Z deníku mimina - v poradně
Protože opravdu nerozumím logice harcování se s několikadenním miminem někam do nedostatečně vydezinfikované, nedostatečně odizolované a nedostatečně newbornfriendly líhně virů a bakterií. Ale jsme tu. Pět dní po porodu, dva týdny po porodu, tři týdny po porodu (protože jsem údajně nepřibírala - co je to za blbost) měsíc po porodu, tři měsíce po porodu, tři měsíce a týden po porodu (zánět průdušek, aby se máti k těm dvěma naantibiotikovaným marodům nenudila). Vlastně je to můj druhý domov.
Nemám si až tak na co stěžovat, sestřička i doktorka se jeví být mnou unešené, sestřička každou další návštěvu žasne, jak jsem vyrostla (ne asi) a doktorka mi pořád říká "taaak jsi veliká" a hrká přede mnou nějakým krámem. Schválně za ním neotočím hlavu. Nikdy. Nejsem ovce.
S personálem jsem tedy spokojená. Co bych změnila je naprosto lajdácký přístup mé matky. KAŽDÝ ví, že "tyhle horší látkovky si nech na doma, k doktorce si kup nějaké pěkné" a "tyhle použité bodyčka si nech na doma, ten nový set z hmka jí obleč do poradny". Ne tak moje matka. Látkovou plenu, když ji teda výjimečně nezapomene, má zapranou jak vězeňskou košili, a hadry mám ty, co zrovna popadla, v lepším případě po ségře, v horším po bráchovi. Ještě, že mě nenavlíkla do těch maskáčových dupaček, jinak by příště mudra dělala "taaak jsi velikÝ". Takže matka je flákač, já trpím a moje nejlepší outfity smrdí ve skříni. Nemůžu se dočkat, až si budu oblečení vybírat sama. Jako ségra. Ta teda chuděra vkusu moc nepobrala, na čem není kýčovitý obrázek jako by neexistovalo, ale aspoň je jí dopřána svoboda volby.
Ještě bych se ráda vyjádřila k té "poradně". Nevím, kdo to tak pojmenoval. Poradnu si představuju asi jako příjemnou místnost s hypnoterapeutickým gaučem u psychologa. Tohle je trošku jako řeznictví. Šup s miminkem na váhu, šup změříme obvod hlavy. Vysvlečte si miminko, oblečte si miminko. Pak doktorka dělá, že mě hladí po hlavě, ale ve skutečnosti se mi tam snaží prozkoumat moje slabé místo - trapný. Pak se optá matky, jestli kojí, no a pak obě jen tak kroutí ramenama a ani jedna neví, co má říct, protože všichni tady víme, že máma je profík. Tak se nade mnou ještě jednou všichni rozplynou a jdeme domů.
Závěrem. Chci vás o něco poprosit. Až někdy potkáte moji mámu, zopakujte ji, ať si hezké oblečky a pleny nechá do poradny pro doktorku, protože ona tuhle hlášku prostě miluje.
Hana Bordovská
Sranda musí být aneb jak jsme se vyhli návštěvě ORL pohotovosti

Naše manželská dynamika při třech dětech a totálním splynutí duší je taková, že už ani nemusíme používat slova, stačí pohledy...ale vsaďte se, že když si jednou za uherský rok chceme něco říct, dopadne to takhle.
Hana Bordovská
Dovolená na samotě

Jen nás pět, chalupa z roku 1923, žádný signál a zelené pastviny. Z rodinné dovolené v Rychlebských horách přijedeme zrelaxovaní, znovuzrození, prakticky úplně jiní lidi.
Hana Bordovská
Růža

Růža je moje nová kamarádka. Je jí 75, má zakouřený obývák, ostravský humor a samozřejmě pejska. Je skvělá! "Moje" jediná babička, která vypráví.
Hana Bordovská
Den rodiny jsme oslavili dočasnou deportací nejstarší dcery

Úplnou náhodou jsme se dozvěděla, že je dneska den rodiny! Nechápu, jaktože mi to nikdo neřekl. Po včerejším u nás doma záhadně promlčeném dni matek mi prozřetelnost dala další šanci k oslavám.
Hana Bordovská
Jak nám opravují semafor

Česká republika je kouzelná, řekla bych až pohádková země. Co za sedmero horami na západ trvá pár dní, u nás sedmero let. Ne jinak tomu je i s opravou semaforu na Rudné v Ostravě.
Další články autora |
Chlípní rudoarmějci na lovu. Slavný fotograf nafotil tutlanou sexualitu v SSSR
Seriál Jen rok po Stalinově smrti dorazil do Sovětského svazu Henri Cartier-Bresson. Slavný francouzský...
Poslala manželce zprávu, že jsme milenci. Sekal jsem ji do hlavy, vypověděl primář
Šokující detaily mimořádně brutální vraždy dnes zaznívají u Krajského soudu v Plzni, kde stanul...
V Indii se zřítil letoun s 242 lidmi mířící do Británie, dopadl na lékařskou ubytovnu
Letadlo společnosti Air India s 242 lidmi na palubě mířící do Británie se krátce po startu zřítilo...
Rudé prádlo a finta se třpytkami. Strip klub v Charkově nabízí show i útěchu
Když si dvacetiletá Lisa na svou směnu ve striptýzovém klubu v ukrajinském Charkově obouvá boty na...
Sláva v Přešticích. Na svatbu komtesy z rodu Černínů přijel i belgický král
Své ano si v Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích řekli v sobotu v poledne osmadvacetiletá...
Sto tisíc měsíčně zbytečně, kritizuje opozice nově zřízený post ve Frýdku-Místku
Zřízení nového Dopravního výboru zastupitelstva, jehož předseda bude brát plný plat jako dlouhodobě...
Musí lhát, lidsky ho chápu, potápí Kalousek Stanjuru v kauze bitcoinů
Miliarda přijatá v bitcoinech od muže zapleteného do obchodu s drogami zřejmě k pádu vlády nestačí....
Plán na novou krajinu po těžbě je hotov. Na severu Čech vznikne přírodní jezero
Doba uhelná v Česku definitivně končí a nejvíc je to znát na severu Čech. Revitalizace lokality po...
Sněmovna jedná o nedůvěře vládě. STAN Fialu nepodrazí, slibují do jednoho
V úterý dopoledne začne ve Sněmovně dlouho očekávaná schůze k opozičnímu návrhu na vyslovení...

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!
- Počet článků 140
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 797x