Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Jak mě otvírání třetího oka podle Teal Scott přestalo bavit

Ezo krásku a u nás poměrně čerstvou spirituální hvězdu Teal Scott stáleještě sleduju, ale trochu zdrženlivěji a kritičtěji. Možná i kvůli tomu, žeotevírání třetího oka podle jejího návodu není takovej vodvaz, jak se mně na začátku zdálo.

Učinila jsem ještě pár platných pokusů, výjevy byly stále méně úžasné, vybledávaly a stávaly se pro mě nezajímavé. Praktické krátkodobé předpovědi se nesplnily. Párkrát mi to ještě zalichotilo a ukázalo mou skvělou, slavnou, vítěznou budoucnost za pár let, avšak když jsem se k tomu stavěla nevěřícně, channelingové entity to vzdaly a přestaly na mě plýtvat skvělými obrázky. Celkem jsem si otevírala třetí oko podle Teal pětkrát. Naposledy to vypadalo takhle: Neurčitá změť situací, které jsou možné, do žádné se mi nechce vstupovat. Nakonec se dostávám na oblohu s mráčky, obřím srdcem a slunečními paprsky. Pode mnou tuším rozvinutou krajinu pokročilé mimozemské civilizace někde u Siria… Náhle se vynořuje černý mrak a prostor se halí do temnoty. Nechci se na to dívat, letím nahoru ke světlu, pode mnou se mračí bouřka, míhají se blesky, no to já nemám zapotřebí… Prosím o nejvyšší možnou vizi a nejvyššího možného průvodce, se kterým můžu komunikovat. Objevuje se mohutný stařec, sedící na trůně v mracích, kolem něho je z poloviny bouřka a z poloviny jasné světlo. Zdá se, že je celkem dobře pobavený, neboť celou dobu sledoval moje počínání. Říká se shovívavým úsměvem asi toto: „Dobře to řídíš, Hanko, dobře to děláš.“ Připadám si jako štěně, kterému se poprvé podařilo postavit se na všechny nožičky, chvíli tak vydržet a nespadnout. Ale mají mě rádi – hurá! Je jasné, že dnes už žádné obrazy nebudou. Pokládám tedy pár otázek, týkajících se mého praktického života, a dostávám většinou obecné moudré, povzbudivé odpovědi, které neurazí a na které bych mohla přijít i sama v bdělém stavu – kdybych se trochu snažila.

Další dny jsem cítila výraznou nechuť a nezájem třetí oko otevírat. Tak jsem toho nechala. Tohle malé dobrodružství ve mně ale oživilo otázku, k čemu je channeling (= mimosmyslová komunikace s nehmotnými entitami, popř. mimosmyslový příjem informací z jiných světů) dobrý. Vadí mně, že ve videu o tom Teal Scott nic neříká, prostě předpokládá, že to budeme dělat, protože lidi jako ona to tak dělají.        

Je dost důležité, o čem Teal ve svém návodě vůbec nemluví: že by se člověk před channelingem měl navibrovat co nejvýš, vybudit v sobě pocity štěstí, harmonie, čistoty, bezpečí. Dobře to jde, když co nejvíc vnímám vděčnost za cokoliv, co teď mám. Tohle ladění je možná druhý nejvýznamnější faktor, který rozhoduje, co channeling přinese. Prvním a rozhodujícím je upřímný zájem o takovou komunikaci a touha vidět a vědět. Kde je kvalitní poptávka v podobě palčivých otázek nebo jasného zadání, kterým směrem putovat, tam je – věřím – i kvalitní nabídka. Touha poznat Pravdu je nezbytný pohon, který dává channelingu smysl a směr.

A právě tohle při mém vlažném pokusu chybělo, protože to chybí i v  instruktáži od Teal. Říká se tam jen, že otevření třetího oka nám umožňuje prožít „vyšší, multidimenzionální aspekty vědomí“. To je tak vyprázdněné, že se to téměř podobá tautologii „když uvidím, tak uvidím“. O něco dál v odkazovaném textu i videu nás má navnadit, že si můžeme v modu 4D prožít bombardování Hirošimy z pozice oběti i útočníka – proč bych to proboha dělala??? K čemu?  Na konci jsme upozorňováni, že se nám může přihodit plno věcí – uvidíme shluky shodných čísel, porostou nám zrychleně vlasy, nehty, budeme možná emocionálně nevyrovnaní, budeme mít vyrážku či inspiraci, zkrátka je to všechno zábava… Je fakt, že to zní na první poslech zajímavě, ale taky odtažitě a libovolně a klidně by tam mohla být koláž jiných „vedlejších účinků“. Vyčítám tomuto videu od Teal Scott, že je to vlastně celé technikálie bez vyššího smyslu. Bezcílné bloumání. Jako by někdo prohlásil, že cestování je fajn, a zapomněl dodat, že záleží na tom, kam cestujeme, v jaké společnosti, s jakým cílem a zdali se na to vůbec hodíme a potřebujeme to.

