Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Miroslav Macek viditelný a drzý

Miroslava Macka nejspíš znáte – objevuje se pravidelně v bulvárním zpravodajství, kde obvykle vystupuje v roli seladonského gourmeta. Kromě toho však pravidelně komentuje dění v politice, teď např. v Lidových novinách, kde vystoupil proti tzv. Holešovské výzvě.

Z té citoval následující, jak se vyjádřil, „demagogické žvásty“: Pokud u nás ještě střední vrstva vůbec žije, při bližším zhodnocení bychom zjistili, že je tomu tak možná pouze setrvačností z doby před rokem 1989. Tehdy si pořídili své domy, byty nebo je zdědili po rodičích. Mladí lidé nezakládají rodiny tak jako dříve, protože nemají jistotu zaměstnání a nemají na založení rodiny ani peníze. Přestože nám ústava stále zaručuje vzdělání a zdravotní péči zdarma, už zdaleka to není pravda. Tyto „žvásty“ pak Macek „vyvrátil“ s nemalou dávkou demagogie výčtem dat Českého statistického úřadu.

Nevím, co je Holešovská výzva, a ne že bych v citovaných větách neregistroval určitou demagogii. Každopádně však souhlasím s tím, že řada lidí v naší zemi relativně slušně funguje jen díky zázemí, které si vybudovali za socialismu. Oproti těmto lidem mají mladé rodiny nesnadnou pozici a stát jim svou politikou neulehčuje, přestože je v nejvyšším zájmu naší společnosti, aby se ve spořádaných rodinách rodilo dětí co nejvíc. Co s týče zdravotní péče, je skandál, že těžce nemocní lidé, kteří za svou nemoc nemohou (což se nedá říct o všech léčených pacientech), jsou ponecháni bez léčby a čelí nevyhnutelnému, nevratnému, progresivnímu a nesmírně stresujícímu zhoršení svého zdravotního stavu, jako je tomu např. u pacientů s roztroušenou sklerózou! A o tom, že tento systém dlouhodobě likviduje střední třídu, už nemají pochyby ani konzervativně smýšlející občané.

Text podobného zaměření by mě nechal zcela klidným, kdyby jej nenapsal právě Miroslav Macek. Tento pán, u některých lidí - včetně mých známých - oblíbený, je nesporně inteligentní muž. V diskusi pod jeho článkem, který převzaly Parlamentní listy, mě však potěšilo, že přinejmenším část národa nezapomněla, co je ve skutečnosti zač.

Miroslav Macek totiž v devadesátých letech působil jako vysoký politik ODS a z této doby se datuje i jedna z nejznámějších zlodějských kauz: privatizace Knižního velkoobchodu. Přestože pan Macek nebyl za svou roli v této kauze odsouzen, neznamená to, že je čistý jako lilie. Je to člověk, který zbohatl v politice a to je podle mého názoru automaticky zločin. Podívejme se na bývalého premiéra Grosse, který také „legálně“ nabyl své miliony. Zastánci (nejen) pravicových pozic v něm (včetně mě) z lidského hlediska právem vidí zloděje a zločince. Ale Miroslav Macek je přece totéž, co Stanislav Gross, jen v modrém. Na rozdíl od Grosse má však tu drzost kecat do politiky a poučovat lidi, co tak „elegantně“ nezbohatli, že je to jejich chyba, když se nemají skvěle. Za největší paradox této situace však považuji to, že kdyby nebyli lidé jako pan Macek (a ti horší), žádná Holešovská výzva by tady nejspíš nebyla…

Informace ke kauze Miroslav Macek – Knižní velkoobchod najdete např. v článcích Necenzurovaných novin z let 1992-1993.

Autor: Jan Borovička | úterý 31.1.2012 9:09 | karma článku: 36,73 | přečteno: 6840x
  • Další články autora

Jan Borovička

Znesvěcení Rudého náměstí musí být potrestáno!!!

Drzost nikým nevolených aktivistů, levičáků a zastánců různých falešných -ismů nezná hranic. Jedna taková skupina rozehrála své nekalé rejdy na Rudém náměstí v Moskvě.

