Elementy diskusí na blogu idnes
Roztřídím je do čtyř tříd, které budu nazývat elementy a označovat písmeny A až D.
A-element: slušní diskutující, vyjadřující se většinou k tématu. Mohla by se udělat podtřída na ty, kteří si vybírají svá témata a ty, kteří se musí vyjádřit ke všemu.
B-element: většinou se vyjadřují ke všemu. Ale v podstatě jim ani tak nejde o vnesení nějaké myšlenky, jako spíše o napsání provokativního výkřiku. Když už se nad něčím zamyslí, tak pouze nad tím, jak autora, či oponenta v diskusi shodit a sklouzávají pouze k osobním invektivám.
C-element: specialisté na autory. Obvykle mají vybrány své oblíbence a pod jejich články to do nich perou hlava nehlava. Je jedno co napíší, prostě musí nesouhlasit. Autora mají většinou zmapovaného jak profesně, tak i třeba kde žije, co vlastní a neváhají to jakkoliv proti němu použít. Nevynechají jediný jeho blog a jsou na něj navěšeni jak klíště.
A nakonec jsem si nechal.
D-element: kombinace bodu B a C, s kterou mám i já tu osobní čest. Jejich počínání bych označil až jako dementní. Jeden z nich to dotáhl tak daleko, že ho někdy po Novém roce již na půl roku redakce z diskusí vyřadila. Ani bych si toho nevšiml, kdyby mi po napsání jednoho z mých blogů od něj nepřišel soukromý mail.
Koukám, že už jste předvolební kampaň rozjel ve velkém stylu, a postupně tlačíte víc a víc "na pilu"?
Chrlit denně jeden blog za druhým, to chce opravdu velké úsilí.
Konkrétně váš poslední blog bych velmi rád ohodnotil slovem "Neagituj".
Bohužel, za toto slovo použité pod jiným blogem mi administrátoři vystavili
stopku na půl roku. Takže mám nyní "Havaj":
Doufám, že i tuto mailovou adresu bleskově zařadíte do spamu.
Setkáme se v debatách někdy před volebním kláním.
Všimněte si toho spamu dole. Tento D-element mě totiž již dříve oblažoval svou přítomností nejen v diskusích pod mými blogy, ale i přísunem mailů do mé soukromé schránky. Poté, co jsem ho požádal, aby toho nechal, že opravdu nemám zájem o jeho moudra a už vůbec ne o řetězové maily, tak své úsilí jen zesílil. Musel jsem proto jeho adresu zařadit do spamu.
Hlavně už je dopředu bojovně naladěn na předvolební období.
Nicméně D-element neváhal a adresu si změnil, aby ke mně jeho mail prorazil. Má odpověď byla stručná:
Zkusím to opakovaně - neobtěžujte mě prosím. Nevím, jak to lidem, jako jste Vy, vysvětlit, že si prostě nepřeji žádný kontakt a aby mi nic neposílali, nepsali, nevolali.
Adresu si zatím do spamu dávat nebudu, věřím že snad zbytky soudnosti v sobě máte a už mi opravdu psát nebudete.
Děkuji
Mýlil jsem se. Odpověď přišla v podstatě obratem.
Ok. pane Flaško.
Dík za nezvykle slušnou odpověď. Já jen aby nebyla starost, kde jsem tak najednou zmizel….Už Vás obtěžovat nebudu, mějte se hezky
Tak tady jsem se opravdu zasmál. Onen D-element je o své výjimečnosti natolik přesvědčen, že se domnívá, že ho bude v diskusích na blogu někdo postrádat. Osobně jsem tedy za půl roku jeho nepřítomnosti nezaznamenal, že by se po něm někdo pídil nebo ho nějak zmínil.
Již jsem na něj nereagoval a i novou adresu tohoto D-elementu jsem zařadil do spamu. Dopadlo to samozřejmě jako minule. Když jsem jednou týdně projížděl spamovou schránku, jestli tam nespadlo něco, co tam nepatří, tak jsem jen koukal, jak mi D-element chrlí jeden mail za druhým. Asi se fakt ve své prostotě domníval že je čtu.
A pak najednou spamy ustaly. Záhy jsem pochopil proč. Diskusní konto D-elementa bylo obnoveno. Asi mohl své hormóny opět uvolňovat v diskusích na blogu a tak přestal plnit mou spamovou schránku. A přišlo to. V jedné diskusi jsme se včera setkali. Přímo se mi odpovědět neodvážil, aby asi zase nedostal trestné body, tak mi odpověď poslal mailem. Vzteky již přešel na tykání a samozřejmě mi to všechno „spočítal“:
Dobré po ránu "pane" Inženýre.
Jak vidím, oplýváte humorem a dobrou náladou..
