Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Svatá církev a satan Topolánek

Tímto výrokem se Topolánek neskonale drze otřel o církev nebo snad měl pravdu ? Topolánek "Já myslím, že církev je nástroj moci, křesťanství je filozofický názor." A následně dodal: "V prvotním křesťanství přece žádná církev nebyla. Prvotní křesťanství bylo bez církve. Církev se chopila díky různým prostě liturgickým, díky oblbování mas, díky brainwashingu totálnímu se zmocnili lidí a jejich mozků. A to křesťanství využili pro své... jako mocenský nástroj, ale samotné křesťanství škodlivé přece není."

Jeho satanstvo si dovolilo upozornit že pro víru k bohu, pokud ji někdo potřebuje, není nutné navštěvovat chrámy a poslouchat preláty, jenž celé dějiny tahají z lidí desátky a vnucují jim své názory a to bez ohledu na to zda věříme v jejich pojetí Boha, či jsme zcela bez potřeby hledat Boha.

To, že církev historicky oblbovala lidi je nepopiratelný fakt. Když někdo nesouhlasil s církevním výkladem byl v někteých dobách prostě upálen ( albigenští, Hus atp. což ovšem neznamená že se tohoto dopouštěli jen katolíci... protestanti zcela rovnoceně ) To, že instituce, jenž hlásá lásku mezi bližními má na svědomí tolik mrtvých ji opravdu diskvalifikuje z práva vykládat boha bez jakéhokoliv kritického hlasu proti její Svatosti.

Tato instituce kromě jiného vyhlašovala křížové výpravy, v jejím jménu bylo prolito mnoho životů namátkou třeba ve 30 leté válce. Sloužila panstvu jako antirebelantský prostředek neb teze, že čím hůř se budu mít ted tím lépe v nebi se opravdu hodí pokud nevolník z podhradí kouká jak pán slaví noc co noc a on na něj pracuje... Ne tato instituce je stejným mocenským nástrojem jako je stát atp... a jen to, že svůj boj o moc se světskými úřady prohrála ji dělá nyní vcelku sympatickou... Tam kde vládne církev tam svoboda a štěstí většinou nekvete! ( Irán, Saudská Arabie atp... )

Otřít se o církev není zločin. Otřít se o církev není ani nevhodné. Neb to že církev kritizovali a perzekuovali komunisti neznamená že církev se stává nedotknutelnou.

Už uplně vidím jak na mě útočí někdo se slovy, že jsem studoval VUML, mám rudý bolševický myšlení atp  apod. Ano tato metoda argumentace je společná pro všechny dějinami diskreditované instituce. Pokud nemohou obhájt to co jsou. A ani nejsou schopni vyvrátit argumenty oponenta zautočí na jeho osobu a to bez ohledu na to, zda útok je pravdivý. Osoba je nucena se bránit a podstata věci je najednou zda je autor názoru ubožák či ne a už se neřeší zda církev smysl má nebo ne...

Tento styl argumentace je podobný všem skupinám, jenž nepodporují svobodné kritické myšlení. Komunisti oponenta obvinili, že je "imperialistickej agent  nebo slouha Vatikánu", církev obvinila z komunismu či z posedlosti dáblem, fašisti obvinovali taktéž z komunismu atp...Rozuměj bez ohledu zda to byla, či nebyla absurdní lež..

Zdá se očividné, že církev je momentálně v mediích zařazena mezi posvátné krávy o ně se není radno otírat ( dalšími jsou homosexualita,multikulti atp. )

Církev není tolerantní a neustále si stojí za svými názory o homosexualitě jako nemoci, nevhodnosti antikoncepce, zákazu interupcí atp. Stačí se podívat do Polska a ještě lépe do minulosti, abychom si všimli jak náš svět bude vypadat pokud radio Maria dostane šanci opět ovládat naše životy!

Je tedy podivné, že mezi posvátné krávy patří jak církev tak názory , se kterými církev neustále bojuje...

Na druhou stranu si samozřejmě uvědomuju, že církev byla v mnoha ohledech přínosná ( centrum vzdělanosti - zároven výhodný monopol, krásné stavby, rozvoj jistého druhu filozofie, jako i rozvoj morálky v jistých směrech.) To a ještě mnohem více pro nás církev udělala, ale to přeci neznamená, že je nedotknutelná. 'Právě to, že se snaží udržet si status nedotknutelnosti ji dělá podezřelou ze stálého nadržování intoleranci a lasce k autoritativnímu vykládu pravdy...

