Premium

Mimořádná akce:
jen za 490 Kč/rok

Z deníku mimina - břicho

Jsem úspěšná. Závod spermií jsem vyhrála na celé čáře, chromozomy jsem vyfásla XX. Plánuju se narodit do britské královské rodiny nebo alespoň nějakému francouzskému velvyslanci. Bojnour, croissant a tak.

USA radši ne prosím, na můj vkus příliš mnoho dřevostaveb. Východ? To jako vubec! Cítím, že můj život bude jedna velká pohádka. Proto moc nechápu, kam se matka tak honí. Pořád rozlítaná, hrůza, nemám chvilku klidu ani v břiše.

Po pár měsících se mi pomalu začíná rozplývat můj zámožný a ideálně jedináčkovský sen. Vypadá to, že se za prvé nenarodím do anglicky hovořící země, i když ploditelé spolu každý večer anglicky rozmlouvají. Třeba aspoň vypadnem, až se narodím. Druhá věc mě zneklidňuje ještě o trochu víc. Kromě "hlubokého hlasu", který se směje stupidním vtipům a má příšerný hudební vkus, poměrně často registruju ještě další dva. Jeden tenký, ten furt mele. Druhý hlučný, ten furt řve. Noo, naděje umírá až poslední, ale existuje malinká, jistě totálně absurní možnost, že bych se já - její výsost - měla narodit jako třetí dítě do nějaké střednětřídní české rodiny? No to jako no way. 

Tak je to potvrzený. Těch dvou hlasů v úrovni břicha se asi nikdy nezbavím, jsou s mámou furt. Takže sourozenci. Skvělý. Navíc čeština výrazně převažuje nad angličtinou. Že by si ti dva chudáci vykládali anglicky jen tak pro radost? No tak každý máme nějaké koníčky, že, ale čekala jsem od toho víc. 

Matka je dost labilní mi přijde. Občas se směje, dost často řve, někdy brečí. Čekala bych jinou vyspělost od ženské, která je potřetí dobrovolně těhotná. Hluboký hlas snad každý den zahlásí: "Jsme blázni." Na to bych si s ním plácla. Nemohl to vyjádřit líp. Jsou to cvoci. Ještě s těma dvěma usmrkancema. No, nevadí. Mohla jsem dopadnout i hůř. 

Matka ani ve třetím těhotenství nesebrala dostatek odvahy, aby se vykašlala na ty blbý screeningy a cukrovkový test, takže mě pořád někdo otravuje. Někdy v poločase mého pobytu v břiše jsem cítila, že matka i hluboký hlas jsou jaksi napjatí. Po dalším stupidním vyšetření, kdy mě 20 minut doktor naháněl jak kozu jsem byla svědkem fakt super konverzace. 

Matka: "Tak je to holčička." Omluvně. Proč jako omluvně?! Proč jako omluvně?!
Hluboký hlas: "Coo? Nee. Tři baby, tři baby. Já jsem jako rád, ale..." Dík moc, fakt dík hele. 

No a pak už to o moc lepší nebylo. Ti dva menší pořád na matce visí, to zarazím okamžitě, jak vylezu. Matka furt unavená, hluboký hlas pořád mele jenom o sklepě a rekonstrukcích. Navíc se ti dva chytráci pořád povzbuzujou, jak po porodu bude líp. To určitě. Naivkové. 

A za tu šťastnou hvězdu, pod kterou se mám narodit, matku potrestám. Přiberu. Porodí si těžký mimino, ať si taky užije. 

Autor: Hana Bordovská | pátek 22.10.2021 19:37 | karma článku: 22,65 | přečteno: 595x

Další články autora

Hana Bordovská

Sranda musí být aneb jak jsme se vyhli návštěvě ORL pohotovosti

Naše manželská dynamika při třech dětech a totálním splynutí duší je taková, že už ani nemusíme používat slova, stačí pohledy...ale vsaďte se, že když si jednou za uherský rok chceme něco říct, dopadne to takhle.

6.6.2023 v 19:06 | Karma: 26,95 | Přečteno: 811x | Diskuse | Ona

Hana Bordovská

Dovolená na samotě

Jen nás pět, chalupa z roku 1923, žádný signál a zelené pastviny. Z rodinné dovolené v Rychlebských horách přijedeme zrelaxovaní, znovuzrození, prakticky úplně jiní lidi.

