Poločas vlády národního zblbnutí.

Masaryk odmítl pomoci Ukrajině proti jejímu zpětvčlenění do Ruska slovy: "To není naše věc", Fiala se slovy "Já jsem protiruský" a "Jsme ve válce" začal lifrovat zbraně na Ukrajinu. Na základě jakého zákona?! A ekonomika se potácí

   Realita je, že český kníže z rodu Přemyslovců už před tisícem let požádal o pomoc císaře Svaté říše římské a národa německého před obsazením Čech polským vojskem. Císař mu pomohl, české knížectví se díky tomu nestalo ve třicátých letech jedenáctého století trvalou součástí Polska a ovšem, jak už to chodí, za pomoc německého císaře proti Polsku zaplatilo české knížectví tím, že se dostalo na orbit římskoněmecké říše (třicátá léta jedenáctého století našeho letopočtu).

   Je samozřejmě dobré mít s Polskem dobré vztahy, je to přece soused České republiky, je však nezbytné mít v každém okamžiku na paměti, že Polsko se celými svými dějinami vyhraňovalo proti Rusku a proti Německu ve snaze o to mít silný stát, zatímco Česko se do střetu s Ruskem dostalo jen jako součást střetu Ruska s Německem (1941 - 1945) a jeho následky (1945-1989), přičemž zájem Německa o Česko historicky zachránilo Česko před zájmem Polska o ovládnutí českého prostoru.

     Mám za to, že je omyl české politiky plést se do ukrajinské otázky ruku v ruce s Poláky, protože vyhraje-li Ukrajina, výhody poplynou především Polsku nikoli Česku a bude-li Ukrajina poražena a nastane-li následně konflikt Polska s Ruskem, může nastat situace, že Česko se v případě nezdaru Polska s Polskem sveze. Věřme, že věci nedojdou tak daleko, že by Rusko jednoho dne dobývalo Českou republiku, leč připadá mi, že česká politika posledních let je hloupá. Myslím si, že premiér, který svou politiku vede v duchu svého prohlášení "o mně je známo, že jsem protiruský," vede zemi špatně: Protože jeho ústavní povinností je konat v nejlepším zájmu českého národa a tím není válčení!

   Politiku USA na Ukrajině, dodávky zbraní USA Ukrajině, vnímám jako snahu dosáhnout toho, aby Rusko bylo vojensky oslabeno natolik, že nebude mít vojenskou schopnost rozšířit svůj vliv do střední Evropy. Považuji za jasné, že zájem USA organizovat vojensky Evropu po svém boku je dán tím, že USA si uvědomují, že pokud Evropu nebo její významnou část sjednotí kdokoli jiný než právě USA, je možné, že to pro USA do budoucna bude představovat problém. A vidím to tak, že to znamená, že když USA mají zájem o to, aby například Česko bojovalo proti každému, kdo by chtěl Česko ovládnout, nečiní tak USA proto, že by USA viděly v Česku svého milovaného druha, nýbrž proto, že USA potřebují Evropu, a tedy i Česko jako svoje předpolí. Z toho však domnívám se plyne, že Česko nemá být hloupé, a má dělat vlastní politiku, a tou není lézt s Polskem do jednoho pytle proti Rusku, ale držet si ve věci Ukrajina vlastní politiku: Politiku neutrality. Stojím pevně na pozici, že mnohem přijatelnější pro osudy českého národa než dopustit, aby území České republiky se stalo jako předpolí Ameriky válčištěm, je stát stranou ukrajinského konfliktu.

   Podívejte se na Německo: Spolkový kancléř vzal jako realitu varování z Ruska, že v případě že by Německo dodalo na Ukrajinu svoje rakety s doletem 500 km způsobilé zničit Krymský most a zasáhnout Moskvu, bude se moci stát, že Rusko odpoví tím, že bude považovat za legitimní vojenský cíl továrny v Německu, kde se takové rakety vyrábějí, a proto rozhodnutí rakety dodat neučinil. O rozhodnutí kancléře se ani příliš nediskutuje. Německo prostě realisticky přijímá fakt, že když by se takto otevřeně postavilo proti Rusku v zásadní otázce, Rusko by mohlo důrazně odpovědět.

  Ve srovnání s tím si vzpomeňme, že část veřejného mínění v ČR a i mnozí politikové se v kauze Vrbětice cítili pohoršeni, když tady vybuchl muničák, o kterém se myslelo, že možná skladuje zbraně, které by byly exportovány k nasazení  proti ruskému spojenci Sýrii. Mne osobně výbuch muničáku ve Vrběticích v tomto směru neudivil ani trošku. No a kde je napsáno, že ti, kteří u nás horují za dodávky zbraní Ukrajině se jednoho dne nebudou podobat těm obyvatelům Gazy, kteří dnes nemají elektřinu a tedy ani pitnou vodu a ani potraviny, protože Hamás udělal to, co udělal?

