Dědí se kočička?

Posledně jsem psala o nezákonném vniknutí do domku člověka, pár dní po jeho převozu do nemocnice. Policie tehdy mé telefonické upozornění shodila pod stůl s tím, že nemůže nic dělat. Napsala jsem tedy trestní oznámení a poslala i na Státní zastupitelství.

Ze zastupitelství  přišla odpověď obratem, informovali, že předávají  k přešetření policii. Případ začala vyšetřovat policistka a dle referencí těch, se kterými hovořila, tak velmi kompetentní, se zájmem.

Majitel domku pan Stanislav po čtrnácti dnech pobytu v nemocnici zemřel. O situaci jsem se dozvídala se zpožděním zprostředkovaně od paní sousedky, které pan majitel svěřil klíče, aby mu zalévala květiny a krmila kočku. Sousedka se však do domku nedostala. Venkovské příbuzenstvo, jakmile se dozvědělo o nemoci pana Stanislava, tak přesto, že ho jinak navštěvovalo jen sporadicky -  údajně kvůli velké vzdálenosti - se najednou objevovalo v Plzni i několik dní v týdnu. Vždy prý zacouvali zadkem auta do dvora a nakládali…

Policie brzy po mém oznámení domek zapečetila.  V domku však byla zamčená kočka a květiny. Při poslední návštěvě nezvaných návštěvníků je údajně soused „přes zeď“ na kočku v domě upozornil. Oni prý však jen odpovídali:  „hm, hm“  a s naloženým autem odjeli.

S mňoukající hladovou kočkou soucítila celá ulice; nakonec přijela odchytová služba a ve spolupráci s policií kočku vysvobodila. Předem prý volali i samozvané návštěvníky, kteří však pohrozili, že případně vzniklé náklady pošlou k úhradě a na policistku si začali stěžovat!

Kočka skončila u paní z odchytové služby a údajně se jí daří  dobře. Dědické řízení řeší  notářka, která se zajímala, zda pan Stanislav mohl zanechat poslední vůli? I kdyby - a  je možné ji mít doma, co by se s ní asi stalo?

Před časem daroval pan Stanislav nějaké finance místnímu hospici, nepřímo sponzoroval handicapované. Co kdyby chtěl svůj majetek a peníze odkázat bohulibějšímu účelu, než  přenechat supům s rakovinou peněženky, kteří ještě za jeho života vzali a odstěhovali, co mohli -  i  jeho občanku se starostí o jeho důchod?

Kočka je nezajímala, květiny, předpokládám, také ne.

Dědí se majetek, peníze, dluhy, materiální věci. Napadá mě, jak je tomu v tomto konkrétním případě s kočičkou, obecně vůbec s živými tvory?  

Autor: Marie Haisová | pondělí 28.3.2011 9:50 | karma článku: 16,86 | přečteno: 1596x

Další články autora

Marie Haisová

Druhé housle

V podzimních barvách života si užívám harmonie, byť se může zdát, že ve výkonově zaměřené společnosti mohu hrát již jen druhé housle, což má v obecné mluvě poněkud pejorativní nádech.

9.8.2022 v 11:26 | Karma: 10,04 | Přečteno: 249x | Diskuse | Osobní

Marie Haisová

Wikipedistka, aneb s kůží na trhu

Začátkem března 2021 mi přišel e-mail, že Wikipedie pořádá kurz pro seniory. Zuřila karanténa, byly omezovány aktivity, tak jsem se rozhodla přihlásit.

20.7.2021 v 9:45 | Karma: 26,74 | Přečteno: 524x | Diskuse | Média

Marie Haisová

Nemocné Česko

Neví, čím to je, ale nikdy neonemocněla, když se chystala lyžovat! Mohlo by zlepšení nálady, vyhlídka na vzrušující zážitek chránit proti virům? Ptá se vědkyně Candace B. Pert a zároveň odpovídá:

23.2.2021 v 9:20 | Karma: 17,07 | Přečteno: 542x | Diskuse | Společnost

Marie Haisová

Slepé skvrny

Sociolog Daniel Prokop v knize Slepé skvrny analyzuje současnou situaci i z ní vyplývající politické manipulace, což je skvělý počin k porozumění společnosti jako celku a chování jednotlivců, ze kterých sestává.

8.11.2020 v 8:57 | Karma: 5,07 | Přečteno: 156x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky

Marie Haisová

Cesta k nesvobodě

Čas ukazuje realitu, o které jsem během karantény četla v knize Timothy Snydera „Cesta k nesvobodě – Rusko, Evropa, Amerika“.

11.6.2020 v 13:22 | Karma: 11,53 | Přečteno: 424x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Poslala manželce zprávu, že jsme milenci. Sekal jsem ji do hlavy, vypověděl primář

16. června 2025,  aktualizováno  11:52

Šokující detaily mimořádně brutální vraždy dnes zaznívají u Krajského soudu v Plzni, kde stanul...

Advokát Prouza spáchal sebevraždu. Nechal po sobě dopis na rozloučenou

16. června 2025  12:20

V sobotu spáchal sebevraždu renomovaný padesátiletý advokát a bývalý českobudějovický soudce Daniel...

Rudé prádlo a finta se třpytkami. Strip klub v Charkově nabízí show i útěchu

15. června 2025  20:19

Když si dvacetiletá Lisa na svou směnu ve striptýzovém klubu v ukrajinském Charkově obouvá boty na...

Sláva v Přešticích. Na svatbu komtesy z rodu Černínů přijel i belgický král

15. června 2025  14:24

Své ano si v Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích řekli v sobotu v poledne osmadvacetiletá...

Zlomový nález v septiku. Nová stopa v záhadném zmizení Ivany Koškové

12. června 2025  17:36

Premium Bylo jí 14 let, když v roce 1997 beze stopy zmizela. Ivana Košková z Příšovic na Liberecku se stala...

Učitel v Pelhřimově vulgárně křičel na studenty, dívky ho při tom nahrály

20. června 2025  17:20

Na Gymnáziu a Obchodní akademii v Pelhřimově se už pár dnů neřeší nic jiného než incident, který se...

Novináři z ČT sepsali dopis Radě. Při volbě šéfa televize zazněly nepravdy, tvrdí

20. června 2025  13:36,  aktualizováno  17:08

Zaměstnanci Redakce zpravodajství a publicistiky České televize se v otevřeném dopise Radě ČT...

Koridor u Budějovic stojí. Dráhy hlásí, že náhradní autobusy nemusí stačit

20. června 2025  16:49

Na trati Praha - České Budějovice je mezi stanicemi Ševětín a Chotýčany poškozené trakční vedení....

Co dělat, když začne katastrofa. Příručku na podzim dostanou všechny domácnosti

20. června 2025  15:11,  aktualizováno  16:26

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v březnu oznámil, že resort společně s hasiči připravuje příručku...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 224
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1686x
Píši o tom, s čím se setkávám, o čem si myslím, že by bylo dobré dobré zveřejnit a mohlo zajímat i ostatní.

Více o mně je na: www.mariehaisova.webnode.cz

 

 

 
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.