IV

To mi připomíná, jak prý moje maminka dělala na základní škole závěrečné zkoušky. Ta měla takové štěstí s fyzikou. Prý si poslední den před zkouškami půjčila učebnici od někoho z nižší třídy, prolistovala ji a zaujal ji obrázek parního stroje. Tak si ho pořádně prohlédla. Před zkouškou ji učitel poslal do kabinetu, aby mu přinesla obraz parního stroje. Tak si ho prohlédla znovu. Přišla ke zkoušce, vytáhla si otázku: Parní stroj.

  • Počet článků 316
  • Celková karma 23,72
  • Průměrná čtenost 3100x
Vystudoval chemii (SŠ), kybernetiku, řízení, ekonomii a teorii systémů (interdisciplinární studia - VŠ), je obecně uvažujícím člověkem někde na pomezí mezi přírodními vědami a filosofií. Roky vyučoval filosofii fyziky a virtuální reality na PřF a MFF UK v Praze. Od září 2021 Ph.D. se zaměřením na filosofii fyziky a matematiky. Pracoval jako evropský expert pro "Future Technologies", 7 let pak v jedné z nejvyšších evropských pozic v počítačové bezpečnosti. Momentálně finanční expert na evropské úrovni. V letech 1991-7 byl předsedou společnosti Mensa ČR. Je členem světové vědecké Společnosti pro filosofii času. Absolvent Oxfordského kurzu Filosofie vědy. Více informací zde.

Chcete-li sledovat diskuse v "jeho" skupině, připojte se do Vědecké filosofie & Fyziky (nejen). jfikacek@gmail.com
 
Upozornění: Toto je popularizační blog pro veřejnost, neberte ho tedy jako vědeckou dizertační práci. Někdy je to jen divoká fantazie. Na druhé straně se snaží udržovat jistou vědeckou kvalitu, takže "esoterické" komentáře nejsou vítány. P.S.: Osobně útočné a odborně velmi nekvalitní komentáře, zejména velmi dlouhé, budou mazány.