845x | Diskuse| Politická aréna - pro politiky
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Brusel zveřejnil 10 kroků pro přijímání migrantů, z nichž se Česko nevyzuje

12. června 2024  18:34

Evropská komise zveřejnila harmonogram, který má zajistit, aby v jednotlivých členských státech EU...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel ve 13:23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

Vojáci KLDR opět překročili hranici na jih, stáhli se po varovných výstřelech

18. června 2024  6:23,  aktualizováno  8:06

Jižní Korea varovnými výstřely odrazila severokorejské vojáky, kteří už podruhé během tohoto měsíce...

Moře, nebo hory? Češi si plánují léto, do ciziny chtějí hlavně mladí

18. června 2024  7:37

V noci na pátek začíná astronomické léto a s ním i doba dovolených. Letní pobyt v zahraničí plánuje...

Je tu tropický den. Třicítky čekejme hlavně v Praze, středních Čechách a na Moravě

18. června 2024  7:30

Česko čeká tropické úterý. Podle meteorologů stoupnou teploty nad 30 stupňů na řadě míst. Vysokými...

Bude von der Leyenová ve funkci pokračovat? Lídři EU se na první schůzce neshodli

18. června 2024,  aktualizováno  5:59

Lídři zemí Evropské unie se na neformálním summitu v Bruselu napoprvé neshodli na pokračování...

  • Počet článků 280
  • Celková karma 47,09
  • Průměrná čtenost 8349x
předseda politické strany

ROZUMNÍ - za spravedlnost a životní jistoty 

Absolvent 1. střední umělecko - průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba.

kandidát na prezidenta ČR 2018

Mgr. Petr Hannig nová fb stránka (page)

Twitter - @petr_hannig

Petr Hannig FAN KLUB

www.rozumni.net

http://www.petrhannig-rozumni.cz/

http://www.facebook.com/budmehrdi/

http://www.facebook.com/Rozumni2017/

Mé motto: Je třeba naslouchat, nejenom mluvit,

ale nikdy se nevzdat

 

Seznam rubrik