Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Technická: Mazání komentářů? Proč?

Někteří autoři vůbec neotevřou diskuzi, je to jejich právo a je zase moje právo takové články nečíst a také je povětšinou nečtu. Pak zde jsou autoři, kteří sice diskuzi otevřou, ale mažou v ní jak u Verdunu.

To, že zde maže administrace chápu. Je to jejich prostor, který nám blogerům pouze zdarma propůjčují na ty naše exhibice. Sice také ne vždy zcela chápu ty důvody, ovšem admin má nakonec vždycky pravdu a to respektuji. Pokud bych tu konečnou pravdu chtěl mít já, nic mi nebrání si založit vlastní doménu a publikovat na ní. Jen by to tam asi holt nečetlo tolik lidí... i když podle mého názoru zde někteří údajný vliv blogů velice přeceňují. Podle mne je zcela marginální.

Ovšem vůbec nerozumím tomu, proč komentáře mažou pod svými blogy samotní blogeři. Vždyť by to pro ně měla být jakási zpětná vazba, mnohdy i doplnění či korekce informací. Holt jsem technokrat a emotivním výlevům ne zcela rozumím. To neznamená, že emoce necítím! Například cítím hlad. To je samozřejmě vtip a kdo mne zná osobně, tak ví, co jsem si už prožil a co mne to v životě stálo.

Nesleduji zdaleka všechny blogery. Někteří mne nezaujmou nadpisem a ani perexem, u jiných už po předchozích zkušenostech vím, že se naše názory zcela míjí, tak proč bych jim to chodil připomínat do diskuze a vyvolávat tam nové hádky? Osobně se snažím v diskuzi spíše pochválit, pokud si to autor či autorka dle mého názoru zaslouží. Když někdo napíše nějakou faktickou chybu anebo tam má rozhozené formátování (což občas místní publikační systém bohužel dělá), upozorním ho na to bez ohledu na jeho názory.

Zatím jsem se setkal se zhruba třemi druhy "mazačů":

První jsou ti, kteří mají z minulosti nějaké velice špatné zkušenosti s konkrétními osobami a tudíž je již mažou téměř (anebo zcela) automaticky. Můj názor je, že inteligentní čtenář si o těch komentářích či autorech opakovaných komentářů dokáže udělat obrázek sám. Ovšem pouze za předpokladu, že si ho stihne přečíst. Pokud je to autorem blogu smazané, tak může, ale také nemusí věřit, že to za smazání stálo. Dokázat to ovšem již nemůže ani autor blogu, ani autor komentáře.

Druzí jsou ti, kteří mažou prakticky jakékoli nesouhlasné komentáře. To už nechápu vůbec. Pokud s názorem toho diskutujícího autor nesouhlasí, tak snad není žádný problém mu to zkusit argumentačně vyvrátit a pokud se to nepodaří (opravdu každý z nás přemýšlíme trošku jinak, máme i jiné zkušenosti) a zdá se to marné, tak to prostě dál ignorovat? Anebo je takový autor přesvědčen o té své pravdě natolik, že je to již vlastně dogmatická víra a náboženství o kterém se nesmí pochybovat a asi ani přemýšlet?

Třetí je již jen kombinace první a druhé. Co na to říct? Právo na to máte, ale podle mého názoru to nejvíc svědčí o vás, kteří to mažete bez ohledu na důvod. A píšu to i bez ohledu na to, zda s názory v daném článku souhlasím, či nikoli. Ta "zubatá" diskuze mi vadí u kohokoli. Mně prostě opravdu vadí jakákoli cenzura.

Nejhorší podle mne ovšem je, když někdo napíše o někom (a teď vůbec nemyslím o mně, na to zde jsou jiné adeptky) dehonestující článek a pak mu v diskuzi maže jeho obhajobu. To je dle mne opravdu velice ubohé, sprosté a zbabělé.

Mne, kromě jedné autorky, asi tak trošku posedlé vlastní "pravdou", která většinu článků poslední dobou věnuje pouze jiným blogerům a maže prakticky jakékoli nesouhlasné komentáře, nemažou nikde. A k ní již chodím psát jen zcela minimálně. Takže tohle opravdu není psáno proto, že bych se sám cítil jakkoli ukřivděn anebo cenzurován. Jde mi o princip.

