Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Tak jsem si čtyři dny dopisovala s podvodníkem

Používám Facebook několik let, ale nemám přiřazeno stovky přátel, ale pouze ty, které osobně znám. Jednou jsem však udělala výjimku.

Žádosti o přátelství na Facebooku od cizích lidí soustavně ignoruji. Nedávno mi přišla žádost od muže, který měl uvedeno bydliště Londýn. Ze zvědavosti jsem se podívala na jeho stránku. Tam však nic. Mimo profilové fotky už žádná další ani žádné sdílené příspěvky. Říkala jsem si, tak to on má vše asi viditelné pouze pro přátele. Vždyť i já fotografie sdílím pouze pro přátele.

Tak jsem tedy přijala žádost o přátelství. Koneckonců z přátel jej mohu kdykoliv vyřadit. Na jeho stránce se opět nic dalšího nezobrazilo.

Druhý den pán však začal komunikovat na Messengeru. Psal, že děkuje za přátelství, že je původem Belgičan, bydlí nyní v Londýně a pracuje jako lodní inženýr a část práce tráví na moři. Když jsem se zeptala, proč nemá žádné příspěvky na FB, tak odpověděl, že je na sociální síti nový.

Psali jsme si vždy večer, plus ráno mi posílal pozdrav s přáním pěkného dne. Poslal postupně čtyři fotky. Sebe, sebe s kamarády, dceru, dceru se svým psem. Psal o tom, že mu před pěti lety zemřela žena a je čas jít dál. Třináctiletou dceru má prý na internátní škole také v Londýně a často za ní chodí, když není na lodi. Dcera má ráda zvířata jako já. On má rád country hudbu a country tance, které by mě rád někdy v budoucnu naučil a rád by mě doučoval angličtinu.

Zdlouhavé vypisování vzájemné komunikace v mém příběhu není důležité. Důležitější je to, co následovalo. Třetí den mě požádal o telefonní číslo a zároveň poslal svoje. Rád by prý také komunikoval na WhatsAppu. Číslo jsem mu dala, ale na aplikaci jsem moc neodpovídala, nějak jsem na ni byla zvyklá jen v rámci firemní komunikace. Takže mě čtvrtý den požádal o moji e-mailovou adresu. Prý by mě rád napsal dlouhý dopis, abych o něm věděla více.

Pátý den jsem si přečetla e-mail a nevěděla, co si o tom myslet. Nebyl dlouhý, svou stylizací spíše připomínal firemní formální komunikaci. O sobě nepsal. Omlouval se, že je v on-line vztahu nový a nemotorný, chtěl by mě toho moc napsat a na moc věcí se mne zeptat, ale neví kde začít. Děkoval Bohu, že jsme se setkali. Co mě však zaujalo nejvíce bylo to, že psal o tom, jak mnoho pro něho znamenám a o mém krásném úsměvu.

Nechápala jsem. Jak může někdo po čtyřech dnech napsat, jak moc pro něho znamenám. A jaký krásný úsměv? Na Facebooku moc svých fotografií nemám, málo kdo mě kdy vyfotil a nevybavila jsem si, že bych se nějak zvlášť na nějaké momentce usmívala. Tehdy mě vše došlo.

Na Messengeru jsem mu napsala o své rozladěnosti po přečtení dopisu a o tom, že si to neumím jinak vysvětlit, než že je nějaký podvodník. Poté jsem si ho zablokovala. Zkoušel ještě dva dny psát na WhatsAppu a také mi volat. Na nic jsem nereagovala.

Hledala jsem na internetu informace o seznamovacích podvodnicích a našla jsem podobné příběhy. Dokonce seznamovací profil lodního inženýra je docela častý. Dočetla jsem se i o tom, že v Anglii je snad celá skupina, která tyto podvodná seznámení organizuje a právě komunikaci přes WhatsApp a e-mail dávají přednost, z důvodu obtížnějšího odhalení. Možná tyto řádky čte i někdo, kdo naletěl stejně jako já. Jenom je mi líto maminka, která vůbec netuší, že fotku její dcery používá nějaký podvodník při komunikaci s další potencionální obětí.

