Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Charlie: Satira nezná Hitlera /fejeton/

Satira... Čím větší tyran, tím lepší satira. Satyr, Saturnus, Saturn, polykající na obraze od Goji své vlastní děti. V historiI bylo mnoho satiriků a čím byl lepší, a tyran větší, tím více měl takovýto svérázný umělec nakročeno  

přímou úměrou k smrti. Dějeprava dokládá bezpočet příkladů, nastavení zrcadla se tomu také někdy opisem říká. Má zkrátka vybudovanou tradici. Tohoto prvku satiry je použito již v  Shakespearově Hamletovi. 

Pronásledování- tak třeba například spisovatel podobenství, slavný Lion Feuchtwanger byl číslo dvě v pronásledování během tzv. Třetí říše. Přečtěte si jeho jímavou knihu Dˇábel ve Francii.

Nejlepším satirikem obávaného válečného vraha, mimem, byl však Charlie Chaplin, jenž vytvořil úžasnou parodii svým vzezřením a vystupováním, u nás pak byli pro totéž pronásledováni satirici z Osvobozeného divadla rovněž z obdobných důvodů. Museli emigrovat.

Ke smrti se bohužel dostali svou satirickou činností i odvážní členové pařížské redakce Charlie Hebdo... Vzpomeňme na pařížskou redakci, která zveřejnila karikatury proroka Mohameda!

Tomio Okamura a jeho poslední volební bilboard po levé straně na dálnici do HK nikoho nenechá na pochybách, že mnohdy si stačí politik nechtěně udělat satiru i sám na sebe, stačí nepatřičný stín pod nosem, vygenerovaný počítačovým síťováním, pakliže si nezkontroluje svou mainstreemovou reklamu politické strany. Ještě to i zřejmě v dobré víře zaplatil. A Hitler či jiný strašák s jeho vizáŽí je na světě cobydup.

Z podobnosti s nechvalně proslulým germánským diktátorem úspěšně těžil i český film " Jedna ruka netleská". 

Satirik Hitlerův byl jednoznačně nejpovedenější Charlie Chaplin, který dokázal, jak svérázná karikatura dokáže poškodit a vnitřně narušit zdánlivou sebevážnost obávaného kancléře, který kráčel po mrtvolách.

I samotný vládce árijské říše pak v sériích na youtube třeba jeho Gagnam style vřele doporučuji, vyprsknete jistě svoji ranní kávu. A samozřejmě Hitler parody- Hitler a covid 19, Downfall- česká verze.

Z dnešních satiriků mi připadá ohromný Adam Vrbas, což je youtuber  imitátor našeho prime crime ministra ve střetu zájmů a v demisi. Narážky na jeho nedokonalou češtinu, rodinné vazby, mafiánství, zoufalou nekompetentnost, nekulturnost a barbarství, a to vše se promítá v jeho nevybíravé dikci a projevu, občan zůstává nakonec skutečně na vážkách, zda k němu nepromlouvá skutečný blekotavý  a samozvaný vládce, předseda hnutí, jež ne náhodou připomíná sektu. Jeho vzezření osekaných vlasů a častým, naléhavým a úpěnlivým voláním anonistického mistra propagandy Prchala vás nenechají na pochybách, z koho že si Vrbas střílí. 

Ještě další vtipálek, Quido Czerny, stojí za shlédnutí, jež má na youtube oslavné klipy jako například Ruský šváb anebo Kebabiš Babišáh vás dozajista upřímně rozesměje na celé kolo... 

Jako zjevení z nebe je pak výtvarný spolek Ztohoven, který zazářil zcela nedávným land-artem Packmana, žeroucího dotace, totiž vystříhaného Packmana v poli rozporuplné řepky. Následován byl stejnou partou rovněž v poli, a to působivým happeningem. Zkrátka: Co umělec, to pojem!    

Ptydepe linoucí se po ráno, co ráno? Celodenně! Z mnoha rádií a televizí, nás nenechává na pochybách, kde žijeme a k čemu směřujeme, všichni, kdo nyní rozhodují o směřování jsou ne náhodou ovčany z jedné uslintané stáje. Ano.

Co radím? Pro začátek si přestavme ctihodného vládce Agromocnosti, jak kadí na záchodě a má zácpu či průjem. Jeho malou potřebu na festivalu Votvírák jsme již veřejně samozřejmě všichni zaznamenali, byla to mezinárodní ostuda a vrchol nevkusu patřící někam jinam, když tam nechal nainstalovat veřejné cosi jako lampy či ... což převelice připomínalo psí močení. Také Toitoiky nenechaly premiéra a jeho oblíbence Richarda Krajča chladným a střihli si před nimi spolu snímek později nechvalně přezdívaný na "Zátiší s hajzly..."

Dále podobnost subjektu s imbecilním tanečníkem z youtube, který provádí striptýz, je vděčný francouzský klip již ze školních škamen. Jmenuje se Amazing love song "Je T´aime" alcohol 1000%. Vřele doporučuji, dokáže den prosvětlit o všechna tato procenta.

