Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Jak nad námi stáli všichni svatí

Pravděpodobně jste se v médiích dočetli, že se dnes zřítila lanovka na Ještěd a někdo anebo něco nad námi asi drželo ochrannou ruku.

V divadle mi na poslední chvíli nečekaně odpadl poslední den soutěžního tanečního maratonu, takže jsme se s partnerkou rozhodli, že si uděláme výlet na Ještěd, když je tak krásný víkend a já mám výjimečně i volno.

Původní plán byl, že zajdeme k babičce na pravidelný nedělní oběd a teprve odtud pojedeme do Liberce a na Ještěd. Ovšem včera večer po práci mne napadlo, že bychom to mohli otočit, protože po takovém menším výletě bychom určitě měli mnohem větší chuť k jídlu a babička bude spokojená, že sníme zcela vše, co nám naservíruje. Ale nic ještě nebylo nijak rozhodnuté.

Ráno byla další náhoda (?), že se má milovaná partnerka probudila dřív než obvykle ve volných dnech. Ale tomu určitě napomohla i změna času (já na ty změny času snad přestanu i nadávat i když mne štvou neskutečně). Já si zrovna dopíjel kafe, takže jsem mrkl na jízdní řády a za dvacet minut nám jel vlak.

Tak jsme si řekli, že to stihneme (zastávku máme kousek od domu) a také jsme to stihli. Sice nás trošku překvapilo to, že naší ulicí tekla řeka, ale to jsme po prvotním údivu přešli. Respektive přeskákali.

Až později jsem se od vodáren díky SMS dozvěděl, že někde nad námi praskla voda.

Takže jsme ráno sedli na vlak, dojeli do Liberce, přesedli na tramvaj číslo tři, kde po mnoha opakovaných pokusech nešla koupit jízdenka kartou a tak jsme nakonec jeli až pod Ještěd načerno. Nejsem na to hrdý, ale na druhou stranu, má jim to fungovat.

Dojeli jsme na konečnou Horní Hanychov a pěšky jsme si vyšlápli ten kousek k lanovce. Trošku nás tam překvapila cena dvou zpátečních jízdenek (studentskou slevu pro moji partnerku nenabízí), která byla 340.- Kč. Ale budiž, nejezdíme lanovkou denně.

Nahoře na Ještědu dnes foukalo opravdu hodně, bralo mi to i mobil z ruky, když jsem se mj. pokoušel vyfotit tuhle zajímavou scenérii

Vzhledem k tomu, že jsme měli ve dvanáct oběd u babičky v Jablonci, tak nás docela tlačil čas. Ale selfíčko jsme si tam také udělali a na mém "háru" je vidět, jak moc tam foukalo

Ovšem dole bylo prakticky bezvětří a i obě cesty lanovkou byly bez nějakých větších výkyvů, takže pokud se pak za těch pár hodin úplně zcela nezměnilo počasí, na vítr bych tu nehodu asi nesváděl.

Udělali jsme pár fotek, hlavně moje partnerka profesionálním Canonem, což ji moc baví a jeli jsme lanovkou zase dolů

A jo, já fakt roušku neměl...

Došli jsme na tramvaj, tentokrát jsme za cestu i zaplatili (což mne potěšilo), přesedli na meziměstský autobus a na oběd u babičky jsme byli včas.

Oběd byl, jako vždy excelentní, pak jsme ještě poseděli a poté se vypravili k domovu. Ještě jsem potřeboval koupit hajzlpapír (přes týden jsem to kvůli práci nestíhal), takže jsme to vzali přes obchoďák. Když jsem byl tam, tak mi přišly nějaké zprávy na Messenger od mého kolegy z divadla, jenže měl jsem tašky s nákupem a tak se mi nechtělo na to hned koukat. Když jsme dorazili domů, tak kvůli té havárce vody u nás na kopci byla moje první akce to, že napustím všechny nádoby vodou, protože ta havárka prý, dle další SMS, bude i na několik dní. Takže jsem o tom pádu lanovky nevěděl, dokud mi ten kolega nezavolal, celkem vyděšený, jestli jsme v pořádku. V první chvíli jsem si myslel, že si ze mne dělá blbou srandu. Bohužel nedělal. Ale i takhle se poznají přátelé!

