Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Hlasování o vydání Fica pro vazební stíhání! Duchovní rozbor

   Hned, když jsem z rozhlasu slyšel formulaci obvinění Roberta Fica ze založení zločinecké skupiny mi bylo jasné, že jde o vykonstruované obvinění.

   Že jde o divadlo pro veřejnost podobně, jako tomu bylo v padesátých letech minulého století při vykonstruovaných totalitních komunistických procesech. To je naprosto jasné! To přece každý normální člověk cítí a vnímá!

   Tímto činem slovenská vláda pouze pokračuje ve svých fašizujících a totalitních praktikách, které naplno rozvinula při realizaci pandemických opatření. Vládní fašistické šikanování, vydírání, donucování, znásilňování a segregace během pandemie přešlo nyní kontinuálně do blokování opozičních webů a do realizace vykonstruovaných obvinění a soudních procesů.

   A protože koalice má v parlamentu většinu, vypadalo to, že Robert Fico půjde sedět do koluzní vazby. Vypadalo to, že temnota, kterou jsou poznamenány, ba doslova inspirovány kroky současné slovenské vlády nakonec zvítězí. Další velké vítězství temna již bylo na dosah a mnoho lidí, schvalujících tyto kroky cítilo vítězoslavné zadostiučinění.

   A přece temno nezvítězilo! A přece v poslední chvíli naprosto neočekávaně zvítězilo to světlejší a lepší.

   Jak je to možné a jak k tomu došlo?

   Možné je to tak, že kromě sil temna a ďábla, kterým naslouchá současná vláda a inspiruje se jimi, jsou zde ještě také síly Světla a dobra. A tyto síly hledají neúnavně možnost a prostor, jak ovlivňovat k lepšímu dění na zemi, vinou lidí podléhající vládě temna.

   Síly Světla hledají neúnavné možnosti, jak v klíčových momentech pozitivně ovlivnit lidi v jejich rozhodování. Třeba tehdy, když se jejich nitro byť jen na okamžik otevře něčemu světlejšímu, lepšímu a spravedlivějšímu.

   A k tomuto aktu došlo u dvou poslankyň v rozhodující chvíli při hlasování v parlamentu. Vnitřně se v tomto momentě otevřely směrem vzhůru tím, že jejich svědomí bylo zasaženo pochybností o spravedlnosti a čestnosti záměru vydat Roberta Fica na vazební stíhání. Kvůli této pochybnosti, kvůli hlasu vlastního svědomí nemohly zahlašovat pro. A není vůbec náhoda, že to byly právě ženy, protože ženy jsou vnitřně mnohem citlivější, otevřenější a vnímavější než muži.

   Tímto nechci tvrdit, že zmiňované poslankyně jsou nějaké duchovní bytosti, nebo že Robert Fico je anděl. To ne, ale co se týče Roberta Fica, představuje nesrovnatelně světlejší a lepší alternativu než to, co Slovensku nyní vládne.

   Je to podobné, jako za války proti fašismu. Ani Stalin nebyl anděl, ale za tehdejším Sovětským svazem v jeho boji stály síly Světla, protože Hitler a fašistické Německo představovaly absolutní temno. A přesně takhle je tomu i dnes u současné slovenské vlády.

   Ale tak, jak ve druhé světové válce nakonec zvítězil Sovětský svaz, stejně i na Slovensku měli lidé možnost vidět, že temno, ovládající téměř všechny mocenské pozice ve státě, může být přece jen nakonec v rozhodující chvíli poraženo tím lepším a světlejším. Měli možnost vidět, že i dnes může zvítězit David nad Goliášem.

   Klíčovým momentem, ve kterém dochází k porážce temna, je zachycení citového impulsu svědomí a následné jednání v souladu s ním!

   Svědomí je totiž naším kontaktem se silami Světla a Boha! Svědomí je hlasem Božím v nás! A naším úkolem je mu naslouchat a jednat s ním v souladu. Tak budeme kráčet cestou Světla, protože naše svědomí nám bude zprostředkovávat inspirace shora.

   Svědomí se v nás ozývá přes cit. Ne přes racionalitu rozumu, čímž ale není řečeno, že svědomí a cit jsou iracionální. Naopak! Jsou projevem vyšší „racionality“, než je ta rozumová. Jsou projevem duchovní podstaty člověka, spojené s Duchem Božím.

   Tímto způsobem ovlivňují síly Světla lidi, a tímto způsobem bojuje Světlo na zemi za světlé hodnoty. Bojují za ně lidé, kteří se tomu dokáží vnitřně otevřít, a kteří se za to dokážou i pozemsky postavit. Přesně tak, jak se to stalo ve slovenském parlamentu při klíčovém hlasování o vydání Roberta Fica na vazební stíhání.

   Takový proces se však nemá dít ojediněle, výjimečně a nevědomě! Takový proces se na naší zemi má stát vědomý! Vědomě se máme nechat inspirovat citem a svědomím, a vědomě máme jednat v souladu s nimi! Tak potom bude možné zahájit vítězné tažení Světla proti temnotě, která momentálně spoutává naši zemi.

