…a vy řešíte sekačky!

„Vystupme z EU! Jedině tak zabráníme dalším teroristickým útokům, protože EU řeší jen sekačky!“ Opravdu? Skutečně EU ohledně terorismu a migrace nic nedělá? Může „zlý Brusel“ za pochybení francouzské bezpečnosti?

O Evropské unii koluje mnoho mýtů, které jsou buď úplně lživé, nebo velmi manipulativně upravují skutečnost - např. v kauze sekaček šlo o snížení emisí u nemotorových vozidel*, tedy i lodí, díky čemuž se výrazně zvýší ochrana životního prostředí (viz článek Patnáct největších lodí znečistí životní prostředí více než všechna auta světa). Nevím, proč si novináři pro prezentaci přijetí tohoto zákona vybrali zrovna úplně marginální sekačky. Navíc to bylo v den, kdy se podařilo schválit mnohem důležitější nařízení, a to posílení pravomocí pobřežní stráže, díky čemuž se výražně zlepší ochrana hranic EU. Média ale informovala v podstatě jen o sekačkách.

EU byla vytvořena jako obchodní sdružení, není to žádná „supra-BIS“ a „ultra-NATO“. Pokud chceme, aby řešila za suverénní státy bezpečnost, musí se jí k tomu dát právní kompetence. Jenže ty nikdy neměla a ani mít nebude, protože by to státy nedovolily.

Unie není jen o summitech, proklamacích a sjednocování - je také o únavné, každodenní technické práci na zadáních svěřených členskými státy za účelem fungování společného trhu. Ano, Brusel reguluje i sekačky, i zemědělské výrobky, i pravidla na společném trhu, ale přesně proto si ho státy a občané vytvořily. Tohle konkrétní nařízení totiž nahradí 28 různých národních předpisů a výrazně zjednoduší stávající, již osmkrát novelizovanou směrnici z roku 1997. mimochodem – nad návrhem Komise z 25. 9. 2014 10x rokovali členové pracovní skupiny Rady (tj. zástupci našeho MPO a MŽP) a 6x se na trialozích hledala shoda mezi Radou a EP.

Takže čistě demagogicky mohu dodat – přestaňte skuhrat, že se EU zabývá sekačkami, protože k tomuto účelu (tedy pro společný trh) byla vytvořena. 

 

A dělá tedy EU něco proto, aby se po Evropě nepotulovali tisíce nelegálních migrantů a zamezilo se boji s terorismem? Ano, dělá! Jen není populární o tom veřejně mluvit, in je „nadávat na sekačky“.

  • Zde odkaz na shrnutí, co vše EU udělala v roce 2015 pro řešení migrační krize.
  • V portfoliu NAŠÍ ČESKÉ eurokomisařky Jourové jsou i nové nástroje proti financování terorismu a její tým pracuje proti radikalizaci – na internetu, ve věznicích... spolupracuje s kolegy v Komisi, Radě a EP na dalších programech a postupech. Přehled od Rady v ČJ zde. Zde link popisující, jak se EP staví k terorismu s konkrétními návrhy a zde informace k připravované nové evropské legislativě (bohužel jen AJ). V AJ jsou pak materiály přímo od Komise zde.

 

ZA INCIDENTY VE FRANCII JE ZODPOVĚDNÁ PŘEDNĚ FRANCIE SAMA 

Francouzi nezvládají/ neřeší:

a)     integraci 2. a 3. generace minorit;

b)     sami si  nastavili velmi vstřícnou azylovou politiku s „motivujícím“ sociálním systémem (ČR takovou nemá – také jsme tu stále v bezpečí);

c)     vlastní bezpečnostní složky…

 

Dodávám vyjádření europoslance Tomáše Zdechovského na nedávné útoky: Francie sklízí plody za léta neřešený problém imigrace a laxnost tamních politiků a úředníků, kteří odmítali veřejnou diskusi o problémech s migranty z Afriky. Bohužel problémy generuje i částečně muslimská komunita, když neoznamuje působení radikálních duchovních a v mnohých případech je podporuje a některé útoky dokonce její členové v minulosti oslavovali. Při návštěvě v Calais mi přiznali někteří politici, že zde policisté odmítají nastupovat do služby a nevěří už politikům! Za poslední půlrok mělo ve Francii požádat několik tisíc policistů o odchod do civilu.“

 

Chápu strach běžných obyvatel, ale nechápu proč tak věří, že EU nic nedělá, i když jí sami přisuzují supermoc, kterou vůbec nemá.

 

* nemotorová vozidla = všechno jiné než klasická motorová jako auta, motorky, autobusy - tedy to, co může na silnici pro motorová vozidla.

