Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Technická: Mazání komentářů? Proč?

Někteří autoři vůbec neotevřou diskuzi, je to jejich právo a je zase moje právo takové články nečíst a také je povětšinou nečtu. Pak zde jsou autoři, kteří sice diskuzi otevřou, ale mažou v ní jak u Verdunu.

To, že zde maže administrace chápu. Je to jejich prostor, který nám blogerům pouze zdarma propůjčují na ty naše exhibice. Sice také ne vždy zcela chápu ty důvody, ovšem admin má nakonec vždycky pravdu a to respektuji. Pokud bych tu konečnou pravdu chtěl mít já, nic mi nebrání si založit vlastní doménu a publikovat na ní. Jen by to tam asi holt nečetlo tolik lidí... i když podle mého názoru zde někteří údajný vliv blogů velice přeceňují. Podle mne je zcela marginální.

Ovšem vůbec nerozumím tomu, proč komentáře mažou pod svými blogy samotní blogeři. Vždyť by to pro ně měla být jakási zpětná vazba, mnohdy i doplnění či korekce informací. Holt jsem technokrat a emotivním výlevům ne zcela rozumím. To neznamená, že emoce necítím! Například cítím hlad. To je samozřejmě vtip a kdo mne zná osobně, tak ví, co jsem si už prožil a co mne to v životě stálo.

Nesleduji zdaleka všechny blogery. Někteří mne nezaujmou nadpisem a ani perexem, u jiných už po předchozích zkušenostech vím, že se naše názory zcela míjí, tak proč bych jim to chodil připomínat do diskuze a vyvolávat tam nové hádky? Osobně se snažím v diskuzi spíše pochválit, pokud si to autor či autorka dle mého názoru zaslouží. Když někdo napíše nějakou faktickou chybu anebo tam má rozhozené formátování (což občas místní publikační systém bohužel dělá), upozorním ho na to bez ohledu na jeho názory.

Zatím jsem se setkal se zhruba třemi druhy "mazačů":

První jsou ti, kteří mají z minulosti nějaké velice špatné zkušenosti s konkrétními osobami a tudíž je již mažou téměř (anebo zcela) automaticky. Můj názor je, že inteligentní čtenář si o těch komentářích či autorech opakovaných komentářů dokáže udělat obrázek sám. Ovšem pouze za předpokladu, že si ho stihne přečíst. Pokud je to autorem blogu smazané, tak může, ale také nemusí věřit, že to za smazání stálo. Dokázat to ovšem již nemůže ani autor blogu, ani autor komentáře.

Druzí jsou ti, kteří mažou prakticky jakékoli nesouhlasné komentáře. To už nechápu vůbec. Pokud s názorem toho diskutujícího autor nesouhlasí, tak snad není žádný problém mu to zkusit argumentačně vyvrátit a pokud se to nepodaří (opravdu každý z nás přemýšlíme trošku jinak, máme i jiné zkušenosti) a zdá se to marné, tak to prostě dál ignorovat? Anebo je takový autor přesvědčen o té své pravdě natolik, že je to již vlastně dogmatická víra a náboženství o kterém se nesmí pochybovat a asi ani přemýšlet?

Třetí je již jen kombinace první a druhé. Co na to říct? Právo na to máte, ale podle mého názoru to nejvíc svědčí o vás, kteří to mažete bez ohledu na důvod. A píšu to i bez ohledu na to, zda s názory v daném článku souhlasím, či nikoli. Ta "zubatá" diskuze mi vadí u kohokoli. Mně prostě opravdu vadí jakákoli cenzura.

Nejhorší podle mne ovšem je, když někdo napíše o někom (a teď vůbec nemyslím o mně, na to zde jsou jiné adeptky) dehonestující článek a pak mu v diskuzi maže jeho obhajobu. To je dle mne opravdu velice ubohé, sprosté a zbabělé.

Mne, kromě jedné autorky, asi tak trošku posedlé vlastní "pravdou", která většinu článků poslední dobou věnuje pouze jiným blogerům a maže prakticky jakékoli nesouhlasné komentáře, nemažou nikde. A k ní již chodím psát jen zcela minimálně. Takže tohle opravdu není psáno proto, že bych se sám cítil jakkoli ukřivděn anebo cenzurován. Jde mi o princip.