   Svědomí a cit patří k vyšší podstatě člověka a rozumová racionalita patří k nižší podstatě člověka.

   Rozumová racionalita, doprovázená mnoha lidskými chybami a nedostatky, vytváří v člověku napojení k nižším úrovním. Odtud pak čerpá, odtud se inspiruje a tím se stává služebníkem nízkosti a temna. Takových lidí je dnes plná země. Proto na ní vládne temno.

   Temno mohou porazit jen lidé citu a svědomí. Jen lidé, jejichž rozumová racionalita je podřízena citu a svědomí, protože takoví lidé jsou schopni přijímat inspirace ze Světla a činit náš svět světlejším.

   Staňme se proto jimi také my! A to tím, že se začneme více a mnohem vědoměji otevírat svému citu a svědomí. Že se necháme jimi inspirovat a budeme se podle nich řídit.

    Staňme se takovými lidmi, neboť právě takové lidi potřebuje naše ubohá, temnotou spoutaná planeta jako sůl. Proto se staňme solí země! Staňme se solí země, čili lidmi, kteří začnou přetvářet zemi v souladu s hodnotami Světla.

    Ať nám v tom Bůh pomáhá! Pokud totiž budeme prosit v brzké době Boha o pomoc, jeho pomoc v podobě inspirace co máme dělat a jak se máme zachovat k nám přijde jedině prostřednictvím citu a svědomí.

Autor: František Skopal | pondělí 16.5.2022 16:17 | karma článku: 7,04 | přečteno: 109x
  • Další články autora

František Skopal

Umění a krása povznášejí duši vzhůru

Ale pozor! Ne ledajaké umění a ledajaká krása. Musí splňovat vysoké kritérium čistoty a ušlechtilosti. Kde však najít takové umění? Žel, není ho mnoho, ale přece jen existuje.

13.11.2023 v 10:41 | Karma: 5,10 | Přečteno: 87x | Diskuse | Kultura

František Skopal

Ztracení ve smyšlených světech! Dejme si na to velký pozor!

Lidé si vytvářejí mnoho iluzí ve svých citech a myšlenkách. Pak v nich žijí a jejich iluze ovlivňují jejich pohled na život.

23.9.2022 v 16:34 | Karma: 10,45 | Přečteno: 253x | Diskuse | Ostatní

František Skopal

Křesťanství a konec světa

V Bibli se hovoří o něčem takovém, jako je konec světa, neboli poslední soud. Historie zná už řadu termínů, ve kterých mělo dojít k těmto událostem. Ale nedošlo! Znamená to tedy, že jsme v bezpečí? Nebo nejsme?

16.9.2022 v 16:17 | Karma: 11,25 | Přečteno: 220x | Diskuse | Ostatní

František Skopal

Nepřetržitý monitoring člověka Stvořitelem

Lidé jsou v každé minutě dne i noci nepřetržitě monitorováni. Je zaznamenáváno každé naše cítění, každá naše myšlenka, každé naše slovo i čin.

9.9.2022 v 16:06 | Karma: 10,42 | Přečteno: 189x | Diskuse | Ostatní

František Skopal

O netušených schopnostech našeho mozku

Všem nám je určitě dobře známo, že náš mozek ani zdaleka nevyužíváme v maximální míře, ale naopak, jeho využití je spíše minimální, nebo až zanedbatelné.

1.9.2022 v 16:25 | Karma: 11,16 | Přečteno: 257x | Diskuse | Ostatní
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Z kůlny na bojiště. Ukrajinci pracují na robotech, mají zabíjet i zachraňovat

21. července 2024  17:03

Zatímco ukrajinští vojáci na frontě svádí urputné boje s okupační armádou a čelí těžkým ztrátám,...

Shell odpískal recyklaci plastů. Plán byl příliš ambiciózní, vzkázal

21. července 2024

Zelené plány států i firem narážejí stále častěji na ekonomickou realitu. Jedním z posledních...

Z rekreace pro pošťáky opět zámkem. Rožmberk ukáže veřejnosti další části

21. července 2024

Premium Donedávna se na Horním zámku v Rožmberku nad Vltavou školili a rekreovali pošťáci. Loni sloužil...

Provoz na dálnici D46 na dvě hodiny oboustranně zastavila nehoda šesti aut

21. července 2024  14:31,  aktualizováno  16:49

Jeden jízdní pruh dálnice D46 ve směru na Prostějov je po odpolední nehodě šesti aut u Pustiměře na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 378
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 361x
Jsem člověk plný entuziasmu a víry ve vítězství dobrých věcí. Jsem člověk, fascinován krásou a hloubkou světa viditelného, jakož také toho neviditelného. Na své životní pouti jsem nabyl množství znalostí a zkušeností, které by se snad mohly stát pro někoho pomocí, nebo alespoň inspirací.

Seznam rubrik