Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Aljaška nutně potřebuje experty z Česka

Hlásím se z Aljašky s aktuálními zprávami – pokud si myslíte, že Spojené státy americké jsou nejrozvinutější a nejsvobodnější zemí světa, tak jste na omylu. Naopak, je to země plná levičáků a ekoteroristů. Už po několikadenním pobytu zde jsem dospěl k závěru, že je třeba nabídnout místní vládě experty z Česka.

Chena River Valley, Fairbanks vicinity, Alaska, USA.J.B.

První, co vás tady zarazí, jsou dálnice. Vůbec nepochybuji o tom, že by je šlo stavět výrazně dráž, ale o to teď nejde. Jde o to, že místní levičáci prosadili na většině úseků omezení rychlosti na 55 mil za hodinu (88 km/h), přičemž naprosté maximum, kterého smíte v autě dosáhnout, je 65 mil za hodinu (105 km/h). V obydlených částech je rychlost omezena i na 20 mil za hodinu (30 km/h). To však ještě není to nejhorší – uprostřed dálnice je obvykle dvojitá čára, která se táhne celé kilometry a když dojedete za kamion, což se tu běžně stává, nesmíte ho předjet, i když je to naprosto přehledný úsek!

Jednou jsem mluvil s člověkem, který byl v USA přistižen při rychlé jízdě kdesi v poušti: do několika hodin stál před soudcem, který mohl při udělení trestu přihlédnout i k jeho postavení a platu. Dostal na výběr: vězení, anebo pokutu, při které se prohnul. Takový skandál! Mimochodem, lidi už jsou tu dokonale zblblí. Za celou dobu jsem tu neviděl nikoho, kdo by porušoval dopravní předpisy, natož aby mě např. někdo dojížděl na metr a půl a zuřivě blikal; v obydlených částech města a v kampusu univerzity jezdí všichni téměř krokem.

Zajímalo by mě, co by na takovouhle levičáckou buzeraci řekl třeba Miroslav Ševčík, děkan Národohospodářské fakulty VŠE a údajný "pravičák" a "liberál". V jistém televizním pořadu se rozčiloval, jak ho omezují lidé, kteří jezdí po Praze čtyřicítkou, jak ho omezuje, že na dálnici se smí jezdit rychlostí jen 130 km/h, jak ho omezuje zbytečná padesátka ve městech atd. Myslím, že rady pana Ševčíka by tady opravdu ocenili – protože tak geniální myšlenky ve Státech nebyly ani za Reagana!

Další věcí, která by tu všechny měla trápit, jsou lesy. Nejsou takové, jak u nás – pěkně uklizené, aby se v nich dalo chodit, se zelenými stromy vysázenými v řadách. Naopak, stromy v nich jsou často suché a mrtvé. A co jich je: na fotografii jsou zachycené svahy nad řekou Chena severozápadně od Fairbanks v centrální Aljašce. Přitom se nad tím nikdo nepozastavuje – ti Američani jsou tak hloupí! Nechají stát "mrtvý" les, proč to nevykácejí?!

Říkal jsem místním, že u nás máme na lesy experty, třeba inženýra ekonomie Václava Klause a politického ekonoma Jiřího Stráského – ti že by něco takového nikdy nedopustili. Když jsem jim ještě pověděl, že dalším expertem na lesy a procesy v přírodě vůbec je u nás nesmírně uznávaný rocker Láďa Jakl (taková geniální kombinace Micka Jaggera, Jimmyho Page, Bona Voxe a Michaela Stipea), zíral na mě z očí Američanů už jen neskonalý úžas.

Pokusím se zformulovat nějaké prohlášení a poslat to místním úřadům: nepochybuji o tom, že by všichni výše jmenovaní experti rádi poskytli své geniální myšlenky i Američanům. Ti jsou za námi totiž evidentně o hodně pozadu..!

Jan Borovička

toho času University of Alaska, Fairbanks, USA

Autor: Jan Borovička | středa 3.8.2011 9:09 | karma článku: 40,63 | přečteno: 9191x
  • Další články autora

Jan Borovička

Znesvěcení Rudého náměstí musí být potrestáno!!!

