Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Václav Klaus vazalem Putina?

Za výrazné pomoci prezidenta Václava Klause padla Topolánkova vláda. Tento krok v době předsednictví České republiky se nezda zrovna státnický, ale záleží na úhlu pohledu. Zahraniční politika Václava Klause byla vždy proruská a v této souvislosti se jeho pomoc pádu vlády zdá býti pochopitelná.

Zrekapitulujme si kroky Václava Klause odpovídající ruským zájmům v Evropě a ve světě. Václav Klaus stál proti vystoupení NATO ve válce s bývalou Jugoslávii a jejímu tehdejšímu prezidentovi Miloševičovi. Tento postoj se zdá být jako humální a správný ovšem musíme si uvědomit, že za podobné situace jako jediný významný demokratický evropský politik stál na straně Ruska proti Gruzii. Již toto dokazuje, že Václav Klaus kritikou války v Jugoslávii a zuřivým odmítáním Kosova jakožto republiky ( obě tyto akce západního světa jsou značně sporné ale o tom tento článek není ) , sloužil jakožto ochránce tradičních ruských zájmů na balkánu. Rusko mělo významný vliv na bývalou Jugoslávii a po této válce a rozpadu Jugoslávie se nástupnické státy včetně Srbska přesunují do sféry vlivu západních demokracii.

Václav Klaus měl výhrady i vůči válkám v Iráku a Afghanistánu, taktéž Rusko mělo své výhrady a snad nikdo nepodezirá Rusko, že tyto výhrady byly čistě humálního charakteru. Rusku jakožto státu nikdy nešlo o prosazování práv civilistů. Rusku jde vždy a zásadně jen o rozšiřváni moci na úkor každého jednotlivého člověka.  Ostatně v Čečensku a Gruzii Rusko dokázalo, že zbraně jakožto nástroj mezinárodní politiky neodsuzuje.

Václav Klaus neměl nikdy významný projev, který by krtizoval Rusko ,například jeho politiku v Čečensku a okolí. Nikdy něměl významný projev týkající se vražd novinářů v Rusku a postupným snižováním svobody slova v této zemi. Nikdy neprojevil sebemenší projev nesouhlasu k nekdějšímu majorovi KGB Putinovi.

Když Putin navštívil ČR prezident Klasu byl značně servilní...

Pokud vezmem v potaz, že Václav Klaus at už z jakýchkoliv důvodů má významnou slabost pro ruskou velmocenskou politiku, tak se jeví jeho až fanatický odpor vůči Lisabonské smlouvě ( její kvalita a způsob prosazování jsou značně diskutabilní ),  jako pochopitelný neb Rusko si nemůže přát nic jiného méně, než sjednocenou federalizovanou Evropu, neb by rázem nejmocnějším státem na kontinentu nepochybně nebylo Rusko.

Rusko by nadále mělo mnohem složitější diplomatickou situaci neb manipulovat s vládami a občany uvnitř jednotlivých víceméně samostatných států je mnohem jednoduší ( například namíříme na Vás rakety s jadernou hlavicí... pokud proti Rusku stojí samostatně ČR nezmůže se na žádnou adekvátní odpověd ovšem sjednocená Evropa jak už ukázala v případě ropné krize má mnohem lepší vyjdnávací pozici )

ČSSD jako zcela nekritický odkývávač vůle Bruselu vlastně pomohla destabilizaci schvalování
Lisabonu a zároven pokopla nohy nejen vcelku úspěšnému českému předsednictví, ale také destabilizovala EU jako takovou...

Spojení vedena různými pohnutkami nezcela čirého charakteru, přináší zisky jen jeho autorům a podle toho Paroubkovi reakce po jeho "slavném vítězství" nad Topolánkem dokazovala,že on  vlastně vítězem není!

Zvítězil Václav Klaus s exkomunistou Tlustým a tohoto vítězství dle mého názoru nebylo dosaženo jen s cílem zakroutit krkem Topolánkovi v rámci osobních záští. Takto politicky přízemní není ani jeden z výše zmíněných pánů. Neb brilantní politik Klaus ví, že Topolánkovi toto může naopak pomoct, a také ví, že hlasy voličů on ani Tlustý už nikdy potřebovat nebudou... Doufám a věřím, že nešlo o prosazování ruských zájmu v EU. Budoucnost nám to snad ukáže lépe a myslím si, že je nutné na našeho prezidenta a jeho zahraničně politické kroky koukat se značnou pozorností...