 

Autor: Pavla Drahoňovská | pátek 17.12.2021 1:43 | karma článku: 26,10 | přečteno: 1365x
  • Další články autora

Pavla Drahoňovská

Shazování hnízd jiřiček

Loňský rok provedl správce objektu, ve kterém jsou kanceláře, shození všech hnízd jiřiček těsně po jejich dokončení. Ptala jsem se nyní čtyř institucí, jak tomu jde zabránit, aby letos neprovedl to samé. Zde jsou jejich odpovědi.

13.5.2024 v 22:20 | Karma: 18,36 | Přečteno: 512x | Diskuse| Společnost

Pavla Drahoňovská

Norování

Do mé emailové schránky mi přišla žádost od organizace „Svoboda zvířat“ o kontaktování ministra zemědělství, aby se zasadil o ukončení norování.

29.2.2024 v 10:16 | Karma: 11,99 | Přečteno: 252x | Diskuse| Společnost

Pavla Drahoňovská

Sardinie - 8. závěrečná část

Tento díl je především o nádherné procházce Florencií za svítání, kterou jsme nemohli opomenout při zpáteční cestě ze Sardinie. Také představím co jsem si autentického přivezla z ostrova domů.

26.2.2024 v 2:27 | Karma: 9,86 | Přečteno: 162x | Diskuse| Cestování

Pavla Drahoňovská

Sedlák, sedlák, sedlák, je velkej pán...

...von jede na pole má hodinky dvoje, koukej koukej koukej, jak je je hloupej. – Na slova lidové písničky jsem si vzpomněla v souvislosti s vyhlášenou stávkou takzvaných zemědělců.

16.2.2024 v 22:15 | Karma: 17,86 | Přečteno: 476x | Diskuse| Společnost

Pavla Drahoňovská

Sardinie - 7. díl

Tento díl jsem věnovala cestě trajektem ze Sardinie z města Olbia do města Livorno v Itálii, která nebyla moc příjemná a pohodová.

4.2.2024 v 20:43 | Karma: 11,56 | Přečteno: 226x | Diskuse| Cestování
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

ANALÝZA: Válečný kabinet se sype kvůli zájmům Netanjahua

20. května 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Po protestu ministra obrany se přidal i člen válečného kabinetu Benjamin Ganc. Chtějí od Netanjahua...

Rušte dětská lůžka, vybízí pojišťovna špitály. Ve hře jsou denní stacionáře

20. května 2024

Premium Pediatrů je málo, dětských oddělení moc a ne všechna využita. Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP)...

Vrtulník íránského prezidenta havaroval v mlze, záchranáři po něm pátrají

19. května 2024,  aktualizováno  22:16

Aktualizujeme Na severozápadě Íránu pokračuje rozsáhlá záchranná operace poté, co zde zmizel vrtulník s íránským...

V Maďarsku havaroval na Dunaji motorový člun. Dva lidé zemřeli, pět se pohřešuje

19. května 2024  14:38,  aktualizováno  20:42

Dva lidé zemřeli při lodní nehodě na řece Dunaj severně od maďarské metropole Budapešti, uvedla v...

Rozdáváme samoopalovací fluid ZDARMA
Rozdáváme samoopalovací fluid ZDARMA

Toužíte po dokonalé letní barvičce bez rizika spálení? Vyzkoušejte lehký přírodní samoopalovací krém na obličej i tělo od Manufaktury. Zapojte se...

  • Počet článků 56
  • Celková karma 13,40
  • Průměrná čtenost 799x
Mám ráda přírodu, zvířata a cestování - to vše se snažím zachytit na svých fotografiích, které si můžete prohlédnout na mé stránce www.alvapa.cz.

O různých šperkových minerálech si můžete přečíst v mých článcích zde:  http://www.aklapava.cz/blog/

"Krása je všude kolem nás, stačí se umět dívat."