Co takhle namísto boje proti dezinformacím, boj proti bakteriím?

V Evropská komise volá do boje proti dezinformacím. A do boje hodlá vyslat speciální tým rychlého varování. Devíti pacientům ve Frýdlantu je to jedno. Ti by spíše uvítali, kdyby lékaři bojovali proti bakteriím.

V Týmu boje proti dezinformacím by měla každá členská země EU svého zástupce a tým by měl - zhuštěně řečeno - včas varovat o tom, že něco je nějaká dezinofmace. Aby nebyla rozvracena těmito dezinformacemi společnost, nebyly ovlivňovány volby, nenastala bezpečnostní rizika... Zkrátka se tu objevuje něco jako Úřad pro šíření pravdy. "Rapid Alert System," to nazývá eurokomisařka pro spravedlnost, Věra Jourová. "Není tam cenzura ani srážení názorů - jiné než ty které se líbí nám," tvrdí Jourová. IT firmy a jiné budou mít za úkol prosívat stránky... a hlášení bude dokonce povinné. Dát vám sem odkaz nemá smysl. Zatím je to pouze rozhovor pro Zprávy ČT24, ale jistě to bude později jako samostatný článek nebo jiný materiál.

Jelikož já nemám potřebu slovíčkařit o svobodě slova: ano bude to svým způsobem dezinformační boji proti dezinformacím... takže ve finále když někdo rozhodne,  že TO A NEBO TO JE DEZINFORMACE, co bude dál? IT firma ji "na rozkaz shora" např. ze sociálních sítí vymaže? Nebo na to "přilípne" razítko DEZINFORMATION...? Kde bude začínat a končit "cenzura" a "srážení názorů"?

Bude to boj čistý a férový? Nebo to bude jen "digitání studená válka"?

Boj by měl spíše probíhat v jiných oblastech.

České zdravotnictví by mohlo jít příkladem a pokud by Evropská komise měla vytvořit nějaký "Rapid Alert System", pak spíše v oblasti zdravotnictví. A o něm bychom měli být informováni z médií, najmě veřejnorávních.

Beze sporu by sem patřil případ nemalého dluhu Nemocnice na Bulovce za léky. Vezmu-li v úvahu lidský život, pak bezesporu horší je situace ve Frýdlantě; z lahvičky anestetika bylo nakaženo 9 pacientů frýdlanstké nemocnice.

V prvním případě si člověk klade otázku, co dělají státní kontrolní orgány.

V druhém případě se člověk musí ptát, co dělají lékaři a odpovědný lékařský personál. Jak je možné, že jeden pacient má v sobě bakterii a dalších 9 se od něho nakazí? Na mne osobně to nemůže dělat jiný dojem, než že jde o šlendrián, o tzv. šetření zdravotnickým materiálem (stylem "opláchni to, to bude dobrý") za každou cenu.

Co bude dál? A kam až to hodlá naše zdravotnictví dotáhnout?

Vzpomněl jsem si na mého kamaráda v Rusku, spolužáka z vysoké školy, kameramana. Před pár lety mi psal, že jde na operaci kýly. Ale že mu bylo doporučeno, že pokud chce mít jistotu, že operaci přežije, ať si opatří vlastní chirurgické nástroje jako skalpel, pinzety a svorky a gázy. A takto to okomentoval slovy: "To, co je u vás banální operace, je u nás otázkou boje o přežití."

Dopadne snad naše zdravotnictví podobně?

 

A pak si položte otázku, kvůli čemu je důležitější zřizovat komise?

A nesnažte se mi, prosím, socio-patsky a demagogicky namluvit, že boj proti dezionformacím je boj proti ohrožení bezpečnosti občanů a pod. jak se snaží Jourová propašovat do "svého byznysu" coby do záslužnosti tohoto systému.

 

Bude mít EU nějaký varovný systém, který bude chránit zdraví svých občanů? Možná že je, ale z veřejnoprávních médií jsem se o něm nedozvěděl.

Autor: Martin Faltýn | středa 5.12.2018 17:22 | karma článku: 16,90 | přečteno: 332x