Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Poselství Dr. Salmana Hasana - exmuslima pomáhajího křesťanům

"Muslimové se mě pokusili 4x zabít a udělali mi opravdu mnoho zlého, včetně vraždy mého bratra. Přesto říkám milujte je, nebojte se jich, mluvte s nimi a ukazujte jim pravdu vaší Ústavy..."

B.Sc. Salman Hasan, Ph.D. se narodil v Iráku. Jeho dědeček byl významný šejk, takže denně "pil korán a jedl korán"- jak řekl během svých 2 přednášek, kterých jsem se zúčastnila ve Strakonicích 11. a 12. října. Dokonce islám (mimo ještě myslím fyziky) vystudoval a mohl by působit jako imán (něco jako "kněz"). Studoval i v Německu, kde prý provozoval "sexuální džihád" a mnoho přítelkyň přivedl do jiného stavu. Pak ale onemocněl rakovinou kůže a téměř oslepl. Doktoři mu dávali tak 2 měsíce života. Šel to zapít do nějaké hospody, vždyť co, Allah je milosrdný, on mu odpustí, Mohamed také pil víno a jedl vepřové, v ráji jim tohoto bude také dopřáváno. V tom k němu ale přišel nějaký Němec a začal se za něho modlit. Byl naštvaný a uražený - co se za mě má co modlit "kafir" (nevěřící)? Druhý den ráno se ale probudil zcela zdráv. 

Tato zkušenost ho přiměla zamyslet se nad svou vírou. Allah mu nikdy nepomohl, Bůh ale ano. Nakonec konvertoval ke křesťanství a v současnosti už je 25 let generálním ředitelem mezinárodní humanitární křesťanské organizace ICOM. Riskoval život, když např. vozil Bible do Saudské Arábie nebo nyní pomáhá skutečným uprchlíkům a křesťanům v rodném Iráku. Více o jeho životě zde, o práci tady.

Uprchlíkům pomáhá kvůli své zkušenosti, kdy sám byl skutečným uprchlíkem po té, co muslimové přišli a jedním slovem zabavili jeho dům, což u nemuslimů mohou udělat (aby se měli kde pomodlit a celkově prostě vše patří Allahovi). Rozlišují prý jen dva typy lidí: bratry a nepřátele. Oproti křesťanství, kdy je vražda vždy hříchem/ porušením normy, je v islámu vražda nepřítele (tedy ateisty, Žida, křesťanů, ale i "špatně věřících" muslimů - což může být také kdokoliv, vzhledem k tomu, že neexistuje 1 autorita a vše je jen o výkladu jednotlivých imánů, proto spolu bojují různé kmeny navzájem...) nejvyšší poctou pro Allaha, kterou věřící může učinit. Proto panu doktorovi přijde i absurdní, když někdo argumentuje tím, jak křesťanství např. za husitů také vraždilo "ve jménu Boha". Z minuty na minutu se tak s celou rodinou ocitl na ulici, bez dokladů a peněz. Soused, který se začal dohadovat, byl na místě i s rodinou zabit. Jedl odpadky a pil vodu ze země.

Vyslovil také tezi, že 99,9 % lidí, kteří jdou nyní do Evropy, vůbec žádní uprchlíci nejsou. Ti skuteční prostě nemají na to, aby urazili nějakých 3 600 km bez dokladů a peněz a doslova jen přežívají v táborech v blízkosti své rodné země, kde žijí ve stanech a strašných podmínkách. Jejich život se točí jen kolem toho asi jednoho jídla, co denně dostanou. Těmto lidem JE TŘEBA pomáhat. Toto své tvrzení dále podložil i tím, že se mu bez problému podařilo propašovat svého synovce jako "uprchlíka" do Německa, díky čemuž mohl zmapovat, jak pracují různé MUSLIMSKÉ převaděčské organizace. Důkazy chce předat vládě, ale zatím ho moc neposlouchají - 19/10 má ale mít přednášku v naší PSP o nebezpečí islamizace Evropy.

 

 

Současná migrační vlna má podle něho několik motivací, jako hlavní ale vnímá právě tu touhu po islamizaci Evropy. Říkal, že existují dva principy, jak k muslimům přistupovat. První byl použit např. na území původně křesťanského Blízkého východu - ustupovat jednotlivým požadavkům. V přednášce i přesně definoval, co se děje, když je muslimů 5 %, když 40 % - a vše doprovázel videoprojekcí apod. včetně příkladů jednotlivých zemí, aby si to diváci (k prasknutí narvaný sál) dokázali lépe představit a propojit se svými dosavadními znalostmi. Druhý přístup aplikovala mj. dodnes křesťanská Etiopie, kdy král muslimské uprchlíky přijal, dal jim jídlo a pití, ale rozhodl se je učit jejich hodnotám, neustupoval. Ono podle šaríi prý vůbec nemusíte v Dar al Harb (příbytku války, tedy zemi, kde není islám 100% - pak už je to Dar al Salam, příbýtek pokoje - např. Saudská Arábie) jíst pouze halal, je povoleno v případě nouze sníst i mršinu prasete. I modlit se prostě mohou jen doma, mešita vůbec není nutná atd. A oni prý velmi brzy odešli jinam. Více např. v této jeho působivé přednášce

