Je chyba nevěřit ničemu i věřit všemu!

Jsou politici, kteří umí své názory prosazovat srozumitelnými argumenty, kterými osloví velkou část společnosti tak, aby jim byla svěřena možnost ji řídit politicky i exekutivně. Intervenci zvenčí k tomu nepotřebují.  

Pokud u nás není zájem, aby HNUTÍ ANO 2011 mělo v příštím průzkumu volebních preferencí víc, než současných 33%, tak nebylo úplně šťastné ukazovat tu paní z Bruselu, kterou vodil pan europoslanec Zdechovský po ministerstvech a parlamentu, aby jednala o tom, jak se u nás rozdělují "evropské" dotace.  Dopředu bylo jasné, na jaké úrovni budou jednání probíhat, a s kým se němečtí europoslanci u nás sejdou.  Žádná reprezentativní jednání to nebyla. Ono ani není proč. Pokud je audit tak jednoznačný, jak se říká, tak byla jejich cesta zbytečná. Nebo sami mají o jeho hodnotě pochybnosti, a tak se pokusili příslušná česká ministerstva přesvědčit, jak mají jeho obsah interpretovat. Zda podle českého nebo evropského práva.
Asi by neškodila informace, kdo zpracování auditu inicioval, jaké bylo zadání (zda obecně k dotacím jako takovým, nebo ke konkrétním příjemcům), kdo ho zpracovával, kolik to stálo a jaká je účast poslanců v evropském parlamentu, když se o tom na plénu jedná.  Takhle je v tom tak trochu guláš. Někdo říká, že se audit týká přidělování dotací jako takových v rámci evropského společenství, někdo to zase vnímá jako akt proti jedné konkrétní osobě. Teď si občane, vyber.
Výsledek cesty zástupců Evropského parlamentu by mohl naznačit, že je něco pravdivého na tom, když se říká, že když je v domácí v politice někdo nepotřebný nebo přebytečný, tak je vyslán do Bruselu.

Celé je to až dojemné!  Čeští poslanci europarlamentu říkají o premiérovi, že je zloděj, což není pravda a on zase o nich, že jsou vlastizrádci, což také není pravda. Do toho si ti první přivedli na pomoc dva německé poslance výše zmíněného sboru, aby nás vypeskovali za to, že máme špatné zákony. Pravda zákon o střetu zájmů není ničím, čím by se naše legislativa mohla chlubit. Ale jak už říkal někdejší spoluobčan paní Hohlmeierové a jejího kolegy ze strany Green, von Bismarck: "Špatný zákon, přece zákon"! A teď cui bono! Po této misi českých a německých europoslanců v ČR se ani nechce myslet na příští průzkum volebních preferencí.
V právní pořádku ČR není o nedokonalé zákony nouze. U nás jich takových vzniká až příliš! Asi i proto, že členové obou komor parlamentu nedostatečně akceptují to, že jsou sborem zákonodárným, nikoli zákonotvorným. Zákony tvoří odborníci podle konkrétního zadání. Poslanci nebo senátoři je schvalují nebo odmítají. Nic víc, ale ani nic méně!

Autor: František Mikeš | sobota 29.2.2020 11:42 | karma článku: 12,50 | přečteno: 362x