Nejkontroverznější české politické strany napříč postkomunistickou historií

V tomto příspěvku se dočtete, které české, respektive československé politické strany či hnutí jsou (respektive byly) nejvíce kontroverzní. V postkomunistické době vznikalo velké spektrum politických stran/hnutí. Některé byly zdařilé a některé se svými výroky řadily mezi extremistické, populistické a někdy i komické. Vedoucí všech těchto bodů nemůže být nikdo jiný než bývalý komik republikánů Miroslav Sládek.

Sdružení pro republiku-Republikánská strana Československa

Kdo jiný by měl obsadit pověstné první místo, než strana českého xenofoba a rasisty pana Miroslava Sládka. Jeho populistický volební program hovořil za vše. Volební sliby byly zcela nesplnitelné a nereálné-jak tomu u populistických stran bývá.
SPR-RSČ byla krajně pravicovou stranou, která se hlásala k odkazu prvorepublikové Agrádní strany. Jejich volební úspěchy byly založeny především na radikálnímu postoji vůči tehdejším představitelům státu. Dále se vymezovaly vůči Romům a veškerým přistěhovalcům. Miroslav Sládek tehdy vyslovil slavnou větu, která je důkazem jeho rasistického charakteru, cituji: cikáni by měli být trestně odpovědní už od narození, neboť to je jejich největší zločin.
Dále bychom v jejich volebním programu mohli najít národní suverenitu, profesionalizace armády a připojení Podkarpatské Rusi k Československu. Samozřejmě nechyběl odmítavý postoj vůči EU a NATO.
Miroslav Sládek se nikterak netajil, že spolupracuje s tzv. skinheads, kteří se hrdě hlásí k fašismu, nacismu a odkazu Adolfa Hitlera.
Záhadné bylo také financování strany. Údajně Miroslav Sládek vyhrožoval za pomoci ukrajinských kulturistů ostatním členům strany, aby ze svých platů odváděli 30% svého platu do strany. Následně záhadným způsobem tyto finanční prostředky přistály na bankovním účtě pana Sládka.
Po velkém volebním úspěchu v roce 1996 přišel naštěstí strmý pád. Strana se rozštěpila a následně Nejvyšší kontrolní soud v roce 2013 stranu rozpustil. V roce 2003 skupina lidí kolem Tomáše Vandase, která od Sládka odešla založila Dělnickou stranu.
A kde je pan Sládek nyní? Na tuto otázku odpovím v příštím blogu, jelikož odpověď je rozsáhlejší. Údajně pracuje v USA na stavbách s afroameričany. Že by rasistický populista pracoval s afroameričany? No pane Sládek...:)

Dělnická strana

Tato extremistická, krajně pravicová strana vznikla na počátku roku 2003 a o sedm let později byla rozpuštěna a následně nahrzena Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS), která funguje ještě dnes. Tato extremistická strana ohrožovala a současná DSSS ohrožuje listinu základních lidských práv a svobod. A to se v zásadě nepovažuji za nějakého pseudohumanistu ze Strany zelených.
Nyní budu psát o DSSS, nikoli o DS. Je to stejné, ale pouze pro upřesnění.
Strana Tomáše Vandase je vázaná na neonacismus a německý nacionální socialismus. Podporuje násilí, hlásí se k rasismu, antisemitismu či xenofobii.
Jakožto každá populistická strana, i DSSS odmítá všeobecnou imigraci a požaduje okamžité vystoupení z EU a NATO, obnovu trestu smrti a omezení byrokracie.
Na založení Dělnické strany se podíleli populističtí demagogové z Republikánské mládeže a SPR-RSČ a sám předseda Tomáš Vandas byl dříve tajemníkem Republikánů Miroslava Sládka.
Policie již několikrát upozornila na shody s NSDAP a fašistickými organizacemi, které sídlí téměř po celém světě, bohužel.
Tato strana naštěstí míří do propadliště dějin, naštěstí...
Musíme říct NE fašismu ze strany DSSS!

NE Bruselu-Národní demokracie

Další rasistická, xenofobní, protižidovská a především populistická strana vedená nejznámějším českým protižidovským aktivistou panem Adamem Bartošem, který svými názory a projevy připomíná již zmiňovaného Miroslava Sládka.
Vykresluje obrázek typické rasistické a populistické strany-stop veškeré imigraci, odmítání multikulturalismu, legalizace drog, odmítání homosexuality. Já osobně jsem proti tzv. multikulturalismu, který nám vykreslují pseudohumanisté. Ale to není důvod, proč bych měl podporovat tyto rasistické demagogy.
Strana v roce 2010 podporovala Václava Klause, který nabídku neodmítl. Že by náš Vašík Klausů souhlasil s antisemitismem?
Jejich společný odpor vůči všemu židovskému je smutný obrázek toho, že mezi námi žijí lidé, kteří neumí uctít oběti války a holokaustu se vysmívají. Židovský národ je národ, kterého cenním, vážím a obdivuji. A právě proto je mi smutno z toho, že neonacisté (jako pan Bartoš, Vandas, Žák...) neznají dějiny druhé světové války a hrůzné činy holokaustu.
NE Bruselu-Národní demokracie a podobné spolky moc dlouho nevydrží. Zaplať pánbůh!
Nejsmutnější na tom všem je to, že tato demagogická strana má sídlo v Děčíně, kde bydlím. Stydím se za to, že sdílím s nimi veřejný prostor.