Anebo si představme, jak pojídá jím nenáviděný grenadýrský marš, a propo, nechcete někdo napsat pochodovou skladbu stejného názvu, pokud by byl náhodou premiér vypovězen ze země?

Legrace zkrátka nezná mezí a včera neznámý showman na demonstraci Milionu chvilek pro demokracii svou postkovidovou pivní postavou věrně suploval absentující ministryni Marii Benešovou, když si nasadil její značně nelichotivou papírovou podobiznu. A basta!

 

 

 

Autor: Dita Jarošová | středa 2.6.2021 8:53 | karma článku: 6,45 | přečteno: 170x
  • Další články autora

Dita Jarošová

Hra o jídlo /povídka/

Máme to. Lepší je šatit nežli živit. Neustálý hlad nutí tyto jedince okupoval lednici, spíž a nákupní tašky, vede rovněž k ojedinělým sprostým výpadům...Pokud jsou bez dozoru, obsah jejich slov se dá označit jako opravdu „dirty.“

16.5.2024 v 14:40 | Karma: 6,57 | Přečteno: 186x | Diskuse| Kultura

Dita Jarošová

Mámagraf /fejeton

Takže jsem překročila určitou věkovou lajnu abych se poprvé vydala na preventivní prohlídku prsou. První potíž byla najít parkovací místo, nakonec jsme zaparkovaly na dvoře střední školy, kde studuje můj syn. Vzala jsem sebou mámu

6.4.2024 v 20:12 | Karma: 11,25 | Přečteno: 450x | Diskuse| Kultura

Dita Jarošová

Uchazečky konkurzu na ředitelku /povídka/

Všechny tři postupně hledaly kongresovou místnost, až skoro bez toho "s", dveře měla čísla, která však v pozvánce nestála. A tak trochu zoufale korzují po chodbách bez informačních cedulí odchytávají všemožné i domnělé úředníky .

28.3.2024 v 9:45 | Karma: 9,71 | Přečteno: 339x | Diskuse| Kultura

Dita Jarošová

Burešův Maelström ?

Všichni máme v paměti telefonní aplikaci Bez Andreje. Funguje dosud? Kupujete anebo využili jste ji někdy v minulosti? Už její pouhý výskyt nám v podstatě oznamuje, že bude přetěžké vyhnout se výrobkům právě z této stáje...

27.3.2024 v 9:50 | Karma: 13,72 | Přečteno: 352x | Diskuse| Kultura

Dita Jarošová

Archa panenek...

Při rutinní selekci odpadků u kontajnerů mne jasksepatří zasáhly drsné záběry: vzhledem k povinnému sledování dětského pořadu Operace Jau mne šokoval pohled na otevřený kufr plný nahých tělíček panenek útlých těl, tak tenkých

2.3.2024 v 13:40 | Karma: 14,12 | Přečteno: 314x | Diskuse| Kultura
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Brusel zveřejnil 10 kroků pro přijímání migrantů, z nichž se Česko nevyzuje

12. června 2024  18:34

Evropská komise zveřejnila harmonogram, který má zajistit, aby v jednotlivých členských státech EU...

„Tak dlouho tam ta zrůda byla...“ Zjištění o střelbě na fakultě rozlítila pozůstalé

18. června 2024

Premium Univerzita Karlova i pozůstalí podali stížnosti proti policejním závěrům prosincové střelby na...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel ve 13:23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

Soud ve Vladivostoku poslal amerického vojáka do trestanecké kolonie

19. června 2024  6:34

Soud v ruském Vladivostoku ve středu poslal na tři roky a devět měsíců do trestanecké kolonie...

Na D2 se převrátil kamion. Směr k Brnu zablokoval na devět hodin

18. června 2024  16:43,  aktualizováno  19.6 6:17

Po devíti hodinách se v noci na středu obnovil provoz na dálnici D2 na 31. kilometru ve směru na...

Tři dny v práci, poté domů s majákem. Ministr Bek jel záchranářskou uličkou

19. června 2024

Premium Ministerstvo školství proplácí coby přespolnímu politikovi Mikuláši Bekovi (STAN) přes 57 tisíc...

Razantní propad studijních výsledků. Německé školy nezvládají migraci

19. června 2024

Premium Německé školy jsou v důsledku imigrační vlny přetížené, trpí nedostatkem kvalifikovaných učitelů,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 562
  • Celková karma 10,31
  • Průměrná čtenost 386x
Bloggerka, spisovatelka, autorka knihy Opravdickej mafián 2019, eseje: Jsem jedním z tónů všech písní Tvých. Jsem žena  tvůrčí a optimistická, jinak ještě pedagog, hudebník a rodič se smyslem pro humor... "Hudba je nejkrásnější jazyk" Jan Werich

"Jsem, kdo jsem... "https://uloz.to/file/snlsnxnUdh7g/dj-eseje-pdf

 

Chtěla bych zde podpořit všeobecné vnímání života kol kolem a inspirovat svými nápady... Jak se zdá, tepe to tu celkem slušně!

http://www.ditka-pete.webnode.cz

https://uloz.to/file/snlsnxnUdh7g/dj-eseje-pdf

 

Seznam rubrik

Oblíbené články