Pozor! Na místě vraždy kmotra Mrázka hrozí další zločin
Tentokrát to sice není zločin hrdelní, ale za to zločin na nás všech. Jistě řada z vás zná bývalou zemědělskou usedlost Nové Dvory z poloviny 19. století, která se dnes využívá jako administrativní budova. Takové pohlazení pro oči vedle tří vysokých bloků admistrativních budov dostavěných těsně na konci éry socialismu. Je známá i tím, že zde byl zavražděn kmotr Mrázek. Budova bohužel není památkově chráněna a zřejmě ani „příliš významná“ protože autoři Metropolitního plánu místo ní navrhli vysokou zástavbu. Možná ani na místě samém nebyli. Na jedné prezentaci totiž prozradili, že to přece nemohou všechno obejít, tak to sází od stolu, či spíše od počítače.
Co hůře, toho se chytila společnost Fisolta plus s.r.o., která budovu vlastní. Čtete dobře, to je ta společnost, která na sídlištích v Praze 12 skoupila většinu dvoupodlažních nákupních center a v rámci „revitalizace“ je chce dostavět do 8 - 10 pater. Ovšem tentokrát se opravdu vyznamenala. Tuto krásnou budovu, která spíše než zemědělskou usedlost připomíná zámeček, chce zbourat a namísto ní postavit věžák. A žene to pěkně nahoru, inu žádní troškaři. Současný kód ji nestačí, tak podala podnět na navýšení kódu z F na H, což by umožnilo vybudovat budovu až 17 pater vysokou.
Podnět na změnu kódu podala na městskou část Praha 4, na jejímž katastru budova leží. Rada městské části na návrh radní Alžběty Rejchrtové podnět zamítla. Tím však problém nekončí, změnu totiž schvaluje v konečné fázi Zastupitelstvo hl. m. Prahy, takže záleží na jeho příštím obsazení.
P.S. Proč neprodat Pražský hrad a místo něj postavit dvacetipatrový věžák? Fisolta plus s.r.o. to jistě ráda zrealizuje.
.
Článek je součást seriálu „Tady není Developerovo!“
Eva Tylová
ANO a ČSSD hlasovaly pro zbourání zemědělské usedlosti Nové Dvory z poloviny 19. Století

ANO a ČSSD hlasovaly na posledním jednání zastupitelstva hl.m.Prahy pro zbourání zemědělské usedlosti Nové Dvory z poloviny 19. Století. Návrh podala společnost Fisolta plus s.r.o., která budovu vlastní. Naštěstí návrh neprošel.
Eva Tylová
ANO a ČSSD zrušily proslunění, před okny vám developer postaví věžák

ANO a ČSSD včera v radě hl. Prahy zrušily požadavky na proslunění bytů v Pražských stavebních předpisech. Vzaly tak lidem jednu z možností bránit se, aby jim developer nepostavil před okny věžák.
Eva Tylová
Tak slunce nám zatím zůstane, horší to je se zelení

Primátorce Krnáčové (ANO) se nepodařilo zrušit požadavky pro oslunění bytů. Horší to je se zelení, Koucký autor Metropolitního plánu včera na jeho veřejném projednání znovu potvrdil, že zeleň ve městě je třeba omezit.
Eva Tylová
Krnáčová – developeři, než odejdu, tak vám zařídím další změny územního plánu

Primátorka Krnáčová (ANO) předkládá na jednání zastupitelstva 14. 6. 2018 balík změn územního plánu a to i když tuto agendu nemá v kompetenci. Proč asi? Aby zase pomohla developerům. Jedná se totiž o ty nejproblematičtější změny.
Eva Tylová
Developerům vstříc – Krnáčová navrhuje jeden stavební úřad pro celou Prahu

Primátorka Krnáčová (hnutí ANO) navrhuje jeden stavební úřad pro velké stavby pro celou Prahy a změnu stavebního zákona tak, aby pomohla developerům rychleji a snáze realizovat jejich předimenzované stavební záměry.
Další články autora |
Poslala manželce zprávu, že jsme milenci. Sekal jsem ji do hlavy, vypověděl primář
Šokující detaily mimořádně brutální vraždy dnes zaznívají u Krajského soudu v Plzni, kde stanul...
Tomahawky z ponorky, „drtiče bunkrů“ z B-2, zasypané vchody. Co ničilo jaderný Írán
USA zdevastovaly íránský jaderný program a jaderné ambice Teheránu jsou nyní v troskách, uvedl...
Advokát Prouza spáchal sebevraždu. Nechal po sobě dopis na rozloučenou
V sobotu spáchal sebevraždu renomovaný padesátiletý advokát a bývalý českobudějovický soudce Daniel...
Rudé prádlo a finta se třpytkami. Strip klub v Charkově nabízí show i útěchu
Když si dvacetiletá Lisa na svou směnu ve striptýzovém klubu v ukrajinském Charkově obouvá boty na...
Sláva v Přešticích. Na svatbu komtesy z rodu Černínů přijel i belgický král
Své ano si v Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích řekli v sobotu v poledne osmadvacetiletá...
Ruské noční údery na Kyjev zabily pět lidí, čtyři po zásahu výškové budovy
Kvůli ruským úderům na Kyjev a okolí zemřelo nejméně pět lidí a dalších 20 utrpělo zranění, uvedla...
Piráti představí plán pro volby. Jdou do nich se Zelenými a heslem „Nakopneme to“
Pirátskou kandidátku ve volbách do Poslanecké sněmovny doplní členové Strany zelených. V pondělí...
Odvolací soud k Čapímu hnízdu finišuje. Zazní závěrečné řeči, brzy i verdikt
U Vrchního soudu v Praze po měsíční pauze pokračuje odvolací řízení v kauze Čapí hnízdo, v níž čelí...
Izrael v noci zasáhl vojenský komplex u Teheránu. Írán vyslal balistickou raketu
Sledujeme online Obě strany Izraelsko-íránského konfliktu na sebe vzájemně v noci na pondělí opět vyslaly vlnu...

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!
- Počet článků 12
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1082x