Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Nepřetržitý monitoring člověka Stvořitelem

   Lidé jsou v každé minutě dne i noci nepřetržitě monitorováni. Je zaznamenáváno každé naše cítění, každá naše myšlenka, každé naše slovo i čin. 

   Dávné generace o tom věděly, a jako výstrahu před realitou nepřetržitého monitorování člověka vyšší Mocí, zobrazovaly na oltářích svých chrámů takzvané Boží oko.

   Byl to trojúhelník, v něm bylo zobrazeno oko a z trojúhelníku se všemi směry šířily paprsky. Šlo o symbolické vyjádření toho, že každého z nás Stvořitel nepřetržitě vidí a lidé by si měli tuto skutečnost neustále uvědomovat a zařídit se v životě podle ní.

   A Stvořitel nás nejenže ustavičně vidí, ale zároveň nám také vystavuje účet z každého našeho citu, myšlenky, slova a činu. Zcela ze všeho, co z nás vychází, jsou vůči nám vyvozeny důsledky Boží Spravedlností. V případě, že byly naše city, myšlenky, slova a činy dobré, i důsledky budou dobré. Avšak v případě, že byly špatné, budou i důsledky špatné.

   Lidé dávných dob o těchto skutečnostech věděli a symbolicky je zobrazovali ve svých chrámech. Ale protože neznali pravý mechanismus toho, jak to funguje, představovali si to tak, že Stvořitel skutečně osobně pozoruje každého člověka a podle zásluhy ho odměňuje za dobro dobrem a za zlo zlem.

   V současnosti však už dozrál čas, abychom znali tento mechanismus, protože představa Stvořitele, pozorujícího každého z lidí osobně, je nesprávná. Je nesprávná proto, že Stvořitel to nedělá. Stvořitel má k tomu své služebníky. Má k tomu vykonavatele své Vůle.

   Jedná se o tentýž druh služebníků, kteří spravují přírodní dění, protože i v tomto případě probíhají procesy, podobné procesům v přírodě. V přírodě se bytosti přírody starají o vše, co v ní roste, dozrává a přináší plody. Pečují o stromy, květiny a rostliny. Pečují o ně od semínka, přes malou rostlinku, až po velký strom, který nakonec přinese své ovoce.

   A přesně to samé se děje i ve vztahu k monitorování jednání člověka a vyvození důsledků, které musí za své jednání přijmout. Každé naše cítění, každá naše myšlenka, každé naše slovo a čin jsou semínka, která sejeme do zahrady Pánova stvoření. A bytostní služebníci Nejvyššího tato semínka, ať již jsou dobrá nebo špatná, zalévají a starají se o ně, aby vyrostla a přinesla své ovoce. Ovoce, které bude muset přijmout, požívat a prožívat ten, kdo je zasel.

   Toto ovoce požíváme jednak během našeho pozemského života a jednak i poté, kdy odejdeme na druhý svět. Na druhém světě nás čeká ovoce a důsledky všeho, k čemu jsme dali podnět svýma city, myšlenkami, slovy a činy. Čekají nás rajské zahrady, plné krásného a dobrého ovoce, nebo zahrady pekelné, plné hořkého a jedovatého ovoce.

   I to, co právě teď a v tuto chvíli prožíváme, ať již je to pozitivní nebo negativní, je pouze ovocem toho, jakým způsobem jsme cítili, mysleli, mluvili a jednali v minulosti. V minulosti dávné, nedávné, nebo v minulosti, přesahující tento náš momentální pozemský život.

   Měli bychom proto začít na tyto skutečnosti konečně dbát s mnohem větší vážností. Měli bychom dbát především na čistou svého nitra. Na čistotu svého vnitřního života, tedy na kvalitu našeho cítění a myšlení.

    Toto je rozhodující a toto je základ. Neboť to, jak cítíme a myslíme se automaticky odráží v naší řeči i v našem jednání. Proto svou bdělost nemusíme koncentrovat na každé jednotlivé slovo a každý jednotlivý čin, což v podstatě v aktivitě dne ani nelze. Stačí, když upřeme svou pozornost především na čistotu svého nitra. Na čistotu svého srdce. Na čistotu svých citů a myšlenek. Naše slova a činy budou pak automaticky takové, jací my sami vnitřně jsme. Dobré a ušlechtilé v případě čistého a ušlechtilého nitra, nebo špatné, nízké a neušlechtilé v případě ignorování kvality svého nitra. Čili v případě naprosto nekontrolovaného vnitřního života, ponechaného napospas všemu.

