Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Evropská integrace je tabu? Není a je nespravedlivá a nerovná!

Lisabonská smlouva se snaží úřednickým žargonem nastolit předstupen Spojeným státům evropským. To není až tak špatná idea ve světě supervelmocí jako je Čína, Rusko, USA a částečně i OPEC, ale způsob jakým se tak děje je neakceptovatelný!

Pokud suverení stát, jakým je Irsko, v referendu rozhodne, že Lisabonskou smlouvu nepřijímá je vrcholně arogantním postojem Nicolase Sarkozyho nutit tuto zemi k opakování referenda ( kam odešly principy demokracie?) těsně po onom referendu. Tento prezident by byl velice rozhořčen kdyby někdo navrhl opakování úspěšného referenda na dané téma.

Likvidace našeho zemědělství v rámci vylévání vína do záchodu ve Francii

EU má plnou hubu "plků" o rovnosti všech se všemi, ale bohužel tato rovnost platí jen pro občany a to také jen částečně. Nechápu proč francouzský zemědělec má dostávat větší dotace než český a zároven je zakázaná jakákoliv celní politika. To ve výsledku prakticky znamená postupnou likvidaci velké části našeho zemědělství do několika let. Poté nám Francie milostivě oznámí že můžeme dotovat stejně jako oni a SocDem přicmrndávači to vyhlásí jako velký úspěch jejich proevropské politiky.

Víte, že už se u nás nesmějí zakládat žádné nové vinice? Proč? No napadá mě, protože Francie potřebuje z přebytků vína dělat krabicové víno a ne ocet. ( dotuje vinaře a následně dotuje přetvoření na ocet, který se následně vylije... no to není prověřené a je to přehnané ale v principu to tak nejspíše funguje )

Diskriminace a srovnáni se soukromým sektorem

Nechápu jakým právem jsme kritizováni právě evropskými velmocemi z nedodržování lidských práv menšin ( zvláště jedné ) Pokud se Německo bojí polského instalatéra a českého kdovíčeho tak je to jasným důkazem nerovnosti obyvatelstva v unii. My na německém pracovním trhu máme šanci jen pokud se hodíme...( s titulem nebo odborníci přes PC- diskriminace zbytku )

Francouzi a další občané "západních států" jako Řecko a Portugalsko ( mají podobné HDP jako my) smějí na Německém trhu pracovat volně!

Vidíte snad jasnější důkaz diskriminace?

Kdyby zaměstnavatel chtěl nepřijmout romského zaměstnance čistě ze strachu, že mu ostatní zaměstnanci odejdou, tak dostane "mocnou" pokutu, bude obviněn z rasismu v novinách z něj udělají pomalu malého Adolfa. Ptám se tedy proč státy v EU, kde se překládá každý papír do každého jazyka v rámci deklarací rovnosti a svornosti všech států, diskriminují státy podle úplně stejného principu? ( voliči v Bavorsku si nepřejí aby Čech a Polák pracovali v jejich zemi zaslíbené, vzali by práci Němcům, kteří ony práce stejně nemají zájem dělat, tak je dělají jiní přistěhovalci nelegálně. )

O členství na druhé koleji

Zaorálek jakožto největší hrozba pro české ministerstvo zahraničí v dějinách našeho státu nám hrozí, že budeme na druhé koleji, pokud bez řečí nepřijmeme lisabonská kompaktáta :-) . Já mám dojem, že jsme na třetí koleji a pojedeme na ní do doby než Francie a Německo přestanou myslet na hegemonii v Evropě ( na druhé koleji jsou státy jako Dánsko, Řecko atd.). Tomu může zabránit jedině spojenectví ostatních států s Británii, která ovšem nadále udržuje splendid isolation ( nemá Eura, nemá Schengen a na EU se jí líbí jen volný trh ).

Tudíž je naší povinností dosáhnout za ratifikaci Lisabonské smlouvy minimálně zpřístupnění pracovního trhu celé EU pro Českou republiku, a také srovnání povolených dotací na zemědělství. ( no a napravení dalších nespravedlností o kterých ani nevím- viz proč sou texty oněch smluv např oproti naší ústavě tak složité? aby jim rozuměli jen zasvěcení a aby se dali interpretovat po vůli velmocí jako je Německo a Francie )

The End

Skydream 08

Ps. Francie již není arogantní světovou velmocí tak vystrkuje ramena alespon v Evropě a přes Evropu by zase ráda kecala do světových záležitostí :-) Ale věřím, že se nezadaří, neb Francouz je značkou kultury na jedné straně a arogantní ( a ted už i zamindrákované) politiky na druhé straně , která v historii vždy nakonec narazila.