Nepřišla jsem skoro vůbec na to, k čemu je dobrý channeling. Je to podobné, jako bych se ptala, k čemu je dobré cestování. Neexistuje odpověď, která by platila pro všechny. Trochu jsem možná přišla na to, jak to funguje u mě. Co se týče hloupoučkých „channelingových štěňat“, jako jsem já, je lepší mít před cestou přesné, pozitivní, ušlechtilé, často osobní zadání, co řešit a do kterých končin letět. Mít takové zadání, které ve mně hlodá a nedá mi spát, aby zajistilo dostatečný pohon – hlad po Pravdě a vyneslo mě do míst, kde najdu kvalitní odpověď. Neosvědčilo se mi, co doporučuje Teal, být jen pozorovatelem, vnímat, co přichází, a neřídit to. Zdá se mi, že je naopak dobré to řídit, dokonce někdy odpovědi zpochybnit, dokonce někdy i komunikaci s bytostí, která se mi nelíbí, odmítnout. Tohle všechno lépe uhlídají dva lidé, jeden zvenku v bdělém stavu řídí celý proces, hlídá směr a dodržování zadání, klade otázky, trvá na kvalitních, věcných odpovědích – pracuje s levou hemisférou mozku. A druhý, „pravohemisférový“ člověk se zanoří do jiných světů a „tlumočí“ poselství. Podobně to dělá třeba Pamela Kribbe (http://www.jeshua.cz/kdo-jsme-my/). Jestli získaná inspirace stojí za to, to si musí každý zhodnotit sám. Nejlépe podle jejích plodů ve vlastním životě. V mém životě ty plody ještě nejsou.

 

 

Autor: Hana Borovská | úterý 3.9.2013 9:19 | karma článku: 17,97 | přečteno: 4182x
  • Další články autora

Hana Borovská

Ta socha je kýč! aneb Tanečky kolem Anny Chromy

Moc se mi líbí sousoší Čeští muzikanti od Anny Chromy na pražském Senovážném náměstí. Pražákům ho závidím a pravidelně se jím jezdím kochat. Naposledy k tomu kochání ale přibylo i kroucení hlavou.

28.8.2017 v 22:51 | Karma: 31,35 | Přečteno: 1665x | Diskuse | Společnost

Hana Borovská

Jak jsem držela svůj první třídenní půst. Díl 3.

Na konci července na mě dolehl splín. Zdálo se mi, že mě nikdo nemá rád a že je to nespravedlivé. Nic mě nebavilo, dokonce mi nechutnalo jíst. A to je u mě už co říct! Tak jsem se rozhodla, že toho využiju a budu držet půst.

8.8.2017 v 12:28 | Karma: 18,18 | Přečteno: 3726x | Diskuse | Společnost

Hana Borovská

Jak jsem držela svůj první třídenní půst. Díl 2.

Na konci července na mě dolehl splín. Zdálo se mi, že mě nikdo nemá rád a že je to nespravedlivé. Nic mě nebavilo, dokonce mi nechutnalo jíst. A to je u mě už co říct! Tak jsem se rozhodla, že toho využiju a budu držet půst.

7.8.2017 v 12:27 | Karma: 16,51 | Přečteno: 1288x | Diskuse | Společnost

Hana Borovská

Jak jsem držela svůj první třídenní půst. Díl 1.

Na konci července na mě dolehl splín. Zdálo se mi, že mě nikdo nemá rád a že je to nespravedlivé. Nic mě nebavilo, dokonce mi nechutnalo jíst. A to je u mě už co říct!

6.8.2017 v 20:46 | Karma: 19,56 | Přečteno: 1956x | Diskuse | Společnost

Hana Borovská

Iva Radulayová a její videa o partnerských vztazích. Recenze

Videa Ivy Radulayové jsou pořád o tomtéž – o partnerských vztazích v dnešní době. Nebo ještě přesněji: ta poslední jsou hlavně o jejich krizi a zahnívání.

5.4.2017 v 12:50 | Karma: 16,29 | Přečteno: 3866x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: 1 000 Kč na letenky díky Pelikan.cz

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Rádi létáte? Láká vás cestování po Evropě za pár stovek? Nebo se chcete vypravit někam dál a...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

VIDEO: Kapitán výletní lodi v Řecku spláchl vlnou turisty na pláži. Vyšetřují ho

23. července 2024  9:29

Nevyžádané dobrodružství na jinak poklidné dovolené zažili v sobotu turisté na pláži Agios Stefanos...

Rozvádím se, oznámila dubajská princezna na Instagramu manželovi a jeho milenkám

22. července 2024  9:36

Dubajská princezna Mahra (30) a její manžel šejk Mana Bin Mohammed Al Maktúm (25) se po loňské...

Vláda se shodla na novém českém eurokomisaři. Má jím být ministr Síkela

24. července 2024  18:16,  aktualizováno  20:05

Přímý přenos Vláda rozhodla, že kandidátem České republiky do Evropské komise bude ministr průmyslu a obchodu...

JAK UŠETŘIT na dovolené. Pozor na levné letenky, ubytovat se lze i zdarma

24. července 2024

Premium Cestování sice zdražilo, ale i dnes se dá cestovat poměrně levně. Stačí být rychlý, flexibilní a...

Žralok v Austrálii ukousl surfaři nohu. Teď vyplavala, lékaři plánují přišití

24. července 2024  19:26

Na australské pláži v Novém Jižním Walesu vyplavala končetina surfaře, kterou mu v úterý ukousl...

Dálnici D5 uzavřela nehoda tří kamionů. Jeden z řidičů srážku nepřežil

24. července 2024  18:39,  aktualizováno  18:52

Dálnici D5 na 67,5 km ve směru na Rozvadov uzavřela ve středu odpoledne dopravní nehoda tří...

  • Počet článků 28
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4240x
Vášnivá hledačka pravdy a chyb:-) Vlídná školitelka.

www.skolitelka.eu
www.ceske-korektury.cz

Recenze a vlogy mám taky na svém Youtube kanálu: https://www.youtube.com/channel/UCkDUcOigUNtbBAe9bko4L3Q