Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Větší než malé množství nedomyšlenosti

Přípustné množství 40 lysohlávek a 15 gramů marihuany pro vlastní potřebu není řešení.

Cannabis sativa L.www.drogy.net

Formulace o "větším než malém množství drogy" se do našeho právního řádu dostala už před mnoha lety - byl jsem tehdy na gymplu, takže tímto pozdravuji své bývalé spolužáky a učitele. Tento paskvil, jehož nejzuřivějšími zastánci byli černoprdelníci (šlechticky řečeno), na jejichž TOPu byl ovšem proslulý vzdělaný a sečtělý poslanec Bc. Pavel Severa, následovaný různými tatíčky typu tehdejšího náměstka ministra vnitra Kopřivy nebo vyšinutými jedinci s vyholenými hlavami, organizovanými v sektách typu Ordo Hymen Templi. Po dlouhosáhlých diskusích, v nichž dominovala blbost a rozum vzal do zaječích, že se po něm ani nezaprášilo, poslanci zákon schválili a stvrdili přípitkem, v nejlepším případě kombinovaném s mohutnými šluky z protežovaných cigaret (obojí za hubičku v parlamentní kantýně).


Na základě nálezu nedovoleného "většího než malého množství drogy" pak naše vazalské soudy posílaly za katr tam za špetku, tam za hrst, tam za pytel sušené marihuany - podle toho, kde byl soudce (soudkyně) menší či větší pitomec. Babičky kořenářky, které pro sebe a své nejbližší vyráběly léčivé masti z rostliny, již lidstvo využívá již tisíce let (konopí seté - Cannabis sativa L.), se začaly třást ve strachu, že jim do jejich zahrádky vtrhne z popudu svině udavače souseda policejní komando, které zdupe šafrán, zpřeláme slunečnice, vytrhá ďábelské konopí, nasadí pouta a odvede do šatlavy. A stalo se..!Současný vládní počin se tedy na první pohled zdá být rozumným gestem - bude jasné, co ona vágní  formulace "větší než malé množství drogy" znamená. Ovšem podívejme se na to prakticky.

Nelegálním drogám neholdují jen "narkomani", ale také normální slušní lidé (= chodí do práce, platí daně, vychovávají děti). Prostě se rozhodli NEDAT SI v pátek večer deset piv a osm zelenejch (což je ctihodná a státem všeobecně podporovaná věc) a vykouřit přitom tak 1-2 krabičky cigaret (viz závorka výše), ale prostě SI DAJÍ třeba jablečný džus a jednoho jointa (tj. cigaretu marihuany). Je to jejich svobodná volba, ve které jim však stát, který se jinak 20 let ohání "svobodou a demokracií", zarputile brání. Nyní jim velkoryse slibuje, že mohou mít pro vlastní potřebu např. až 15 gramů marihuany. Ale komu to pomůže?

Ani stanovené limity totiž neřeší problém většiny vyznavačů státem neschválených přírodních drog, totiž možnost jejich opatření bez kontaktu s kriminálním podsvětím. Pokud chcete konopí, neboli tedy marihuanu, můžete si ji vypěstovat. Koupíte semínka, zasadíte a pár měsíců čekáte. Žádoucí jsou ale jen samičí rostliny, takže je potřeba zasadit více semen a čekat, až se ukáží květy. No jo, ale co pak? Podle informací z médií lze dle vládního návrhu pěstovat bez rizika trestního stíhání až 5 rostlin konopí, což je celkem rozumné. Ale pokud chcete mít zásobu na celou sezónu, musíte vypěstované rostliny usušit (tj. vyrobit z nich marihuanu) a vemte jed, že tato zásoba bude vážit více než přípustných 15 gramů. Z toho vyplývá, že zbytek "úrody" musíte vyhodit, čímž limit pěti rostlin pozbývá smyslu.

Podobné je to v případě lysohlávek. Když chcete houby nasbírat, můžete to udělat na podzim v lese, ale evidentně si nesmíte pořídit nic do zásoby - limit 40 hub vám totiž na rok nemůže stačit, pokud máte v plánu víc než 2 experimenty. Je v tom obrovské diletanství. V České republice se problematikou lysohlávek dlohodobě zabývám. Kdyby mě někdo z těch  politických ignorantů požádal o expertízu, mohl se např. dozvědět, že existují i psychoaktivní lysohlávky velké jako bedly - není tedy 40 jako 40.

Vládní návrh vlastně nic neřeší, protože pokud lidé chtějí získat marihuanu bez rizika obvinění, mají stejně jen jednu možnost - po malých dávkách si ji kupovat na černém trhu (tady je dobré poznamenat, že navzdory 15 letům aktivit všemožných omezenců v parlamentu a Policii ČR jsou drogy k dostání např. v centru Prahy všude). Při takovém nákupu relativně nevinné marihuany ale jednáte s člověkem, který má kromě ní i syntetické jedy - heroin, pervitin, kokain - a ty chce prodat především.  Je zřejmé, jaká rizika z toho vyplývají, především tedy pro mládež. Nebylo by tedy lepší nechat lidi v míru, klidu a pokoji beztrestně pěstovat přírodní drogy v bezpečí domova*?