Ať si (nejen) zde každý píše to, čemu věří. O tom je svoboda slova a je na oponentech, aby to případně argumentačně vyvrátili. Ale emoce do toho dle mého názoru nepatří. Tyhle blogy vážně nejsou pupek světa a obvykle je čtou hlavně lidé, kteří buď s autorem již předem souhlasí anebo naopak zásadně nesouhlasí. Na lidi mimo tyhle dvě skupiny to vliv nemá prakticky žádný, protože si to nejspíš vůbec nepřečtou.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Ivo Cilich | sobota 27.11.2021 18:00 | karma článku: 31,61 | přečteno: 1228x
  • Další články autora

Ivo Cilich

Zbláznil se Babiš definitivně?

Na první pohled by to tak mohlo vypadat, ale bohužel v tomto směru evidentně blbne již dlouhodobě a blbnul takto dokonce i když zde vládl.

17.5.2024 v 13:40 | Karma: 30,16 | Přečteno: 1039x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

Po bitvě je generálem každý

Začaly se rojit názory i články, které nasazují Policii psí hlavu a zpětně hledají nějaká pochybení.

23.12.2023 v 8:20 | Karma: 32,36 | Přečteno: 1154x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

Zdravotnictví a legionella

Zdravotnictví je nyní docela kontroverzní téma, třešničkou byl asi hlavně požadavek na výsluhy. Zkusím zde popsat mou vlastní zkušenost z relativně nedávné doby.

17.12.2023 v 13:20 | Karma: 34,01 | Přečteno: 3379x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

"Cigánská férovka" jako součást kulturního dědictví?

Minulý týden byl propuštěn z vazby Ukrajinec, který smrtelně pobodal Roma v Brně. Rozhodl o tom nejdříve brněnský městský soud a po odvolání státního zástupce i soud krajský.

23.8.2023 v 7:00 | Karma: 40,99 | Přečteno: 2402x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

Kdo dělá problémy?

Čím dál častěji se setkávám s názorem, že ukrajinští uprchlíci jsou nepřizpůsobivější než naše romská minorita. Je tomu skutečně tak?

30.7.2023 v 18:40 | Karma: 34,48 | Přečteno: 1083x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Ženě se do ruky zakousl pes. Muž, který jí přispěchal na pomoc, zvíře zabil

29. května 2024  15:12

Ženu v Žihli na Plzeňsku vážně pokousal volně pobíhající pes. Na pomoc jí přiběhl příbuzný, který...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Nemocnému synovi vstříkla do krve vodu. Chtěla jsem, aby to skončilo, řekla

29. května 2024  13:51

Mimořádně nešťastný případ matky samoživitelky a jejího vážně nemocného dítěte řeší Městský soud v...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Má právo vstoupit pod náš štít, podpořil Vystrčil vstup Ukrajiny do NATO

30. května 2024  14:12,  aktualizováno  14:29

Stejně jako si před čtvrtstoletím mohla Česká republika mohla zvolit, zda vstoupí do NATO, má i...

Zaplaťte, nebo zbouráme dům, vydírala falešná úřednice. Došla si pro ni policie

30. května 2024  14:19

Policisté z Plzeňska zadrželi přímo při činu vyděračku, která se vydávala za pracovnici finančního...

Diskohit z devadesátek hymnou krajní pravice. Cizinci ven, notují mladí Němci

30. května 2024  14:16

Mladé Němce pobláznil nový hit. Tedy starý, ale s novým textem. Z diskotékové legendy L’Amours...

Naprší až osm centimetrů, rozvodní se řeky, varují před víkendem meteorologové

30. května 2024  12:19,  aktualizováno  14:14

Kvůli vydatným dešťům a nasycení půdy mohou hladiny některých řek hlavně na západě Čech překročit v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 195
  • Celková karma 30,16
  • Průměrná čtenost 2230x
Pán světla v divadle (takže vlastně světlonoš a pro některé zde možná i lucifer), také strojař z vývoje i ajťák s víc jak dvacetiletou praxí. Pravicový bohém s o třicet let mladší duší, rebel srdcem i myslí pro kterého je svoboda na prvním místě a nejstarší mimozemská "negativní nula" (0Rh-). Ale také rozený jihomoravák už léta žijící na českém severu a nyní již i napůl v Praze, kde se dobrá domácí slivovička shání opravdu špatně.
Všechny mé články na tomto blogu vyjadřují jen a pouze moje osobní názory. Pokud se to někomu nelíbí, nemusí to číst. Povinné to není.