Turecko vydrbalo s Evropou

Únik záznamu jednání EU s Tureckem z minulého roku, ukazuje, že EU je v jasné defenzívě. Erdogan zneužívá rozpatlanou vládu v EU ke svým cílům - prodrat se do Evropy s islámským státem.  

Řecký zpravodajský portál Euro2day zveřejnil údajný zápis z jejich schůzky v roce 2015. Pokud je to skutečný zápis (a není důvod věřit, že by nebyl), tak potvrzuje o Turecku, že se z něj stává autoritativní a zlý stát, s arogantním islámským vedení.

Diskuze o emigrační krizi Erdogana s Junckerem a Tuskem jen potvrzuje, co řada kritických komentátotů a blogerů píše. Uniklý zápis z jednání dokumentuje, že úroveň jednání se stala hokynářským vydíráním EU od Turecka. Tragédií EU je to, že za něj vystupují lídři, kteří jsou úřednickými šéfy (Juncker) a nezkušenými politiky (Tusk). Žádná silná osobnost, kterou by Erdogan respektoval, s Tureckem nejednala. Tomu odpovídá i výsledek dojednaný na další schůzce v listopadu 2015. Turecko obdrží 3 mld. EUR za dva roky, bezvízový styk s EU a oživení rozhovorů o přistoupení do EU, které váznou více jak 50 let. Samotné Turecko chce nejméně dalších 30 mld na uprchlíky a zásah NATO v Sýrii.

Způsob, jakým Erdogan komunikuje s EU není ani na úrovni tureckého trhu. Je to jen prosté vyhrožování, a je trapné, že zástupci EU po slovech "Můžeme otevřít dveře do Řecka a Bulharska a naložit uprchlíky do autobusů,","Pokud chcete dát jen tři miliardy za dva roky, tak naše diskuse skončila," , "Lucembursko je jako město v Turecku.", "Pokud se s námi nedohodnete, tak co budete dělat s uprchlíky? Zabíjet je?", "Chceme okamžitě uvolnit kapitoly o jednání přístupu do EU", od stolu neodešli. Ukazuje to na pozici EU, do které se vinou svých představitelů dostala. Je ve výrazné politické a diplomatické defenzívě, a jen lidé, kteří se pohybovali na mezinárodní scéně ví, co to znamená. Ostatní občané EU to buď jen tuší, nebo vytrvale papouškují slova o demokracii a humanismu. Připomíná to zaryté a nepružné vystupování ústředního výboru ÚV KSSS.

Mohutná propaganda EU médií na počátku vzniku krize s uprchlíky se dostává do další fáze - přesvědčit občany EU o tom, že to, jak to EU zařídila, bylo jediné možné řešení, a že máme být nakonec rádi, že do Evropy přijde jen 3, 4 nebo 5 milionů utečenců. Žádné slovo o příčinách krize, žádné objektivní diskuze o tom, co udělá s Evropou příliv uprchlíků za 10, 20 či 50 let. Místo toho se věnuje hašení kritických hlasů, brání zveřejňování faktů a vytváří tak propagandistický nátlak na jednotlivé státy. Tato byrokratická mašina EU je zcela mimo kontrolu běžných demokratických postupů, protože jiné, než jejich postupy, označuje za nedemokratické

V současné době Evropská unie schválila uvolnění peněz. Rovněž se otevřely jednání o některých kapitolách přístupu. Turecko hlásá, že začalo plnit svou část dohody ale počet migrantů připlouvajících do Evropy přes Egejské moře se nesnížil. Zároveň Turecko tlačí na pilu ve své propagandě. Okopává kotníky Rusku, snaží se do toho namočit NATO, prezentuje nové utečence a nadále podpruje (už oteřeně a průkazně) islamistický stát. A EU jen hlopě přikyvuje a místo jasných opatření kope do svých občanů, nebo má jediného nepřítele - Rusko. Je tak logicky jen otázka času, kdy se skutečně ujmou moci radikálové a rozkopou ve svatém nadšení to dobré, co Evropa těžce vybojovala za staletí. A to bude další etapa pro Turecko a jím podobné, protože nenastane doba, kdy by bílá evropská žena rodila 10 dětí. Jak prosté, milý Watsone.

odkaz: https://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=el&u=http://www.euro2day.gr/news/economy/article/1397081/hontro-paihnidi-sth-plath-ths-elladas.html&prev=search

Autor: Jaroslav Fišer | úterý 9.2.2016 11:08 | karma článku: 33,78 | přečteno: 949x

Další články autora

Jaroslav Fišer

Opozice hraje vabank!