Ano , půl roku jsem si odočinul, výhradně vaší
zásluhou. Žádná hrůza Tome. Stačilo mi číst reakce na tvé
blogy a příspěvky od jiných debatérů . Nemáš to opravdu
lehké. Jak vidět pojem "flaškovina" se zde stal typickým
pro různé křivárny, k tomu máš mou upřímnou gratulaci.
Chlubit se tím, že někdo dostal tvou zásluhou půl roční ban,
na to musí být povaha minimálně jiného práskače - Čurdy.
No když jsi tak přejný, já ti zase upřímně přeji , aby se znovu
dokořán otevřely hranice, obnovil se návoz Fricků do Práglu a Ty
abys znovu zrealizovall svůj ztracený džob jejich oškubáváním v různých
nasmlouvaných pražských putykách.
Nemohu se dočkat voleb a tvých reakcí na ně, zase budeš mít jako
vždy dlouhý nos a šikmé obočí. Vás pár kašparů, Ty, tvá pravá ruka
"Jandová", Růžek, Burian. aj. na tom nic změnit nemůže. Spasit vás může
jedině další křivárna, tak jak tomu bylo v Práglu s TOP-kou v minulých volbách.
třeba "korespondeční volby". Na podrazy jste tam u vá byli vždy na špici.
Měj se a někdy se ukaž u nás na Valašsku, určitě přijdeš na jiné myšlenky.
Tomáš Flaška
Holandské vodní mlýny
Teprve když do toho proniknete do všech detailů, tak si uvědomíte, jak je to vše vlastně geniální. Na svou dobu neuvěřitelné.
Tomáš Flaška
BeNeLux = Belgie, Nizozemí, Lucembursko
U nás v pořadí Lucembursko, Belgie, Nizozemí. Tak jsme se trochu pocourali za jeden týden. Podívejme se na méně známá místa.
Tomáš Flaška
Když se dělají podrazy, tak i vláda může dostat přes papulu
A ohromně se u toho bavím. Pojďme si připomenout výroky členů naší morálně čisté, naprosto nezkorumpované a všeho schopné koalice.
Tomáš Flaška
Kluci motorističtí to mají v hlavách asi poněkud pomotané
Myslím, že události folklorního festivalu ve Strážnici vejdou do dějin, podobně jako v roce 1989 vystoupení komunisty Miroslava Štěpána v ČKD, kdy řekl:
Tomáš Flaška
Zelená je tráva, fotbal to je mrcha
Současný mediální cirkus zvaný Mistrovství světa ve fotbale je vše možné, jen ne sport. Ani fotbal sám o sobě není sport, je to jen a jen show pro ty, kteří chtějí platit.
| Další články autora |
Špičatý výdech z metra na náměstí Jiřího z Poděbrad budí rozpaky. Ptákům ale neublíží
Po více než dvouleté rekonstrukci se veřejnosti znovu otevřelo náměstí Jiřího z Poděbrad. Jeho...
Třesně vs. mléko. Znáte mýty o jídle?
Strašily vás babičky bolavým břichem po zapití třešní nebo angínou z bleskově snědené zmrzliny v...
Nejroztomilejší fotogalerie prázdnin je tu. Zoo se chlubí novými mláďaty
Zvířecí školky se během léta pořádně rozrostly. Návštěvníci mohou v Brně pozorovat šest malých...
Rybářka z Prahy ulovila vysněného albína. Na jedinou rybu čekala celé roky
O některých rybách rybář ví dlouho. Ví, kde se zdržují, kdy se ukazují, v jakých podmínkách by...
Pražský autobusák, který zmizel z mapy. Pankrác nahradily kanceláře a metro zůstalo
Film Florenc 13.30 z roku 1957 proslavil nejen herce, především Josefa Beka v roli řidiče autobusu,...
Policie pátrá po vězni, který odjel z nestřeženého pracoviště na Rakovnicku
Policisté pátrají po vězni, který dnes odjel na kole z nestřežené pracoviště v Oráčově na...
Kvůli nehodě kamionu byla neprůjezdná silnice I/4 z Vimperku do Strážného
Kvůli nehodě kamionu byla dnes odpoledne více než čtyři hodiny neprůjezdná silnice I/4 z Vimperku...
Centrální park Praha 13
"Tak jako slunečnice každým dnem otáčí se za sluncem, tak já stále hlavu svou obracím jen za...
Galerie Klatovy/Klenová připravila na Klenové kolektivní výstavu Zvířata
Kolektivní výstavu sedmi autorů nazvanou Zvířata/Transformace vnímání připravila na letní sezonu...
- Počet článků 1519
- Celková karma 25,45
- Průměrná čtenost 2821x



