 

Autor: Filip Bohata | pátek 27.3.2009 19:04 | karma článku: 24,37 | přečteno: 1313x
  • Další články autora

Filip Bohata

Volte Bureše a příště zvolí za Vás!

Byl jednou jeden velmi úspěšný muž. Dařilo se mu dobře za totality i dnes. Ještě více se mu bude dařit až ho zvolíte.

25.10.2013 v 8:30 | Karma: 19,95 | Přečteno: 504x | Diskuse | Ostatní

Filip Bohata

Novinář! Kat současnosti...

V historii existovalo mnoho způsobů jak mocní likvidovali nepohodlné lidi. Od jednoduchého předání popravčím přes proskripční seznamy až po trhání konmi. Někdy byl popravován nejen provinilec, ale i přibuzní, či dokonce přátelé. Takto se činilo aby panovník, či jiný velmož nebyli ohroženi mstou. Většina těchto likvidací končila smrtí, či alepson dehonestujícím mrzačením. V posledních fázích totality u nás byl objeven sofistikovanější způsob označování za blázny a často i zavírání těchto lidí do blázince...

1.10.2010 v 16:20 | Karma: 17,67 | Přečteno: 1089x | Diskuse | Politika

Filip Bohata

Zamilujte se a zemřete! aneb proč nejednat s Talibanem

Dnes jsem si přečetl, že Taliban ukamenoval mladý pár za zločin, jenž se nazývá láska a to přímo v oblastech "kontrolovaných" jednotkami NATO. Dopustili se tohoto zločinu, protože neuposlechli přikázání svých rodičů koho si mají vzít a scházeli se potajmu a možná se i chytili za ruku. Vždy když si něco takového přečtu, udělá se mi zle...

17.8.2010 v 17:02 | Karma: 23,16 | Přečteno: 1256x | Diskuse | Ostatní

Filip Bohata

Jsem Spartan, fandím fotbalu a nestydím se za to akad. Borovičko!

Vždy jsem si kolegy blogera Borovičky vážil , ale nyní mě svou neinformovanou, arogantní a urážlivou etudou na téma "stupidní fotbal hra primitivů pro primitivy" nadzvedl ze židle. Překvapivě umím psát tudíž se pokusím fotbalu zastat:

2.4.2010 v 17:16 | Karma: 11,77 | Přečteno: 1112x | Diskuse | Ostatní

Filip Bohata

Svatá církev a satan Topolánek

Tímto výrokem se Topolánek neskonale drze otřel o církev nebo snad měl pravdu ? Topolánek "Já myslím, že církev je nástroj moci, křesťanství je filozofický názor." A následně dodal: "V prvotním křesťanství přece žádná církev nebyla. Prvotní křesťanství bylo bez církve. Církev se chopila díky různým prostě liturgickým, díky oblbování mas, díky brainwashingu totálnímu se zmocnili lidí a jejich mozků. A to křesťanství využili pro své... jako mocenský nástroj, ale samotné křesťanství škodlivé přece není."

25.3.2010 v 15:03 | Karma: 15,75 | Přečteno: 1117x | Diskuse | Ostatní
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Z kůlny na bojiště. Ukrajinci pracují na robotech, mají zabíjet i zachraňovat

21. července 2024  17:03

Zatímco ukrajinští vojáci na frontě svádí urputné boje s okupační armádou a čelí těžkým ztrátám,...

Shell odpískal recyklaci plastů. Plán byl příliš ambiciózní, vzkázal

21. července 2024

Zelené plány států i firem narážejí stále častěji na ekonomickou realitu. Jedním z posledních...

Z rekreace pro pošťáky opět zámkem. Rožmberk ukáže veřejnosti další části

21. července 2024

Premium Donedávna se na Horním zámku v Rožmberku nad Vltavou školili a rekreovali pošťáci. Loni sloužil...

Provoz na dálnici D46 na dvě hodiny oboustranně zastavila nehoda šesti aut

21. července 2024  14:31,  aktualizováno  16:49

Jeden jízdní pruh dálnice D46 ve směru na Prostějov je po odpolední nehodě šesti aut u Pustiměře na...

  • Počet článků 56
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2641x
Jsem naivní snílek, který ovšem četl Machiavelliho. to by mohlo stačit:-)