Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Euroskeptičtí eurohujeři aneb mýty a omyly Petra Macha

Podle Petra Macha nejde být v europarlamentu jako euroskeptik aktivní, protože by pak jen byl za eurohujera. Nazývá takto i kolegy z euroskeptické frakce, kteří stejný žebříček aktivity naopak vedou?

V červenci to byly 2 roky, co čeští europoslanci plní svůj pětiletý mandát v Evropském parlamentu. Některá média se proto podívala na jejich aktivitu a zjistila, že jeden z nejlínějších je Petr Mach, a to s vysvětlením, že kdyby v EP něco dělal, byl by jen za eurohujera. Hm, ví vůbec Petr Mach, že jeho kolegové v euroskeptické frakci EFFD jsou jedni z celkově úplně nejaktivnějších? Ve stejném žebříčku aktivity (http://www.mepranking.eu), jsou 3 nejaktivnější na 4., 5. a 6. místě.

 

Svobodní: Mach nám ukazuje, jaká EU skutečně je!

Neukazuje, mystifikuje. Např. tvrdí, jak se z dotací EU staví jen „rozhledny v údolí“. Europoslanec Zdechovský, který byl v žebříčku aktivity naopak vyhodnocen jako nejpracovitější, to nechal podrobně prověřit – v ČR nebyla postavena jediná rozhledna v místě „s podhledem“ nebo v nížinné nadmořské do 220 m. n. m. Což by Mach věděl, kdyby byl jako ekonom členem např. rozpočtového či kontrolního výboru. Jenže není (není v žádném, ač je to součást práce – možná, kdyby byly extra placené?). Mach prostě jen místo aktivního boje z bezpečí polní kuchyně, kde se cpe proviantem, volá „opusťme bojiště!“, protože se přece všechny naše problémy, na našem území, jako mávnutím kouzelného proutku okamžitě vyřeší. Stejně přeci nejde nic prosadit, frakce je malá… OMYL.

Kdyby byl jako ekonom právě členem rozpočtového, kontrolního nebo třeba i daňového či měnového výboru, mohl by poměrně snadno určovat, kam dotace skutečně mají jít, případně třeba nechat sporné projekty prověřit, jako to už několikrát udělal právě Zdechovský a jako to hlavně dělají jeho kolegové z frakce Valli a Zanni. Konkrétně Marco Valli podal 1540 pozměňovacích návrhů k zákonům (první ze všech 751 europoslanců) a byl stínovým zpravodajem (dělal opozici k návrhu zákona) u neuvěřitelných 137 připravovaných směrnic. Zanni těch pozměňovacích návrhů předložil 1504. A velká většina těch návrhů a změn je pak skutečně odhlasována, protože jsou prostě rozumné.

Co který politik předložil, se dá snadno najít na stránkách EP http://www.europarl.europa.eu/ (najít konkrétního europoslance a sekce „parlamentní činnost“). Zmiňovaný Marco Valli např. předložil stanovisko k boji proti korupci, stanovisko k lepšímu fungování Evropské unie využitím potenciálu Lisabonské smlouvy, stanovisko k transparentnosti, odpovědnosti a integritě v orgánech EU nebo písemné prohlášení o darování neprodaných potravin, jež jsou dosud vhodné ke spotřebě, charitativním organizacím (bylo schváleno).

 

Další omyly (nejen) Petra Macha

Mýty a omyly Petra Macha (a Svobodných apod.) bych mohla vyvracet ještě dlouho – např. neexistuje žádná vyhláška o prodeji zelí, která má 26 911 slov (to byl jen vtip), i s banány a okurkami je to jinak, ale to si konec konců můžete přečíst třeba na stránkách euromyty.sk či v článku Nejslavnější euromýty: křivé banány, Vánoce bez kapra i servírky bez výstřihu. Existují dlouhé směrnice (ty v Čechách o EET, inkluzi, Pelikánovu omezení svobody slova, povinném posledním roku školky, odposleších bez souhlasu soudu, poplatcích OSA, dohledu nad médii ze strany NKÚ, zákazu oslav po 22. hodině … nejsou o moc kratší), ale jsou třeba o automatickém uznávání vysokoškolských diplomů či svateb cizinců či v cizině. To už ale tak nepobuřuje, což?

 

A čím nás tedy v EU zachránil Zdechovský?