25.8.2013 v 19:45 | Karma: 24,64 | Přečteno: 2213x | Diskuse| Ostatní

Jan Borovička

Epigram "Vladimír a Livia"

Na hrubý pytel hrubá záplata. Ale podobnost se skutečností je samozřejmě jen čistě náhodná. Varování: ve verších padají sprostá slova, takže by je neměl nikdo číst!

13.8.2013 v 10:36 | Karma: 30,92 | Přečteno: 1931x | Diskuse| Politika

Jan Borovička

Více cedníků na hlavu, prosím!

Brněnský občan Lukáš Nový se na dočasný občanský průkaz nechal vyfotit s cedníkem na hlavě – je totiž pastafarián. Když jsem tuto informaci našel na internetu, udělalo mi to radost hned dvakrát. Jednak vždycky rád vidím, když z Brna dorazí do Prahy něco sympatického. Neděje se to často a bohužel to obvykle nemá dlouhého trvání, protože všechno pozitivní dokáže alespoň v mém případě hluboko do země zadupat svými blogy kolega Paulczynski. No ale to nechme stranou: největší radost mám z toho, že pastafariáni už začínají vystrkovat špagety i v Česku.

2.8.2013 v 9:35 | Karma: 30,90 | Přečteno: 2686x | Diskuse| Společnost

Jan Borovička

Kdo může za povodně?!

Voda opadá a započal hon na čarodějnice - kdo může za povodně? Odpověď na tuto otázku má skoro každý, nikdy tu nebylo tolik vodohospodářů.

11.6.2013 v 8:08 | Karma: 42,92 | Přečteno: 6266x | Diskuse| Společnost

Jan Borovička

Klausova opice zase perlí

Petr Hájek, hradní exkancléř, co není z opice, ve čtvrtečním diskusním pořadu Máte slovo hovořil o používání „zdravého rozumu“. Vyprsknul jsem při tom smíchy – jak Hájek může vypustit z úst něco takového, když právě jím vedený internetový server protiproud.cz zdravý rozum brutálně znásilňuje?

10.6.2013 v 8:08 | Karma: 33,66 | Přečteno: 3079x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Policie prověřovala nákup vojenského materiálu pro Ukrajinu. Zajistila 300 milionů

5. června 2024,  aktualizováno  8.6 21:12

Premium Česká policie v tichosti prověřovala třaskavý případ, který může mít negativní dopad na zbrojní...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Polské gangy jezdí do Česka s falešnými recepty. Hlavně pro léky na úzkosti

13. června 2024

Premium Polské gangy obchodující s léky na předpis – zejména na deprese a úzkosti – přišly na jednoduchý...

ANALÝZA: Diplomatický teror, zní z Izraele. OSN ho staví na úroveň Hamásu

13. června 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Napadený Izrael obvinila OSN z válečných zločinů, dává ho na černou listinu s al Káidou a...

Vláda schválila novelu o zjednodušení rozvodů. Zakazuje bití dětí

12. června 2024  23:09

Zjednodušení a zrychlení rozvodu i procesu hledání úpravy péče o děti z rozvedených manželství má...

Pokud nám nedají dost na školství, STAN nepodpoří rozpočet, varuje Bek

12. června 2024  22:56

Jestliže rozpočet na školství nebude splňovat vládní programové prohlášení, ministr Mikuláš Bek pro...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 129
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 7784x
Jsem biogeochemik a mykolog, pracuji v Ústavu jaderné fyziky a v Geologickém ústavu Akademie věd ČR. Zabývám se environmentální biogeochemií kovů, rolí hub v geochemických cyklech prvků (geomykologie) a taxonomií a ekologií velkých hub. Jsem agnostik a antiklerikalista. Politická orientace: pravý střed. Mám rád přírodu, punkovou hudbu, víno, ženy a zpěv. Nemám rád kremlofilní báby, fundamentalisty a psychopaty všeho druhu, zejména náboženské a politické zprava i zleva.