Drzost nikým nevolených aktivistů, levičáků a zastánců různých falešných -ismů nezná hranic. Jedna taková skupina rozehrála své nekalé rejdy na Rudém náměstí v Moskvě.

25.8.2013 v 19:45 | Karma: 24,64 | Přečteno: 2214x | Diskuse| Ostatní

Jan Borovička

Epigram "Vladimír a Livia"

Na hrubý pytel hrubá záplata. Ale podobnost se skutečností je samozřejmě jen čistě náhodná. Varování: ve verších padají sprostá slova, takže by je neměl nikdo číst!

13.8.2013 v 10:36 | Karma: 30,92 | Přečteno: 1932x | Diskuse| Politika

Jan Borovička

Více cedníků na hlavu, prosím!

Brněnský občan Lukáš Nový se na dočasný občanský průkaz nechal vyfotit s cedníkem na hlavě – je totiž pastafarián. Když jsem tuto informaci našel na internetu, udělalo mi to radost hned dvakrát. Jednak vždycky rád vidím, když z Brna dorazí do Prahy něco sympatického. Neděje se to často a bohužel to obvykle nemá dlouhého trvání, protože všechno pozitivní dokáže alespoň v mém případě hluboko do země zadupat svými blogy kolega Paulczynski. No ale to nechme stranou: největší radost mám z toho, že pastafariáni už začínají vystrkovat špagety i v Česku.

2.8.2013 v 9:35 | Karma: 30,90 | Přečteno: 2689x | Diskuse| Společnost

Jan Borovička

Kdo může za povodně?!

Voda opadá a započal hon na čarodějnice - kdo může za povodně? Odpověď na tuto otázku má skoro každý, nikdy tu nebylo tolik vodohospodářů.

11.6.2013 v 8:08 | Karma: 42,92 | Přečteno: 6266x | Diskuse| Společnost

Jan Borovička

Klausova opice zase perlí

Petr Hájek, hradní exkancléř, co není z opice, ve čtvrtečním diskusním pořadu Máte slovo hovořil o používání „zdravého rozumu“. Vyprsknul jsem při tom smíchy – jak Hájek může vypustit z úst něco takového, když právě jím vedený internetový server protiproud.cz zdravý rozum brutálně znásilňuje?

10.6.2013 v 8:08 | Karma: 33,66 | Přečteno: 3079x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Útok na Krymu zranil na 120 lidí. Rusové kvůli dodávkám střel viní USA

23. června 2024  8:44,  aktualizováno  17:23

Sledujeme online Ukrajina v neděli na území okupované Ruskem vyslala desítky bezpilotních letounů. V Sevastopolu na...

VIDEA TÝDNE: Rozmary počasí, hádka ve studiu a vyšetřování střelby

23. června 2024  17:17

Česko v pátek zasáhly bouřky se silným větrem a obřími kroupami, které způsobily rozsáhlé škody....

Chocholouškovy schody i blyštivý luxus. Jak vypadá nejdražší česká nemovitost

23. června 2024

Premium Přes nádvoří štiřínského zámku a park míříme ke schodišti, které zná každý filmový fanoušek. Odtud...

Soumrak Slunečného pobřeží. V ráji turistů se usazují pašerácké gangy

23. června 2024  15:54

Španělské Slunečné pobřeží (Costa del Sol), které je oblíbené zejména u bohatých cizinců,...

Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.
Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.

Máte ve své koupelně starou žehličku na vlasy nebo fén? V oblasti vlasové péče došlo v poslední době k obrovským inovacím. Je ale opravdu nutné...

  • Počet článků 129
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 7785x
Jsem biogeochemik a mykolog, pracuji v Ústavu jaderné fyziky a v Geologickém ústavu Akademie věd ČR. Zabývám se environmentální biogeochemií kovů, rolí hub v geochemických cyklech prvků (geomykologie) a taxonomií a ekologií velkých hub. Jsem agnostik a antiklerikalista. Politická orientace: pravý střed. Mám rád přírodu, punkovou hudbu, víno, ženy a zpěv. Nemám rád kremlofilní báby, fundamentalisty a psychopaty všeho druhu, zejména náboženské a politické zprava i zleva.