V čem spočívá střet zájmů Andreje Babiše
Ve střetu zájmů není Andrej Babiš proto, že je bohatý a má firmy, ale proto, že ty jeho firmy berou dotace či státní zakázky o kterých jako politik rozhoduje anebo může rozhodovat. Stačí, když jeho firmy odstřihne od státních či evropských peněz a bude vše v pořádku.
Můžete namítnout, že ty firmy vložil do svěřeneckých fondů, jenže beneficientem je pořád on, toho se pochopitelně nikdy nevzdá, protože by se tím vzdal i všech zisků.
Problém je nejspíš to, že Andrej Babiš do té politiky šel právě a jenom kvůli tomu, aby už nemusel pro svoje firmy lobbovat (jak sám rád říká "žmúlat čepicu") u jiných politiků.
Ostatně do projektu "ANO, bude líp" investoval a investuje nemalé peníze. Opravdu si někdo myslí, že to dělá kvůli svým voličům nebo naší zemi? Člověk, který před rokem ´89 neváhal kvůli kariéře nejenže vstoupit do Komunistické strany, ale dokonce i aktivně podepsat spolupráci s komunistickou ŠtB a v divokých devadesátkách zázračně zbohatl a patřil k největším žralokům vedle například Mrázka, které jeho voliči tolik odsuzují? A jako politik pak dokonce neváhal využívat státní aparát jako represivní nástroj pro konkurenci jeho firem. Jistě si vzpomenete například na to, jak umí zakleknúť.
Vždyť je to tak jednoduché. Ať se Babiš plně vzdá všech dotací pro jeho firmy anebo ať se vzdá politiky (dal bych osobně přednost tomu druhému) a opět pro své zájmy lobbuje z povzdálí podobně jako kdysi "pásl" mj. i premiéra Stanislava Grosse z ČSSD.
Co na tom pořád někdo nechápe? Nebo snad jen nechce chápat?
DODATEK: Podle aktuálních informací od mého kamaráda, novináře z Frankfurter Allgemeine Zeitung, dnes ve všech agenturních zprávách Evropy, Kanady, dokonce malá zpráva i Australské AAP lze shrnout: od "podvodníka z České republiky" až po pejorativní: "gauner z České republiky". A všude se píše proč a o jeho podvodech vůči EU. Tak se alespoň zase Česká republika dostala po dlouhé době do světových zpráv ... děkujeme pane premiére.
Ivo Cilich
Boj o ČT a poplatky
Abych se přiznal, tak jsem v této kauze na velkých rozpacích. Asi nejsem ani na jedné straně, snažím se být objektivní.
Ivo Cilich
Paní češtinářka napsala a smazala článek
Já jsem s ní v diskuzi souhlasil, což ji pravděpodobně rozhodilo až natolik, že ho ihned zase raději smazala. Pokud to tedy neudělala administrace, ale o tom pochybuji, nic závadného jsem v něm opravdu neviděl.
Ivo Cilich
Co vlastně bude nově považováno za švarcsystém?
Stát chce změnit pravidla práce na IČO. Má se prý jinak rozlišovat, zda nejde o práci závislou, tedy o zaměstnanecký poměr, takzvaný „švarcsystém“.
Ivo Cilich
Už mohu přijímat i platby kartou
Sice to v praxi vůbec nepotřebuji, vše zásadně bezhotovostně fakturuji přes účty, ale zajímalo mne jak náročné takové zprovoznění terminálu na mobilu je. A třeba se mi to někdy v budoucnu bude hodit.
Ivo Cilich
Udělal jsem si zase jednou radost
Proč investovat statisíce za velký osvětlovací pult, když zcela totéž mohu téměř plnohodnotně pořídit i za několik desítek tisíc?
| Další články autora |
Špičatý výdech z metra na náměstí Jiřího z Poděbrad budí rozpaky. Ptákům ale neublíží
Po více než dvouleté rekonstrukci se veřejnosti znovu otevřelo náměstí Jiřího z Poděbrad. Jeho...
Třesně vs. mléko. Znáte mýty o jídle?
Strašily vás babičky bolavým břichem po zapití třešní nebo angínou z bleskově snědené zmrzliny v...
Nejroztomilejší fotogalerie prázdnin je tu. Zoo se chlubí novými mláďaty
Zvířecí školky se během léta pořádně rozrostly. Návštěvníci mohou v Brně pozorovat šest malých...
Pražský autobusák, který zmizel z mapy. Pankrác nahradily kanceláře a metro zůstalo
Film Florenc 13.30 z roku 1957 proslavil nejen herce, především Josefa Beka v roli řidiče autobusu,...
Spadl „Červ dobyvatel“. Plastika u Barrandovského mostu měla být symbolem i místem schůzek
Řidiče i cyklisty v pátek překvapil pád části betonové plastiky Rovnováha u Barrandovského mostu....
Pocta pro olomoucký talent. Řezníčka si v 16 letech vytáhl na stáž slavný Bayern
Velkou kariérní zkušenost získal v posledních týdnech šestnáctiletý fotbalový brankář Jiří...
Neratovice hledají provozovatele sběrného dvora, důvodem je upřesnění podmínek
Neratovice na Mělnicku vypsaly výběrové řízení na provozovatele sběrného dvora. Důvodem je...
Hanojská věž, jejíž řešení by trvalo miliardy let. Muzeum láká na hlavolamy
Na výstavu, na níž děti dokážou odložit své mobily a klidně i na hodinu na ně zapomenout, láká...
V Kryrech na Lounsku půjde přespat v bunkru. Podnikatel plánuje zážitkové ubytování
Řopík s výhledem na Schillerovu rozhlednu v Kryrech na Lounsku změnil majitele. Betonový bunkr ze...

Objevily jsme parádní herní kufříky, které naše děti zatím nepustily z ruky
Léto a prázdniny jsou v plném proudu, což pro nás maminky znamená jediné – vymyslet atraktivní program pro děti a přežít dlouhé cesty autem nebo...
- Počet článků 205
- Celková karma 15,77
- Průměrná čtenost 2170x
Všechny mé články na tomto blogu vyjadřují jen a pouze moje osobní názory. Pokud se to někomu nelíbí, nemusí to číst. Povinné to není.



