Věci veřejné

....tam se panečku děly věci! 
Přijít, vidět, rozkrást a rozpadnout se. I takto by se dala shrnout v kostce historie VÉČEK.
Mohli toho hodně dosáhnout, hodně toho změnit. Měli potenciál a slušnou voličskou základnu. Namísto toho se hádali jako Maďaři, kteří v kukuřici hledají ztracenou kozu.
Již v červnu 2010 vyplavaly na povrch nejasnosti ohledně podnikatele Zdeňka Bakaly, který na předvolební kampaň přispěl částkou 6 000 000 Kč. Tento velice netransparentní krok ze strany VÉČEK vedl ke sporu s panem Zaorálkem, který veřejně vyzval stranu k navrácení částky.
Následně na povrch zemský vyplavala další kauza. Místopředseda strany a poslanec Jaroslav Škárka tvrdil, že od Víta Bárty pravidelně inkasuje nemalé finanční prostředky. Na oplátku měl mlčet o tom, jak se VV financují. Vít Bárta samozřejmě tento útok odmítal a reakce pana Škárky byla jasná-trestní oznámení a odchod ze strany. Dále na pana Bártu útočili další  poslanci s tvrzením, že jim nabízel jakési záhadné půjčky a kompenzaci za to, že také budou mlčet.
Poté kauza dostala další náboj poté, co předsedkyně poslaneckého klubu Kiki Kočí podala na Víta Bártu trestní oznámení. Opět kvůli tzv. PŮJČCE. Ze strany Ferdy Mravence (čti Vít Bárta) šlo údajně o stejnou věc jako u pana Škárky.
Do celé věci se zapojil také Radek John, údajná loutka Bárty, jak tvrdila Kočí. Ten celou kauzu popřel ve prospěch Ferdy. Vít Bárta následně odešel ze strany.
Mezitím ze strany odešel  také český milovník Ruska pan Stanislav Huml, který už nechtěl být VÉČKEM.
V lednu 2014 byl Vít Bárta zproštěn veškerých obvinění.
Byly to skutečně půjčky nebo ne? To už se nedozvíme, ale jedno je zcela jasné: strana, která si neumí udělat pořádek před vlastním prahem by neměla zastupovat jakékoli daňové poplatníky České republiky.
Karolína Peake ohlásila odchod z VV a založila sedmičlenné hnutí LIDEM (liberální demokraté).
Obě dvě strany fungují, ale nemají šanci vyhrát jakékoli volby, neboť jejich preference nejsou ani na minimu. Podobné populistické strany zanikají, zaplať pánbůh...

Koruna Česká-Monarchistická strana Čech, Moravy a Slezka

Tato strana není extremistická, rasistická, nevykazuje jakékoli prvky antisemitismu ani není (dle mého názoru) populistická. Na rozdíl od již zmíněných divnostran. Pouze je její volební program asi nejvíce kontroverzní, ale celkem zajímavý a hodný k zamyšlení.
KČ usiluje o návrat panovníka zpět na český trůn. Její hlavním cílem je tedy obnova monarchie za pomoci obecného referenda a obnova českého státu jako svazku historických zemí-Království české, Markrabství moravské a Vévodství Slezské.
Samozřejmě monarchie jedině s králem. Podle českých monarchistů je legitimní následovníkem českého trůnu Ota Habsbursko-Lotrinský, prvorozený syn Karla I. Nyní se vykytuje v Rakousku. 
Podle českých monarchistů je rok 1918 rokem, kdy skončila demokracie a nastala tvrdá totalitní republika. Uznávají Rakousko-Habsburskou monarchii, císaře a monarchistické hodnoty. Odmítají údajně neprávoplatný svržení krále a nastolení republiky bez tehdejšeího referenda.
Jejich každoroční aktivita směřuje k pochodům Prahou za obnovu monarchie, obnovu pomníku Maršála Radeckého nebo rozšířením petice s názvem ZRUŠME PREZIDENTY.
Může se Česká republika stát monarchií? Můžeme mít opět krále? Jak je na tom český monarchismus?Dá se jejich volební program označit jako konspirační teorie? O tom všem můžete diskutovat pod tímto článkem.

Jakou stranu hodnotíte nyní jako populistickou?
Chybí Vám tu  nějaká strana nebo naopak přebývá?
Jak hodnotíte populismus?
Odmítám multikulturalismus, ale musím proto podporovat aktivity DSSS?  
Mají šanci se tyto strany dostat do parlamentu?
A co na to český král?

Na tyto otázky můžete diskutovat a podělil se o své názory v níže  uvedeném místě pro diskuzi.
Prosím Vás o jedno, vyhýbejte se prosím hrubým až vulgárním příspěvkům-jsme přeci jen lidé. I pravda se dá vyjádřit slušně.

 

 

 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Štěpán Chour | středa 1.4.2015 21:11 | karma článku: 9,63 | přečteno: 814x
  • Další články autora

Štěpán Chour

Zase budou volby

25.2.2019 v 18:18 | Karma: 17,24

Štěpán Chour

Genocida v JAR

3.2.2019 v 22:17 | Karma: 41,64

Štěpán Chour

Nechme lidem jejich svobody

27.3.2017 v 20:19 | Karma: 31,82

Štěpán Chour

Vraťme politice její vážnost

27.1.2017 v 10:44 | Karma: 29,17