Skydream

 

Autor: Filip Bohata | čtvrtek 25.3.2010 15:03 | karma článku: 15,75 | přečteno: 1117x
  • Další články autora

Filip Bohata

Volte Bureše a příště zvolí za Vás!

Byl jednou jeden velmi úspěšný muž. Dařilo se mu dobře za totality i dnes. Ještě více se mu bude dařit až ho zvolíte.

25.10.2013 v 8:30 | Karma: 19,95 | Přečteno: 504x | Diskuse | Ostatní

Filip Bohata

Novinář! Kat současnosti...

V historii existovalo mnoho způsobů jak mocní likvidovali nepohodlné lidi. Od jednoduchého předání popravčím přes proskripční seznamy až po trhání konmi. Někdy byl popravován nejen provinilec, ale i přibuzní, či dokonce přátelé. Takto se činilo aby panovník, či jiný velmož nebyli ohroženi mstou. Většina těchto likvidací končila smrtí, či alepson dehonestujícím mrzačením. V posledních fázích totality u nás byl objeven sofistikovanější způsob označování za blázny a často i zavírání těchto lidí do blázince...

1.10.2010 v 16:20 | Karma: 17,67 | Přečteno: 1089x | Diskuse | Politika

Filip Bohata

Zamilujte se a zemřete! aneb proč nejednat s Talibanem

Dnes jsem si přečetl, že Taliban ukamenoval mladý pár za zločin, jenž se nazývá láska a to přímo v oblastech "kontrolovaných" jednotkami NATO. Dopustili se tohoto zločinu, protože neuposlechli přikázání svých rodičů koho si mají vzít a scházeli se potajmu a možná se i chytili za ruku. Vždy když si něco takového přečtu, udělá se mi zle...

17.8.2010 v 17:02 | Karma: 23,16 | Přečteno: 1256x | Diskuse | Ostatní

Filip Bohata

Jsem Spartan, fandím fotbalu a nestydím se za to akad. Borovičko!

Vždy jsem si kolegy blogera Borovičky vážil , ale nyní mě svou neinformovanou, arogantní a urážlivou etudou na téma "stupidní fotbal hra primitivů pro primitivy" nadzvedl ze židle. Překvapivě umím psát tudíž se pokusím fotbalu zastat:

2.4.2010 v 17:16 | Karma: 11,77 | Přečteno: 1112x | Diskuse | Ostatní

Filip Bohata

Žumpa jménem Blesk nám vybrala vládu levice?

Tak nám nejkvalitnější deník v zemi naservíroval postupně a hezky sestříhaně výroky pana Topolánka. Jsou to výroky nevhodné pro šéfa politické strany, ale věřím že hodně z nás když promluví v soukromí mimo kamery a jsou následně sestřháni a vystavěni medialní kampani mohou vypadat jako stejní hlupáci...

23.3.2010 v 13:20 | Karma: 34,52 | Přečteno: 2068x | Diskuse | Ostatní
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

U Postřekova hořela skládka pneumatik. Kolabovali hasiči, oheň už se nešíří

21. července 2024  14:38,  aktualizováno  18:41

Hasiči kolem 15:30 lokalizovali požár hromady pneumatik a rodinného domu v Mlýnci u Postřekova na...

Soud v Bangladéši zrušil většinu kvót. Studenti v protestech přesto plánují pokračovat

21. července 2024  18:19

Nejvyšší soud v Bangladéši zrušil většinu kvót v systému přidělování pracovních míst ve veřejném...

Peníze na léčbu mizí, vyšší mzdy lékařů si nemůžeme dovolit, tvrdí pojišťovny

21. července 2024  18:13

Zástupci lékařů se ani ve čtvrtek nedomluvili s ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem (TOP 09)...

Z kůlny na bojiště. Ukrajinci pracují na robotech, mají zabíjet i zachraňovat

21. července 2024  17:03

Zatímco ukrajinští vojáci na frontě svádí urputné boje s okupační armádou a čelí těžkým ztrátám,...

  • Počet článků 56
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2641x
Jsem naivní snílek, který ovšem četl Machiavelliho. to by mohlo stačit:-)