Smrt v přímém přenosu

V Bundeslize byl Sebastian těžko k zastavení....Až ve 34 minutě zápasu proti Švýcarsku ho zastavila...smrt

Německý házenkář Sebastian Faisst, který by v sobotu oslavil 21. narozeniny, se zájezdu do Švýcarska už nevrátí. V úterý večer při utkání házenkářských jednadvacítek se při běhu na branku sesunul k zemi a už se neprobral.

Proč zemřel? Mladý kluk, vrcholový sportovec.... Sebastianovi praskla žilka v mozku - šance na přežití v tomto případě je minimální. Lékaři uvádějí, že mozkové příhody (aneurysma, krevní sraženina, ucpaná céva) souvisejí s vysokým tlakem, cukrovkou, nadváhou a poruchou metabolismu.

Teprve devatenáctiletý Alexej Čerepanov zemřel na zástavu srdce v náručí svého hokejového spoluhráče Jaromíra Jágra. Pitva sice prokázala, že Alexej užíval krevní doping....ale ani tato skutečnost nezmírní úžas, že mladý život skončil na hřišti...kde by se mělo hrát a ne umírat.

Maďarský záložník Miklos Fehér zemřel zničehonic během zápasu Benfiky, srdce zradilo i Antonia Puertu teprve 22 letého španěského fotbalového reprezentanta. Kamerunský fotbalový záložník Marc-Vivien Foé zemřel v roce 2003 na infarkt během poháru FIFA. Marc sice trpěl vrozenou srdeční vadou, ale...

jak je možné, že nemocné srdce dostane zelenou pro vrcholový sport? Jak je možné, že peníze mají větší hodnotu než lidský život? Jak je možné, že nejen vrcholový sport ztratil srdce?

Sport měl vždycky vést ke zdraví sportujícího jedince...a pro potěchu oka a srdce diváka, který dokáže ocenit píli a krásný sportovní výkon. Z dnešního vrcholového sportu se krásná podívaná, potěcha oka a srdce vytratila neznámo kam.

Dnešní fotbal je rychlejší a technicky dokonalý, ale na kopačkách fotbalistů výhrůžně blikají obrovské sumy za transfery...které musí odpracovat.

Hořko smutnou kuriozitou je, že legendární František Plánička do Slavie přestoupil z SK Bubeneč za pouhých a neskutečných 800 Kč! Z této částky dokonce mladý František neměl ani haléř...Držitel čestného diplomu fair play totiž opravdu miloval fotbal a sledoval se zájmem veškeré fotbalové dění a radoval se z každého úspěchu českého fotbalu. Proto jeho jméno nezůstane nikdy zapomenuto, a proto byl Františku Pláničkovi v roce 1994 udělen Titul fotbalového rytíře.

Nejen dnešní fotbal, ale sport vůbec je digitálním obrazem dokonalosti. Rozmrzele koukáme na dokonalé sportovní výkony doladěné do dokonalosti dopingem... Mladí sportovci nehledají povzbuzení v ochozech, u svých fanoušků...pokukují zda v přísném pohledu sponzora pod hustým, nakrabaceným obočím zahlédnou alespoň záblesk uspokojení. Marně.

Pláničkova doba...doba pomalého fotbalu a nedokonalého obrazu.... nabízela srdce v přímém přenosu.

Dnešní doba...doba bleskové rychlosti a obrazu výborné kvality nabízí v přímém přenosu...smrt.

 

Autor: Hana Novotná | čtvrtek 5.3.2009 18:20 | karma článku: 16,42 | přečteno: 1960x