Emotivní vysvětlení, proč prý je ohleduplné ženám o trochu míň platit.

S pointou neotálím: Protože se zjistilo, vědecky ;-) , že ženám se pracuje v chladu hůř než mužům , tudíž je potřeba pro ně víc topit, aby jim to šlo:-) A prý se jim hůř pracuje i v nadměrném teple. Jak nastolit spravedlivé mzdy:

   Je známo, že ženy, tedy krom toho, že chtějí sedět ve větším teple než my muži, což sebou nese zvýšené náklady na vytápění a má to i nemalé ekologické dopady, vyžadují i jiné nákladově náročné přístupy k pracovnímu prostředí:

  Komfortnější kanceláře, novější výmalby, čistší koberce, častější umývání oken, každodenní utírání prachu a vytírání chodeb.

   Estetičtější budovy, odpadkové koše na toaletách, ...

    V součtu takové dodatečné náklady představují desetitisíce korun ročně na každou ženu.

 Nejhorší ale je prý to vytápění: Vědecká studie doporučuje, aby se pracoviště žen vytápěla na teplotu o 1,5 stupeň vyšší než pracoviště mužů, no a to představuje 1,5 % nákladů na vytápění navíc. Průzkumy veřejného mínění pořádané komorou maskulinních hospodářů uvádějí, že řada firem protestuje, že pokud budou muset ženám platit stejně jako mužům, zkrachuje. Důležité prý je si v této souvislosti uvědomit i to, že ženy nejen že nerady pracují v chladu, ono se jim však hůř pracuje i v horku! Pochopitelně, že to vyvolává vyšší náklady na klimatizaci, než jaká by stačila pro chlapy.

   Koho to vůbec napadlo, aby ženy chodily do zaměstnání. Model řízení světa tím, že si každá žena řídí svého muže je přece osvědčený a aspoň občas a v něčem zafunguje. Stačí tedy zajistit ženám přísun peněz vyhovující výše aniž by kvůli tomu musely vstávat a vláčet se až do zaměstnání. To by šlo například tak, že jejich podíl na HDP ČR by se uskutečňoval tak, že by on line komunikovaly z domova s partnerem, co dělá a v čem to dělá špatně, což každé ženě jde. A své nynější povolání by mohly vykonávat jako koníčka. 

   Navíc nebude líp ale hude hůř: Zdražování emisních povolenek náklady na vytápění i na klimatizace zvýší, a dá se tedy čekat tlak na další snižování mezd našich žen.

   Kdyby existovala důsledně feministická strana prosazující právo žen nevykonávat výdělečnou činnost  mimo dům volil bych ji, a to dokonce i do EP. Nám mužům by tak odpadla část konkurence a zmizel by i problém s výstřihy a křivkami. Čili v práci by byl klid (i když někdy větší nuda). Což by přispělo  ke stabilitě manželských vztahů. A dorostenky by měly utrum s lovením pracovně úspěšných ženáčů na firemních chodbách, v kantýně na večírku a ve výtahu do garáže (No, je to trochu smutné, ony ale pak něco vymyslí).

  Problém by bylo také možno řešit tak, že ženy by měly společnou výplatní pásku se svými muži, čímž by se problém nerovnosti v honorování vyřešil zaručeně, přičemž dohoda o dělbě mzdy by se nechávala na doma a záležela by tak na individuálních schopnostech každé a někdy i každého. Což je v podstatě dost podobné jako je tomu ted´ a podniky a stát by byly z obliga.

 

 

 

Autor: Miroslav Gruner | pátek 24.5.2019 20:45 | karma článku: 15,78 | přečteno: 724x

Další články autora

Miroslav Gruner

Je „lapálie“ s BTC způsobilá ČR zcela zruinovat?

A obdržela ČR 1 mld CZK nebo obdržela BTC v hodnotě 1 mld CZK? Pokud BTC, bál bych se, že by mohlo jít o přípravu podvodu v rozsahu způsobilém ČR v budoucnu zruinovat.

4.6.2025 v 18:31 | Karma: 11,90 | Přečteno: 312x | Diskuse | Politika

Miroslav Gruner

Dohady o poselství jedné války.