3.6.2023 v 20:28 | Karma: 21,29 | Přečteno: 561x | Diskuse | Ona

Hana Bordovská

Růža

Růža je moje nová kamarádka. Je jí 75, má zakouřený obývák, ostravský humor a samozřejmě pejska. Je skvělá! "Moje" jediná babička, která vypráví.

2.6.2023 v 22:01 | Karma: 22,20 | Přečteno: 491x | Diskuse | Osobní

Hana Bordovská

Den rodiny jsme oslavili dočasnou deportací nejstarší dcery

Úplnou náhodou jsme se dozvěděla, že je dneska den rodiny! Nechápu, jaktože mi to nikdo neřekl. Po včerejším u nás doma záhadně promlčeném dni matek mi prozřetelnost dala další šanci k oslavám.

15.5.2023 v 14:51 | Karma: 17,77 | Přečteno: 558x | Diskuse | Ona

Hana Bordovská

Jak nám opravují semafor

Česká republika je kouzelná, řekla bych až pohádková země. Co za sedmero horami na západ trvá pár dní, u nás sedmero let. Ne jinak tomu je i s opravou semaforu na Rudné v Ostravě.

5.5.2023 v 20:46 | Karma: 19,32 | Přečteno: 468x | Diskuse | Ostatní

Nejčtenější

V těchto dnech se láme osud českého Tesca. Britové už hledají kupce pro své obchody

Prodejna Tesco v obchodním komplexu Centro Zlín ve Zlíně-Malenovicích.
6. srpna 2026  14:31

Britští vlastníci Tesca podle mnohých finančních médií rozjíždějí prodej svých aktivit ve střední...

Jste milovníkem italské kuchyně? Tak se ukažte!

Jídelní lístek, který obsahuje klasické pizzy, „pizzerty“ a nové inovace, jako...
vydáno 10. srpna 2026

Pizza, těstoviny, tiramisu nebo Aperol Spritz. Italská kuchyně patří bezpochyby k nejoblíbenějším...

V Letenských sadech hořelo, na nábřeží se odkláněla veřejná doprava

Hasiči likvidují požár porostu v Letenských sadech. (10. srpna 2026)
10. srpna 2026  20:52,  aktualizováno  21:27

V Praze v Letenských sadech hořelo. Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů. Podle policie byl...

Barrandovský kopec bez pozlátka luxusu. Nafotili jsme zákoutí, kterým se filmová čtvrť nechlubí

Barrandov v postranních uličkách.
7. srpna 2026  13:47

Filmový magnát Miloš Havel. Režiséři a herecké star. Takhle obvykle vnímáme Barrandov, hlavně jeho...

Obluda mezi nádražími. Tam, kde řezali sovětské vagony, zastaví metro D nad rybníkem

Rozlehlá nástupiště připomínají dobu, kdy Krčí projížděly delší vlaky než dnes....
5. srpna 2026  19:15,  aktualizováno  6. 8. 10:34

Pokud by se vyhlašovala anketa o nejošklivější nádraží v Praze, to v Krči by mělo určitě medaili....

Stížnosti na nepořádek spustily změnu. Praha 5 bude na úklidovou firmu přísnější

Pirátská kapela během předvolební kampaně na pražském Andělu (29. června 2026)
11. srpna 2026  20:20

Praha 5 zpřísňuje kontrolu úklidu ulic. Reaguje tak na stížnosti obyvatel Smíchova, kteří si po...

Vandalové zničili dveře hrádku Aichelburg v Krkonoších, je dočasně uzavřený

ilustrační snímek
11. srpna 2026  17:55,  aktualizováno  17:55

Vandalové zničili dveře od lesního hrádku Aichelburg u Horního Maršova ve východních Krkonoších....

Vandalové zničili dveře hrádku Aichelburg v Krkonoších, je dočasně uzavřený

ilustrační snímek
11. srpna 2026  17:55,  aktualizováno  17:55

Vandalové zničili dveře od lesního hrádku Aichelburg u Horního Maršova ve východních Krkonoších....

Kraj otevřel v Ostravě nové chráněné bydlení pro 12 klientů

ilustrační snímek
11. srpna 2026  17:19,  aktualizováno  17:19

Moravskoslezský kraj vybudoval v Karasově ulici v Ostravě další pobytové sociální zařízení, ve...

  • Počet článků 140
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 799x
Mladá, vdaná, trojnásobná full-time matka o radostech a ... radostech mateřství. Dámy, jedeme v tom spolu!

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.