Tuto otázku dostávám často, hlavně poté, co mu Mach na svém blogu v podstatě vzkázal, ať nedělá nic jako on… Nevím tedy o tom, že by EU měla někoho zachraňovat, pořád je to předně obchodní společenství a žádná ultraBIS a superNATO. Mohu ale odpovědět na to, co v EP Zdechovský přímo udělal. Např. inicioval vznik evropského systému včasného varování Amber alert, který pomáhá při pátrání po pohřešovaných dětech. Dále dokázal protlačit změny směrnice o zbraních tak, aby se skutečně bojovalo proti černému trhu a nebyli zbytečně omezováni legální vlastníci. Také inicioval a prosadil „evropskou technickou“, kde jde o to, že při koupi auta ze zahraničí odpadne drahá byrokracie spojená s přepisováním. Ze svého postu pak pomohl už desítkám firem (z nedávné doby např. firmy Nipass a Composite Components) i jedincům (např. českému řidiči neprávem pokutovanému v Nizozemí). Má velmi významný podíl na tom, že ČR získala výjimku EIA a v příštím roce bude možné za euromiliardy dostavět několik klíčových dopravních staveb.

 

Dle Petra Macha nejde být v EP aktivní - zvláštní, že jeho kolegové jsou.

 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Jitka Fialová | pátek 19.8.2016 18:27 | karma článku: 34,76 | přečteno: 5608x
  • Další články autora

Jitka Fialová

Nemít na benzín nevadí, nemít na jídlo nevadí, nemít vložky – jooo, to vadí

Za menstruační potřeby dám měsíčně zhruba 150 korun, za zálohu na elektřinu od září 5500 Kč. Z toho mi jednoduchou matematikou vychází, že Pirátům hrabe.

17.8.2022 v 17:26 | Karma: 45,73 | Přečteno: 9618x | Diskuse| Společnost

Jitka Fialová

Češtinářka hlavně selhala jako profesionální pedagog

Souhlasím s výpovědí pro kolegyni učitelku Martinu Bednářovou z Prahy 6. Selhala v tom hlavním, učit děti přemýšlet a být v tomto nezávislý profesionál.

18.4.2022 v 15:16 | Karma: 43,74 | Přečteno: 12186x | Diskuse| Společnost

Jitka Fialová

Hoaxy o vlastizrádných europoslancích

Jako mor se internetem šíří zaručené informace o tom, jak hned 12 europoslanců hlasovalo pro uvalení sankcí na ČR za nepřijímání migrantů. Pravda je ale úplně někde jinde.

12.7.2017 v 11:33 | Karma: 31,57 | Přečteno: 7435x | Diskuse| Politika

Jitka Fialová

Aktuální zprávy z Norska – 2 zachráněné děti a nespočet dalších v ohrožení

Kdo sleduje dění v Norsku ohledně barnevernetu, musí si připadat jak na pěší túře mezi fjordy - v zimě, kdy je světlo vzácnost. Podobné bude i mé aktuální zpravodajství.

7.11.2016 v 11:07 | Karma: 30,41 | Přečteno: 1678x | Diskuse| Společnost

Jitka Fialová

Konec stáčených kilometrů v Čechách?

Dělá ČR něco proti podvodům se stáčenými kilometry? Řeší se tato problematika na úrovni EU? ANO a velmi intenzivně.

18.10.2016 v 11:31 | Karma: 17,01 | Přečteno: 709x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Putinova časovaná bomba. Kadyrov umírá, rozjíždí se krvavý boj o trůny

17. května 2024  14:16

Premium Ramzan Kadyrov ještě dýchá, v Čečensku se však už začíná hledat jeho nástupce. Naznačují to i...

Při vystoupení prezidentského kandidáta se v Mexiku zřítilo pódium. Zemřeli čtyři lidé

23. května 2024  6:39

Čtyři lidé zemřeli a dalších 15 utrpělo zranění, když se zřítila konstrukce scény, na níž...

Konec týdne bude ve znamení přeháněk a bouřek. Nejdeštivější bude pátek

23. května 2024  6:30

V následujících dnech počasí u nás bude ovlivňovat nevýrazná oblast nízkého tlaku vzduchu, a tak...

Děti podle obžaloby sprchovala ledovou vodou i bila. Vychovatelku soudí za týrání

23. května 2024  6:30

Soud v Českých Budějovicích začne dopoledne projednávat kauzu týrání dětí ve věku do tří let....

Čína chce vyzkoušet bojové kapacity. Zahájila další cvičení v okolí Tchaj-wanu

23. května 2024  6:13

Čínská armáda ve čtvrtek v okolí Tchaj-wanu zahájila cvičení, do kterého zapojila různé druhy...

  • Počet článků 52
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2951x
Holka ze vsi.