Přiznám se, že jsem si nalil panáka a asi dnes nezůstane jen u toho prvního. Tomu průvodčímu jsem dnes děkoval za to, že nás svezl. Děkoval jsem takto oběma, takže jeden z nich byl ten, který tam dnes bohužel zemřel. Nemám z toho dobrý pocit.

A nemám dobrý pocit ani z toho, že kdybychom se drželi toho původního plánu, tak jsme časově téměř stoprocentně dnes byli v jedné z těch dvou lanovek. Nevím, zda spadla ta, která jela nahoru, kde bychom dnes nejspíš byli, nebo ta druhá, ale ani v té druhé by to zcela jistě nebyl nic moc zážitek, který by někdo chtěl absolvovat.

Není to poprvé, co mi takto někdo nebo něco drží prst v prdeli, ale moc mu nebo tomu za to děkuji!

Autor: Ivo Cilich | neděle 31.10.2021 17:45 | karma článku: 30,90 | přečteno: 1317x
  • Další články autora

Ivo Cilich

Zbláznil se Babiš definitivně?

Na první pohled by to tak mohlo vypadat, ale bohužel v tomto směru evidentně blbne již dlouhodobě a blbnul takto dokonce i když zde vládl.

17.5.2024 v 13:40 | Karma: 30,16 | Přečteno: 1047x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

Po bitvě je generálem každý

Začaly se rojit názory i články, které nasazují Policii psí hlavu a zpětně hledají nějaká pochybení.

23.12.2023 v 8:20 | Karma: 32,36 | Přečteno: 1158x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

Zdravotnictví a legionella

Zdravotnictví je nyní docela kontroverzní téma, třešničkou byl asi hlavně požadavek na výsluhy. Zkusím zde popsat mou vlastní zkušenost z relativně nedávné doby.

17.12.2023 v 13:20 | Karma: 34,01 | Přečteno: 3380x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

"Cigánská férovka" jako součást kulturního dědictví?

Minulý týden byl propuštěn z vazby Ukrajinec, který smrtelně pobodal Roma v Brně. Rozhodl o tom nejdříve brněnský městský soud a po odvolání státního zástupce i soud krajský.

23.8.2023 v 7:00 | Karma: 40,99 | Přečteno: 2403x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

Kdo dělá problémy?

Čím dál častěji se setkávám s názorem, že ukrajinští uprchlíci jsou nepřizpůsobivější než naše romská minorita. Je tomu skutečně tak?

30.7.2023 v 18:40 | Karma: 34,48 | Přečteno: 1085x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Turek: Nejdu rozbít Evropu, potřebuje ale rekonstrukci a velký šok

10. června 2024

Jedním z největších překvapení letošních evropských voleb se stal Filip Turek. Po vyhlášení...

Policisté v obleku, hlava státu v bezpečí. Ochranka ve videu předvedla svou práci

17. června 2024  14:49

Prověření terénu, koordinace policistů a především ochrana prezidenta Petra Pavla. Policie na svém...

Nerudová, Síkela, Kolaja či Mora? Poraďte politikům s výběrem eurokomisaře

17. června 2024  13:45

Emoce spjaté s letošními eurovolbami ještě nestihly doznít a vládní strany čeká další důležitá...

Univerzita Karlova rozporuje závěry vyšetřování střelby. Podá stížnost

17. června 2024  13:18,  aktualizováno  13:44

Karlova univerzita si bude stěžovat na závěry vyšetřování prosincové střelby na filozofické...

Putin dorazí do KLDR v úterý. Pak navštíví i Vietnam, Američanům to vadí

17. června 2024  13:39

Ruský diktátor Vladimir Putin navštíví ve dnech 18. a 19. června KLDR, pak odcestuje do Vietnamu....

  • Počet článků 195
  • Celková karma 30,16
  • Průměrná čtenost 2231x
Pán světla v divadle (takže vlastně světlonoš a pro některé zde možná i lucifer), také strojař z vývoje i ajťák s víc jak dvacetiletou praxí. Pravicový bohém s o třicet let mladší duší, rebel srdcem i myslí pro kterého je svoboda na prvním místě a nejstarší mimozemská "negativní nula" (0Rh-). Ale také rozený jihomoravák už léta žijící na českém severu a nyní již i napůl v Praze, kde se dobrá domácí slivovička shání opravdu špatně.
Všechny mé články na tomto blogu vyjadřují jen a pouze moje osobní názory. Pokud se to někomu nelíbí, nemusí to číst. Povinné to není.