Není těžké pochopit, že rozkol mezi obyvatelstvem dnešní Ukrajiny a dnešního Ruska asi znemožní nostalgii po společné minulosti těchto etnik ze strany Ukrajinců.

7.11.2024 v 17:08 | Karma: 10,25 | Přečteno: 295x | Diskuse | Politika

Miroslav Gruner

Podpora samoživitelkám je podpora lehkomyslnosti. Posiluje tendence rozvratu společnosti?

Některé opičí tlupy mají drsný zvyk: Po rozpadu vztahu nemá samice moc šancí svá mláďata (a ani sebe) v konkurenci tlupy uživit, a tak musí vstoupit do vztahu nového. Původní mlád ́ata to však bohužel nepřežijí. Jak nelidské! ...

24.10.2024 v 9:42 | Karma: 25,40 | Přečteno: 849x | Diskuse | Společnost

Miroslav Gruner

RACHEJTLE = Silvestrovské pokušení a esenbáci (=komunistická policie) na stopě blbý srandy

"Silvestrovská show se v mžiku změnila ve schovávanou, protože ten lampasák střílel ostrými. Tak jsme mu sehráli divadýlko a zavolali esenbáky, sanitku a pohřebáky," vypravoval mi před časem pamětník jisté malé pohraniční dědiny.

2.1.2024 v 7:30 | Karma: 9,53 | Přečteno: 431x | Diskuse | Společnost

Miroslav Gruner

Těžký i sladký je život nás, mladších synů mladších synů... císaře římské Říše.

Když byl v 11.století muži udělen titul hraběte dědičně pro všechny členy rodu, nestávalo se to běžně, a takřka nikomu kdo by neměl v ústech hned těsně po narození zlatou lžičku. Přímých potomků je ne více než 1% populace Evropy..

13.11.2023 v 16:54 | Karma: 13,37 | Přečteno: 452x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Před a po. Satelitní snímky ukazují zkázu po útocích USA na jaderná zařízení

23. června 2025

Nové satelitní snímky ukazují následky amerického vojenského úderu, který v neděli cílil na íránská...

Poslala manželce zprávu, že jsme milenci. Sekal jsem ji do hlavy, vypověděl primář

16. června 2025,  aktualizováno  11:52

Šokující detaily mimořádně brutální vraždy dnes zaznívají u Krajského soudu v Plzni, kde stanul...

Tomahawky z ponorky, „drtiče bunkrů“ z B-2, zasypané vchody. Co ničilo jaderný Írán

22. června 2025  12:08,  aktualizováno  21:03

USA zdevastovaly íránský jaderný program a jaderné ambice Teheránu jsou nyní v troskách, uvedl...

Advokát Prouza spáchal sebevraždu. Nechal po sobě dopis na rozloučenou

16. června 2025  12:20

V sobotu spáchal sebevraždu renomovaný padesátiletý advokát a bývalý českobudějovický soudce Daniel...

Decroix odstraňuje magisterský titul. Vzdělání z Francie je výhoda, zastal se jí Fiala

19. června 2025  9:14,  aktualizováno  22:15

Ze stránek vlády zmizel ve středu večer titul Mgr. u jména nové ministryně spravedlnosti Evy...

Vichřice odnesla střechu, vlaky narážely do stromů. Česko zasáhly bouřky

23. června 2025  8:16,  aktualizováno  22:52

Česko zasáhly bouřky, jež dorazily z Bavorska a postupně přešly až na Moravu. Hasiči vyjížděli k...

Část z šedesátky Čechů v Kataru kvůli íránským raketám požádala ambasádu o pomoc

23. června 2025  22:44

V Kataru je aktuálně v systému českého ministerstva zahraničních věcí (MZV) Drozd registrováno 63...

Při bouřce v Berlíně padaly stromy a kolabovala doprava, jeden člověk zemřel

23. června 2025  22:28

Jednoho mrtvého a tři zraněné, kteří jsou v ohrožení života, si vyžádalo bouřlivé počasí v Berlíně....

USA oživují po více než 15 letech atom. Novou elektrárnu postaví i New York

23. června 2025  22:20

Stát New York plánuje výstavbu moderní jaderné elektrárny s výkonem nejméně jeden gigawatt, což by...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 20
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2108x
Inženýr z Prahy, dříve komentátor deníku MFD, nyní soukromý podnikatel

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.