Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Ten, který měl přijít, nepřišel ...

Je třeba uznat, že v té komunikaci novým ministrem zdravotnictví, tam patrný posun je... není to tedy až tak úplně posun k lepšímu, ale výrazný posun to bezpochyby je...

Dnes celá Sněmovna čekala na nového ministra zdravotnictví Petra Arenbergera, aby se ho na interpelacích zeptala na mnoho otázek. Nový ministr to vyřešil tak, že nakonec sice přišel, ale s takovým zpožděním, že už vlastně ani chodit nemusel. Dokonce i zde ve stranickém tisku (a to je co říct, protože o kartě agenta Bureše doposud nenapsali vůbec nic a o Faltýnkově diáři sice po mnoha dnech konečně něco málo napsali, ale pro jistotu tak brzy ráno, že to jen málokdo viděl a ještě to zveřejnili jen v holomóckém kraji, aby to rychle zmizelo z hlavní strany dřív, než si toho někdo všimne), napsali původně toto (omlouvám se za screeen z mobilu):

Faktem je, že ještě před necelým rokem současný ministr zdravotnictví o nošení roušek venku tvrdil trošku něco jiného:

„Hlavní problém nevidím v tkanině, ale v tom, jak moc se jednotlivci zahřívá kůže. U zpocené a zahřáté kůže se může objevovat akné, opary, začervenalé koutky, u diabetiků kvasinkové infekce,“ řekl.„Často léčíme obličejovou dermatitidu, zarudnutí obličeje doprovázené pálením kůže, pupínky či otokem obličeje. A s tím, jak se bude oteplovat, kůže se bude více prohřívat a dráždit,“ uvádí přední český dermatolog.Proto by podle něj měli lidé využít rozvolnění povinnosti plošného nošení ochrany obličeje, zvláště ti, kterým ochrana může spíš ublížit než pomoci. „Kdo trpí kožními potížemi, doporučuji střídat roušky, nenechávat je zvlhnout a na ulici sundat. Mít ji třeba připravenou na krku, když budou vstupovat do MHD nebo budov, ale nenosit ji trvale, když to není nutné. Lidé bez potíží ji samozřejmě mohou nosit stále,“ dodává lékař.

 A tento člověk nám nyní vyhrožuje, že budeme muset nosit respirátory i v létě? To jako fakt? Další Prymula, který mění názory jak ponožky? Ale vlastně proč ne, jsou to většinou oslíci i prezidenta Zemana, takže se není co divit. Jen idiot nemění své názory...

Roušky či respirátory venku jsou podle mého názoru zcela kontraproduktivní "ochrana". Nakazit se tím, že na ulici v chůzi jen minete jinou nakaženou osobu je téměř nemožné - pokud vám v tom momentě neplivne do obličeje, což se mi za můj přes půl století dlouhý život doposud nestalo ani jednou, tak není co řešit. V současné době ani nikde nevídám narvané ulice plné lidí jdoucích natěsno pospolu dlouhou dobu jedním směrem o stejné rychlosti. Dokonce ani v Praze jsem to neviděl (ale neříkám, že tam je to zcela nemožné). Protože to je, kromě stojícího davu (například fronta na testy), pravděpodobně jediná možnost, jak se venku nakazit od cizích lidí. Nepočítám, když se venku delší dobu zakecám s nějakým známým. Tam to riziko samozřejmě je. Jinak je náhubek jen pouhý symbol.

Uznávám, že nějaká ochrana nutná je, například ve zdravotnických zařízeních, kde je mnoho nemocných i rizikových dohromady. Taky jedno z největších ložisek nákazy pochází právě z nemocnic a zcela logicky. Jenom se o tom raději moc nemluví.