Za inspiraci k sepsání tohoto textu děkuji Saše Alvárové a asistentovi eurokomisařky Jourové Eduardu Huliciovi.

 

 

Autor: Jitka Fialová | středa 20.7.2016 9:06 | karma článku: 31,49 | přečteno: 7289x

Další články autora

Jitka Fialová

Nemít na benzín nevadí, nemít na jídlo nevadí, nemít vložky – jooo, to vadí

Za menstruační potřeby dám měsíčně zhruba 150 korun, za zálohu na elektřinu od září 5500 Kč. Z toho mi jednoduchou matematikou vychází, že Pirátům hrabe.

17.8.2022 v 17:26 | Karma: 45,73 | Přečteno: 9621x | Diskuse | Společnost

Jitka Fialová

Češtinářka hlavně selhala jako profesionální pedagog

Souhlasím s výpovědí pro kolegyni učitelku Martinu Bednářovou z Prahy 6. Selhala v tom hlavním, učit děti přemýšlet a být v tomto nezávislý profesionál.

18.4.2022 v 15:16 | Karma: 43,74 | Přečteno: 12192x | Diskuse | Společnost

Jitka Fialová

Hoaxy o vlastizrádných europoslancích

Jako mor se internetem šíří zaručené informace o tom, jak hned 12 europoslanců hlasovalo pro uvalení sankcí na ČR za nepřijímání migrantů. Pravda je ale úplně někde jinde.

12.7.2017 v 11:33 | Karma: 31,57 | Přečteno: 7435x | Diskuse | Politika

Jitka Fialová

Aktuální zprávy z Norska – 2 zachráněné děti a nespočet dalších v ohrožení

Kdo sleduje dění v Norsku ohledně barnevernetu, musí si připadat jak na pěší túře mezi fjordy - v zimě, kdy je světlo vzácnost. Podobné bude i mé aktuální zpravodajství.

7.11.2016 v 11:07 | Karma: 30,41 | Přečteno: 1678x | Diskuse | Společnost

Jitka Fialová

Konec stáčených kilometrů v Čechách?

Dělá ČR něco proti podvodům se stáčenými kilometry? Řeší se tato problematika na úrovni EU? ANO a velmi intenzivně.

18.10.2016 v 11:31 | Karma: 17,01 | Přečteno: 710x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Chlípní rudoarmějci na lovu. Slavný fotograf nafotil tutlanou sexualitu v SSSR

11. června 2025

Seriál Jen rok po Stalinově smrti dorazil do Sovětského svazu Henri Cartier-Bresson. Slavný francouzský...

Poslala manželce zprávu, že jsme milenci. Sekal jsem ji do hlavy, vypověděl primář

16. června 2025,  aktualizováno  11:52

Šokující detaily mimořádně brutální vraždy dnes zaznívají u Krajského soudu v Plzni, kde stanul...

V Indii se zřítil letoun s 242 lidmi mířící do Británie, dopadl na lékařskou ubytovnu

12. června 2025  10:55,  aktualizováno  16:42

Letadlo společnosti Air India s 242 lidmi na palubě mířící do Británie se krátce po startu zřítilo...

Rudé prádlo a finta se třpytkami. Strip klub v Charkově nabízí show i útěchu

15. června 2025  20:19

Když si dvacetiletá Lisa na svou směnu ve striptýzovém klubu v ukrajinském Charkově obouvá boty na...

Sláva v Přešticích. Na svatbu komtesy z rodu Černínů přijel i belgický král

15. června 2025  14:24

Své ano si v Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích řekli v sobotu v poledne osmadvacetiletá...

Milovník ptactva a hrdina odbojů. Za boj proti totalitě ornitolog zaplatil životem

16. června 2025  20:21

„Za těch 28 let jsem snad kapičku toho dobrého udělal. Vždycky jsem se snažil být poctivý a jít za...

Do Bratislavy přiletěl speciál s evakuovanými z Jordánska, byli mezi nimi i Češi

16. června 2025  10:04,  aktualizováno  20:20

Slovenský vládní speciál dopravil v pondělí z Ammánu do Bratislavy 73 evakuovaných lidí, včetně 14...

Zemřel historik a disident Jan Tesař. Psal o německé okupaci, věznili ho komunisté

16. června 2025  20:08

Ve věku 92 let zemřel historik a někdejší disident Jan Tesař, kterého komunistický režim opakovaně...

Polsko chce Ukrajině zakázat její hrdiny, říká historik k hádce o volyňskou řež

16. června 2025

Premium Mezi Kyjevem a Varšavou opět vzplála bitva o takzvanou volyňskou řež. Masakry polských vesničanů za...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 52
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2953x
Holka ze vsi.

 

 
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.