 

Největší poselství Dr. Hasana ale spatřuji v tom, že přes všechno, co mu islám po jeho konvertování udělal, nabádá k lásce k muslimům. Islám vnímá jako kult, měli bychom se prý všichni oprostit od názoru, že je to "světové náboženství". Není. Muslimy ale miluje. S těmi se dá mluvit. Máme se jich ptát, proč tady chtějí zavádět šaríu, když právě před islámem utekli do Evropy, kde není a proto se jim tu líbí? Máme je upozorňovat na svobodu slova a rovnost lidí (hlavně žen s muži), na to, co máme v Ústavě. Není to prý jednoduché, mnohokrát odcházel z mešity zbitý nebo aspoň poplivaný, ale tento boj za pravdu nevzdává. Naději mu dává např. i to, že po vraždě jeho bratra, kterou spáchal jeho nejlepší kamarád, konvertovala celá vesnice. Došlo jim, jak je islám hrůzný a co po nich chce. Islámu se máme bránit ochranou vlastních (demokraticko-křesťanských) hodnot, strach z muslimů tu ale být nemá. Protože toho, čeho se bojíme, jen přitahujeme.

 

 

 

Autor: Jitka Fialová | středa 14.10.2015 2:25 | karma článku: 32,21 | přečteno: 2321x
  • Další články autora

Jitka Fialová

Nemít na benzín nevadí, nemít na jídlo nevadí, nemít vložky – jooo, to vadí

Za menstruační potřeby dám měsíčně zhruba 150 korun, za zálohu na elektřinu od září 5500 Kč. Z toho mi jednoduchou matematikou vychází, že Pirátům hrabe.

17.8.2022 v 17:26 | Karma: 45,73 | Přečteno: 9620x | Diskuse| Společnost

Jitka Fialová

Češtinářka hlavně selhala jako profesionální pedagog

Souhlasím s výpovědí pro kolegyni učitelku Martinu Bednářovou z Prahy 6. Selhala v tom hlavním, učit děti přemýšlet a být v tomto nezávislý profesionál.

18.4.2022 v 15:16 | Karma: 43,74 | Přečteno: 12186x | Diskuse| Společnost

Jitka Fialová

Hoaxy o vlastizrádných europoslancích

Jako mor se internetem šíří zaručené informace o tom, jak hned 12 europoslanců hlasovalo pro uvalení sankcí na ČR za nepřijímání migrantů. Pravda je ale úplně někde jinde.

12.7.2017 v 11:33 | Karma: 31,57 | Přečteno: 7435x | Diskuse| Politika

Jitka Fialová

Aktuální zprávy z Norska – 2 zachráněné děti a nespočet dalších v ohrožení

Kdo sleduje dění v Norsku ohledně barnevernetu, musí si připadat jak na pěší túře mezi fjordy - v zimě, kdy je světlo vzácnost. Podobné bude i mé aktuální zpravodajství.

7.11.2016 v 11:07 | Karma: 30,41 | Přečteno: 1678x | Diskuse| Společnost

Jitka Fialová

Konec stáčených kilometrů v Čechách?

Dělá ČR něco proti podvodům se stáčenými kilometry? Řeší se tato problematika na úrovni EU? ANO a velmi intenzivně.

18.10.2016 v 11:31 | Karma: 17,01 | Přečteno: 709x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Policie lže. Přehrát kamery na fakultě před střelbou mohla, ale nepožádala

22. června 2024

Premium Masový vrah David Kozák, který na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy zabil v prosinci čtrnáct...

O fotbalové kariéře v Evropě tady sní každý kluk. Jak se loví talenty v Africe

22. června 2024

Premium Od spolupracovníka MF DNES v Africe Sedím se svým kamarádem na tribuně nevelkého fotbalového hřiště v Abuji, hlavním městě Nigérie,...

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Novým ukrajinským velvyslancem v Česku bude Vasyl Zvaryč, přesune se z Polska

21. června 2024  22:31,  aktualizováno  22:44

Novým velvyslancem Ukrajiny v České republice se stane Vasyl Zvaryč. Ten dosud působil v čele...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 52
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2952x
Holka ze vsi.