Ovšem v běžném životě je ta přehnaná ochrana podle mého názoru spíše kontraproduktivní. U nás v práci jsme se tím nenakazili jenom my poslední tři, kteří náhubek nosíme zcela minimálně (prakticky jen do krámu, aby nás tam pustili) a ti ostatní s respirátory věčně na hubě se nakazili od člověka, který ten respirátor měl taky. A zrovna my tři ausgerechnet ne. Není to divné? Slyším i čtu čím dál častěji ze všech stran, že se snáz nakazili, případně měli horší průběh ti, kteří nosí respirátor prakticky všude a byli k smrti vystrašení.

Proč jsme my (dle slov některých blogerů i diskutérů) v uvozovkách "odpírači" vůči tomu sviňstvu (a ono to zatím, než to pro naši imunitu přestane být nový vir, sviňstvo asi ještě chvíli bude), imunní? Není to tím, že si náhubky nelenivíme náš imunitní systém a pomáháme mu i psychickou pohodou bez panického strachu z viru, který je dle většiny médií i vlády horší než morová rána?

Autor: Ivo Cilich | čtvrtek 15.4.2021 20:00 | karma článku: 32,71 | přečteno: 1082x
  • Další články autora

Ivo Cilich

Zbláznil se Babiš definitivně?

Na první pohled by to tak mohlo vypadat, ale bohužel v tomto směru evidentně blbne již dlouhodobě a blbnul takto dokonce i když zde vládl.

17.5.2024 v 13:40 | Karma: 30,16 | Přečteno: 1047x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

Po bitvě je generálem každý

Začaly se rojit názory i články, které nasazují Policii psí hlavu a zpětně hledají nějaká pochybení.

23.12.2023 v 8:20 | Karma: 32,36 | Přečteno: 1158x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

Zdravotnictví a legionella

Zdravotnictví je nyní docela kontroverzní téma, třešničkou byl asi hlavně požadavek na výsluhy. Zkusím zde popsat mou vlastní zkušenost z relativně nedávné doby.

17.12.2023 v 13:20 | Karma: 34,01 | Přečteno: 3380x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

"Cigánská férovka" jako součást kulturního dědictví?

Minulý týden byl propuštěn z vazby Ukrajinec, který smrtelně pobodal Roma v Brně. Rozhodl o tom nejdříve brněnský městský soud a po odvolání státního zástupce i soud krajský.

23.8.2023 v 7:00 | Karma: 40,99 | Přečteno: 2403x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

Kdo dělá problémy?

Čím dál častěji se setkávám s názorem, že ukrajinští uprchlíci jsou nepřizpůsobivější než naše romská minorita. Je tomu skutečně tak?

30.7.2023 v 18:40 | Karma: 34,48 | Přečteno: 1085x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Kvůli konci uhlí krize nenastane. Jozef Síkela o jaderném tendru i dalším postupu

17. června 2024

Premium Česko nejspíše do roku 2027 přestane být čistým vývozcem elektřiny, protože jí víc bude...

Charkov jako strategické eso. Už je zřejmé, proč ho Putin tolik chce dobýt

17. června 2024

Premium Ruská armáda nepřestává bombardovat Charkov, čímž ukazuje, že o něj má pořád velký zájem. Vojensky...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel v 13.23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

Na Islandu havaroval autobus s českými turisty, pět jich skončilo na JIP

16. června 2024  11:35,  aktualizováno  21:42

Při páteční nehodě autobusu na severu Islandu se zranilo dvanáct lidí, z toho pět skončilo na...

  • Počet článků 195
  • Celková karma 30,16
  • Průměrná čtenost 2231x
Pán světla v divadle (takže vlastně světlonoš a pro některé zde možná i lucifer), také strojař z vývoje i ajťák s víc jak dvacetiletou praxí. Pravicový bohém s o třicet let mladší duší, rebel srdcem i myslí pro kterého je svoboda na prvním místě a nejstarší mimozemská "negativní nula" (0Rh-). Ale také rozený jihomoravák už léta žijící na českém severu a nyní již i napůl v Praze, kde se dobrá domácí slivovička shání opravdu špatně.
Všechny mé články na tomto blogu vyjadřují jen a pouze moje osobní názory. Pokud se to někomu nelíbí, nemusí to číst. Povinné to není.