Ať si (nejen) zde každý píše to, čemu věří. O tom je svoboda slova a je na oponentech, aby to případně argumentačně vyvrátili. Ale emoce do toho dle mého názoru nepatří. Tyhle blogy vážně nejsou pupek světa a obvykle je čtou hlavně lidé, kteří buď s autorem již předem souhlasí anebo naopak zásadně nesouhlasí. Na lidi mimo tyhle dvě skupiny to vliv nemá prakticky žádný, protože si to nejspíš vůbec nepřečtou.

Autor: Ivo Cilich | sobota 27.11.2021 18:00 | karma článku: 31,61 | přečteno: 1229x
  • Další články autora

Ivo Cilich

Zbláznil se Babiš definitivně?

Na první pohled by to tak mohlo vypadat, ale bohužel v tomto směru evidentně blbne již dlouhodobě a blbnul takto dokonce i když zde vládl.

17.5.2024 v 13:40 | Karma: 30,16 | Přečteno: 1047x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

Po bitvě je generálem každý

Začaly se rojit názory i články, které nasazují Policii psí hlavu a zpětně hledají nějaká pochybení.

23.12.2023 v 8:20 | Karma: 32,36 | Přečteno: 1158x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

Zdravotnictví a legionella

Zdravotnictví je nyní docela kontroverzní téma, třešničkou byl asi hlavně požadavek na výsluhy. Zkusím zde popsat mou vlastní zkušenost z relativně nedávné doby.

17.12.2023 v 13:20 | Karma: 34,01 | Přečteno: 3380x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

"Cigánská férovka" jako součást kulturního dědictví?

Minulý týden byl propuštěn z vazby Ukrajinec, který smrtelně pobodal Roma v Brně. Rozhodl o tom nejdříve brněnský městský soud a po odvolání státního zástupce i soud krajský.

23.8.2023 v 7:00 | Karma: 40,99 | Přečteno: 2403x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

Kdo dělá problémy?

Čím dál častěji se setkávám s názorem, že ukrajinští uprchlíci jsou nepřizpůsobivější než naše romská minorita. Je tomu skutečně tak?

30.7.2023 v 18:40 | Karma: 34,48 | Přečteno: 1085x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Turek: Nejdu rozbít Evropu, potřebuje ale rekonstrukci a velký šok

10. června 2024

Jedním z největších překvapení letošních evropských voleb se stal Filip Turek. Po vyhlášení...

Nerudová, Síkela, Kolaja či Mora? Poraďte politikům s výběrem eurokomisaře

17. června 2024  13:45

Emoce spjaté s letošními eurovolbami ještě nestihly doznít a vládní strany čeká další důležitá...

Univerzita Karlova rozporuje závěry vyšetřování střelby. Podá stížnost

17. června 2024  13:18,  aktualizováno  13:44

Karlova univerzita si bude stěžovat na závěry vyšetřování prosincové střelby na filozofické...

Putin dorazí do KLDR v úterý. Pak navštíví i Vietnam, Američanům to vadí

17. června 2024  13:39

Ruský diktátor Vladimir Putin navštíví ve dnech 18. a 19. června KLDR, pak odcestuje do Vietnamu....

„Chtěli, abych zemřel.“ Řecká pobřežní stráž shazovala migranty zpět do moře

17. června 2024  13:13

Řecká pobřežní stráž během tří let zavinila smrt desítek migrantů ve Středozemním moři, včetně...

  • Počet článků 195
  • Celková karma 30,16
  • Průměrná čtenost 2231x
Pán světla v divadle (takže vlastně světlonoš a pro některé zde možná i lucifer), také strojař z vývoje i ajťák s víc jak dvacetiletou praxí. Pravicový bohém s o třicet let mladší duší, rebel srdcem i myslí pro kterého je svoboda na prvním místě a nejstarší mimozemská "negativní nula" (0Rh-). Ale také rozený jihomoravák už léta žijící na českém severu a nyní již i napůl v Praze, kde se dobrá domácí slivovička shání opravdu špatně.
Všechny mé články na tomto blogu vyjadřují jen a pouze moje osobní názory. Pokud se to někomu nelíbí, nemusí to číst. Povinné to není.