   Každý den vidíme při nákupu zboží denní potřeby na cenách že se české ekonomice nevede dobře, spíš to stále víc vypadá na pořádný malér. Tak si uvědomme, že když je zahraniční politika vlády nějakého státu špatná, může to přivodit ještě daleko horší důsledky, které mohou, v krajním případě, připravit o životy velmi mnoho obyvatel takové nešťastné země a jejich vlast proměnit v pustinu. Politika je umění možného, to že Fiala vsadil na kartu ostré protiruské politiky považuji za hrubou chybu, která může mít pro všechny obyvatele ČR následky fatální.

   Politika Fialovy vlády mi prostě připadá jako hloupá a nebezpečná a nebo jako snaha udělat z nás všech hlupáky.

(kontakt. fb profil: Mirek Gruner)

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Miroslav Gruner | sobota 14.10.2023 9:24 | karma článku: 18,87 | přečteno: 341x
  • Další články autora

Miroslav Gruner

Víme, že Ukrajina se minskými dohodami zavázala uskutečnit místní volby a to nesplnila ...

V lednu 2022 uvedl O.Danilov, předseda ukrajinské Rady národní bezpečnosti, v rozhovoru pro AP, že Západ by neměl Kyjev tlačit do plnění minských dohod o zastavení bojů na Donbasu (seznam.cz: "Ukrajina nechce plnit minské dohody")

25.2.2024 v 8:33 | Karma: 38,50 | Přečteno: 1283x | Diskuse| Politika

Miroslav Gruner

Chvála podřimování. V Německu chtěli zemědělcům přitvrdit tak, jak je u nás nemyslitelné

Nad protesty rolníků v Německu se pozastavil i nevlivnější německý deník Frankfurter Allgemeine, konstatuje, že "rolníci poslední dobou vydělávají jako už dlouho ne," a píše, že problémy jsou jinde než ve výši dotací. Pochvalme ČT

8.1.2024 v 11:25 | Karma: 0 | Přečteno: 4693x | Diskuse| Politika

Miroslav Gruner

RACHEJTLE = Silvestrovské pokušení a esenbáci (=komunistická policie) na stopě blbý srandy

"Silvestrovská show se v mžiku změnila ve schovávanou, protože ten lampasák střílel ostrými. Tak jsme mu sehráli divadýlko a zavolali esenbáky, sanitku a pohřebáky," vypravoval mi před časem pamětník jisté malé pohraniční dědiny.

2.1.2024 v 7:30 | Karma: 9,53 | Přečteno: 404x | Diskuse| Společnost

Miroslav Gruner

Nezúčastnit se zasedání RB OSN, ač pozváni = vzdání se vyjádření na celoplanetárním fóru

Prokáže-li se, že české zbraně dodané vládou ČR byly Ukrajinou použity k útoku na ruské území, je to krok, který může Rusko v budoucnu použít jako argument pro ostřelování cílů na území ČR. Vláda má povinnost vysvětlit toto lidu!

31.12.2023 v 13:14 | Karma: 32,89 | Přečteno: 905x | Diskuse| Společnost

Miroslav Gruner

Těžký i sladký je život nás, mladších synů mladších synů... císaře římské Říše.

Když byl v 11.století muži udělen titul hraběte dědičně pro všechny členy rodu, nestávalo se to běžně, a takřka nikomu kdo by neměl v ústech hned těsně po narození zlatou lžičku. Přímých potomků je ne více než 1% populace Evropy..

13.11.2023 v 16:54 | Karma: 13,32 | Přečteno: 420x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Ženě se do ruky zakousl pes. Muž, který jí přispěchal na pomoc, zvíře zabil

29. května 2024  15:12

Ženu v Žihli na Plzeňsku vážně pokousal volně pobíhající pes. Na pomoc jí přiběhl příbuzný, který...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Nemocnému synovi vstříkla do krve vodu. Chtěla jsem, aby to skončilo, řekla

29. května 2024  13:51

Mimořádně nešťastný případ matky samoživitelky a jejího vážně nemocného dítěte řeší Městský soud v...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Má právo vstoupit pod náš štít, podpořil Vystrčil vstup Ukrajiny do NATO

30. května 2024  14:12,  aktualizováno  15:25

Stejně jako si před čtvrtstoletím mohla Česká republika mohla zvolit, zda vstoupí do NATO, má i...

NATO zaostává v protivzdušné obraně východního křídla, má jen pět procent kapacit

30. května 2024  15:18

NATO má v současnosti k dispozici pouze pět procent kapacit protivzdušné obrany nutných k účinné...

Zeman přijíždí Paroubka podpořit před eurovolbami na akci za mír a prosperitu

30. května 2024  15:10

Bývalý prezident Miloš Zeman zamířil do Teplic podpořit před volbami do Evropského parlamentu...

Děti na hokejisty čekaly i několik hodin. Některé marně, tým z Hradu odešel zadem

30. května 2024  15:04

Deštivému počasí i vzdálenostem stovek kilometrů navzdory. Školáci z různých koutů republiky ve...

  • Počet článků 44
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1848x
Inženýr z Prahy, dříve komentátor deníku MFD, nyní soukromý podnikatel

Seznam rubrik