Koukám jedním okem na panoptikum paní Jílkové a je zřejmé, proč jsme v loji. Pirát říká, že se stejně skoro nic neotevře ale budeme se mít líp. Přísedícímu leze pysk z dětské roušky, paní blábolí nesmysly. Otřesná reprezentace.

12.2.2021 v 4:00 | Karma: 33,54 | Přečteno: 921x | Diskuse | Politika

Jaroslav Fišer

Proč Vláda v ČR pomáhá více bankám, ne lidem a firmám?

Existuje skutečná snaha obnovit ekonomiku nebo je to jen další fígl, jak přesypat zlaťáky? Pomoc musí být skutečnou pomocí. Zatím to vypadá na záplatu.

9.4.2020 v 14:20 | Karma: 20,61 | Přečteno: 583x | Politika

Jaroslav Fišer

Chce to rákosku-ale na koho!

Učitelé učí blbě dějiny. Jak řekl pan ministr, tak ty moderní. Kde ale jsou důkazy ve schválených učebnicích. Zatím nikde. Chybí nám ve školách velké UCHO? Ta paranoia už je mimo stupnici psychiatrů. A národ dále blbne.

15.1.2019 v 12:20 | Karma: 34,24 | Přečteno: 918x | Diskuse | Politika

Jaroslav Fišer

Ó běda, běda-až do oběda!

Mělo by být pravidlem, že když poslanci nějaké strany budou navrhovat opatření ve školství, tak by měli povinně absolvovat minimálně měsíční stáž ve škole. V případě obědů zdarma je ideální vrazit jim naběračku v jídelně ZŠ.

4.1.2019 v 7:30 | Karma: 29,74 | Přečteno: 741x | Diskuse | Politika

Jaroslav Fišer

Otázky ze Štrasburku.

Zločin ve Štrasburku zatím vyvolává jen vášně. Za nimi se vynořují otázky, jak je to vlastně s bezpečností v Evropě. Vrah má být údajně veden ve skupině extrémně nebezpečných potencionálních zločinců. Přesta zatím mizí.

12.12.2018 v 10:37 | Karma: 37,78 | Přečteno: 1491x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Poslední týden na daňové přiznání za rok 2024 online. Jak na to?

25. dubna 2025  9:05

Nejen podnikatelé, drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné musí podat daňové...

Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje

20. dubna 2025  8:48,  aktualizováno  13:55

Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...

Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií

21. dubna 2025  18:19

Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...

Papež František zemřel. Bojoval s nemocemi, bylo mu 88 let

21. dubna 2025,  aktualizováno  12:07

Papež František v pondělí ráno zemřel. „Drazí bratři a sestry, s hlubokým smutkem musím oznámit...

Američané zadrželi na letišti mladé německé turistky. Musely se svléknout

22. dubna 2025  14:52

Americká pohraniční stráž zadržela na Havaji dvě mladé německé turistky, protože neměly vybrané...

Za výbuch v Íránu zřejmě mohly chemikálie k výrobě raketového paliva, mrtvých je už 28

27. dubna 2025  9:36,  aktualizováno  13:08

Počet mrtvých po sobotní explozi v největším íránském obchodním přístavu u města Bandar-Abbás...

Sedm seknutí do jmen zabitých dětí. Policie hledá svědky poškození památníku

27. dubna 2025  12:42

Policie prosí o pomoc případné svědky, kteří by mohli pomoci odhalit, kdo poškodil památník...

Řidič vjel do davu na festivalu v kanadském Vancouveru, zabil devět lidí

27. dubna 2025  7:42,  aktualizováno  12:38

V západokanadském Vancouveru zemřelo devět lidí a řada dalších utrpěla zranění poté, co řidič v...

Setkání Trumpa se Zelenským je nadějí na brzký konec války, říká Farský

27. dubna 2025  12:38

V setkání Trumpa se Zelenským před pohřbem papeže vidí europoslanec Jan Farský (STAN) naději....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 72
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1577x
Vojenský veterán z Iráku a chemik, rovněž pedagog,právník a občasný analytik a blogger.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.