A závěrem ještě jednu věc - legalizace přírodních drog pro experimentování s nimi je možná sporná. Ale zakazovat např. marihuanu těžce nemocným lidem, kterým tato droga bezpochyby pomáhá, je neomluvitelný a odporný zločin!

*Vhodný by byl třeba balkón, protože na zahrádce konopí do sklizně obvykle nevydrží - pokud tam tedy nemáte non-stop nekompromisního dobrmana...

Související článek: Kladivo na lysohlávky

Autor: Jan Borovička | úterý 8.12.2009 9:32 | karma článku: 40,19 | přečteno: 7345x
  • Další články autora

Jan Borovička

Znesvěcení Rudého náměstí musí být potrestáno!!!

Drzost nikým nevolených aktivistů, levičáků a zastánců různých falešných -ismů nezná hranic. Jedna taková skupina rozehrála své nekalé rejdy na Rudém náměstí v Moskvě.

25.8.2013 v 19:45 | Karma: 24,64 | Přečteno: 2214x | Diskuse| Ostatní

Jan Borovička

Epigram "Vladimír a Livia"

Na hrubý pytel hrubá záplata. Ale podobnost se skutečností je samozřejmě jen čistě náhodná. Varování: ve verších padají sprostá slova, takže by je neměl nikdo číst!

13.8.2013 v 10:36 | Karma: 30,92 | Přečteno: 1932x | Diskuse| Politika

Jan Borovička

Více cedníků na hlavu, prosím!

Brněnský občan Lukáš Nový se na dočasný občanský průkaz nechal vyfotit s cedníkem na hlavě – je totiž pastafarián. Když jsem tuto informaci našel na internetu, udělalo mi to radost hned dvakrát. Jednak vždycky rád vidím, když z Brna dorazí do Prahy něco sympatického. Neděje se to často a bohužel to obvykle nemá dlouhého trvání, protože všechno pozitivní dokáže alespoň v mém případě hluboko do země zadupat svými blogy kolega Paulczynski. No ale to nechme stranou: největší radost mám z toho, že pastafariáni už začínají vystrkovat špagety i v Česku.

2.8.2013 v 9:35 | Karma: 30,90 | Přečteno: 2689x | Diskuse| Společnost

Jan Borovička

Kdo může za povodně?!

Voda opadá a započal hon na čarodějnice - kdo může za povodně? Odpověď na tuto otázku má skoro každý, nikdy tu nebylo tolik vodohospodářů.

11.6.2013 v 8:08 | Karma: 42,92 | Přečteno: 6266x | Diskuse| Společnost

Jan Borovička

Klausova opice zase perlí

Petr Hájek, hradní exkancléř, co není z opice, ve čtvrtečním diskusním pořadu Máte slovo hovořil o používání „zdravého rozumu“. Vyprsknul jsem při tom smíchy – jak Hájek může vypustit z úst něco takového, když právě jím vedený internetový server protiproud.cz zdravý rozum brutálně znásilňuje?

10.6.2013 v 8:08 | Karma: 33,66 | Přečteno: 3079x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Město duchů Kirjat Šmona. Ostřelovaný sever Izraele, o němž se nemluví

23. června 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Domy zničené raketami a dělostřeleckými granáty, žáci, kteří nemohou složit maturitu, požáry...

Rajchl má sponzory, kteří o darech nic nevědí. Pokud jdou vůbec dohledat

23. června 2024

Premium Strany a koalice musely tři dny před evropskými volbami zveřejnit na svých webových stránkách...

Prach bitvy opláchl v Suezu, jeho fotka stvrdila bleskový triumf Izraele

23. června 2024

Seriál Izraelský voják s tmavýma očima a zářivým úsměvem se stal ze dne na den hrdinou svého národa....

Egypt odebral licence 16 firmám kvůli pouti do Mekky, klienti měli běžná víza

22. června 2024  21:50

Egyptský premiér Mustafá Madbúlí v sobotu nařídil, aby bylo zbaveno licence šestnáct cestovních...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 129
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 7785x
Jsem biogeochemik a mykolog, pracuji v Ústavu jaderné fyziky a v Geologickém ústavu Akademie věd ČR. Zabývám se environmentální biogeochemií kovů, rolí hub v geochemických cyklech prvků (geomykologie) a taxonomií a ekologií velkých hub. Jsem agnostik a antiklerikalista. Politická orientace: pravý střed. Mám rád přírodu, punkovou hudbu, víno, ženy a zpěv. Nemám rád kremlofilní báby, fundamentalisty a psychopaty všeho druhu, zejména náboženské a politické zprava i zleva.