   Proto udržujme krb svých myšlenek čistý. A zároveň v sobě udržujme silné a pevné chtění k dobru. Tak budeme sít pouze dobrá semínka, která ruce bytostných služebníků Páně přivedou k růstu a k tomu, aby přinesla dobré ovoce, přinášející požehnání našim bližním i nám samotným.

   Dávejme si však velký pozor, abychom ve svém nitru nepěstovali a netolerovali věci špatné, nízké a nečisté, protože i tato semena přivedou ruce bytostných služebníků Páně k růstu a k tomu, aby přinesla své špatné ovoce, přinášející neštěstí a zkázu našim bližním i nám samotným.

   Bdělost nad čistotou krbu našich myšlenek a pevné chtění k dobru nás uchrání od všeho zla a povede nás ke Světlu.

Autor: František Skopal | pátek 9.9.2022 16:06 | karma článku: 10,42 | přečteno: 189x
  • Další články autora

František Skopal

Umění a krása povznášejí duši vzhůru

Ale pozor! Ne ledajaké umění a ledajaká krása. Musí splňovat vysoké kritérium čistoty a ušlechtilosti. Kde však najít takové umění? Žel, není ho mnoho, ale přece jen existuje.

13.11.2023 v 10:41 | Karma: 5,10 | Přečteno: 87x | Diskuse | Kultura

František Skopal

Ztracení ve smyšlených světech! Dejme si na to velký pozor!

Lidé si vytvářejí mnoho iluzí ve svých citech a myšlenkách. Pak v nich žijí a jejich iluze ovlivňují jejich pohled na život.

23.9.2022 v 16:34 | Karma: 10,45 | Přečteno: 253x | Diskuse | Ostatní

František Skopal

Křesťanství a konec světa

V Bibli se hovoří o něčem takovém, jako je konec světa, neboli poslední soud. Historie zná už řadu termínů, ve kterých mělo dojít k těmto událostem. Ale nedošlo! Znamená to tedy, že jsme v bezpečí? Nebo nejsme?

16.9.2022 v 16:17 | Karma: 11,25 | Přečteno: 220x | Diskuse | Ostatní

František Skopal

O netušených schopnostech našeho mozku

Všem nám je určitě dobře známo, že náš mozek ani zdaleka nevyužíváme v maximální míře, ale naopak, jeho využití je spíše minimální, nebo až zanedbatelné.

1.9.2022 v 16:25 | Karma: 11,16 | Přečteno: 257x | Diskuse | Ostatní

František Skopal

Jen o bohatství duše nepřijdeme nikdy! Všechno ostatní ztratíme!

Existují věci trvalého charakteru, které zůstanou naším vlastnictvím navždy. A existují věci dočasného charakteru, které jsou naším vlastnictvím jen dočasně.

25.8.2022 v 16:27 | Karma: 10,33 | Přečteno: 153x | Diskuse | Ostatní
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

U Postřekova hořela skládka pneumatik. Kolabovali hasiči, oheň už se nešíří

21. července 2024  14:38,  aktualizováno  18:41

Hasiči kolem 15:30 lokalizovali požár hromady pneumatik a rodinného domu v Mlýnci u Postřekova na...

Soud v Bangladéši zrušil většinu kvót. Studenti v protestech přesto plánují pokračovat

21. července 2024  18:19

Nejvyšší soud v Bangladéši zrušil většinu kvót v systému přidělování pracovních míst ve veřejném...

Peníze na léčbu mizí, vyšší mzdy lékařů si nemůžeme dovolit, tvrdí pojišťovny

21. července 2024  18:13

Zástupci lékařů se ani ve čtvrtek nedomluvili s ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem (TOP 09)...

Z kůlny na bojiště. Ukrajinci pracují na robotech, mají zabíjet i zachraňovat

21. července 2024  17:03

Zatímco ukrajinští vojáci na frontě svádí urputné boje s okupační armádou a čelí těžkým ztrátám,...

  • Počet článků 378
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 361x
Jsem člověk plný entuziasmu a víry ve vítězství dobrých věcí. Jsem člověk, fascinován krásou a hloubkou světa viditelného, jakož také toho neviditelného. Na své životní pouti jsem nabyl množství znalostí a zkušeností, které by se snad mohly stát pro někoho pomocí, nebo alespoň inspirací.

Seznam rubrik