 

 

Autor: Filip Bohata | pátek 1.8.2008 14:34 | karma článku: 19,86 | přečteno: 1387x
  • Další články autora

Filip Bohata

Volte Bureše a příště zvolí za Vás!

Byl jednou jeden velmi úspěšný muž. Dařilo se mu dobře za totality i dnes. Ještě více se mu bude dařit až ho zvolíte.

25.10.2013 v 8:30 | Karma: 19,95 | Přečteno: 504x | Diskuse | Ostatní

Filip Bohata

Novinář! Kat současnosti...

V historii existovalo mnoho způsobů jak mocní likvidovali nepohodlné lidi. Od jednoduchého předání popravčím přes proskripční seznamy až po trhání konmi. Někdy byl popravován nejen provinilec, ale i přibuzní, či dokonce přátelé. Takto se činilo aby panovník, či jiný velmož nebyli ohroženi mstou. Většina těchto likvidací končila smrtí, či alepson dehonestujícím mrzačením. V posledních fázích totality u nás byl objeven sofistikovanější způsob označování za blázny a často i zavírání těchto lidí do blázince...

1.10.2010 v 16:20 | Karma: 17,67 | Přečteno: 1089x | Diskuse | Politika

Filip Bohata

Zamilujte se a zemřete! aneb proč nejednat s Talibanem

Dnes jsem si přečetl, že Taliban ukamenoval mladý pár za zločin, jenž se nazývá láska a to přímo v oblastech "kontrolovaných" jednotkami NATO. Dopustili se tohoto zločinu, protože neuposlechli přikázání svých rodičů koho si mají vzít a scházeli se potajmu a možná se i chytili za ruku. Vždy když si něco takového přečtu, udělá se mi zle...

17.8.2010 v 17:02 | Karma: 23,16 | Přečteno: 1256x | Diskuse | Ostatní

Filip Bohata

Jsem Spartan, fandím fotbalu a nestydím se za to akad. Borovičko!

Vždy jsem si kolegy blogera Borovičky vážil , ale nyní mě svou neinformovanou, arogantní a urážlivou etudou na téma "stupidní fotbal hra primitivů pro primitivy" nadzvedl ze židle. Překvapivě umím psát tudíž se pokusím fotbalu zastat:

2.4.2010 v 17:16 | Karma: 11,77 | Přečteno: 1112x | Diskuse | Ostatní

Filip Bohata

Svatá církev a satan Topolánek

Tímto výrokem se Topolánek neskonale drze otřel o církev nebo snad měl pravdu ? Topolánek "Já myslím, že církev je nástroj moci, křesťanství je filozofický názor." A následně dodal: "V prvotním křesťanství přece žádná církev nebyla. Prvotní křesťanství bylo bez církve. Církev se chopila díky různým prostě liturgickým, díky oblbování mas, díky brainwashingu totálnímu se zmocnili lidí a jejich mozků. A to křesťanství využili pro své... jako mocenský nástroj, ale samotné křesťanství škodlivé přece není."

25.3.2010 v 15:03 | Karma: 15,75 | Přečteno: 1117x | Diskuse | Ostatní
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Z kůlny na bojiště. Ukrajinci pracují na robotech, mají zabíjet i zachraňovat

21. července 2024  17:03

Zatímco ukrajinští vojáci na frontě svádí urputné boje s okupační armádou a čelí těžkým ztrátám,...

Shell odpískal recyklaci plastů. Plán byl příliš ambiciózní, vzkázal

21. července 2024

Zelené plány států i firem narážejí stále častěji na ekonomickou realitu. Jedním z posledních...

Z rekreace pro pošťáky opět zámkem. Rožmberk ukáže veřejnosti další části

21. července 2024

Premium Donedávna se na Horním zámku v Rožmberku nad Vltavou školili a rekreovali pošťáci. Loni sloužil...

Provoz na dálnici D46 na dvě hodiny oboustranně zastavila nehoda šesti aut

21. července 2024  14:31,  aktualizováno  16:49

Jeden jízdní pruh dálnice D46 ve směru na Prostějov je po odpolední nehodě šesti aut u Pustiměře na...

  • Počet článků 56
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2641x
Jsem naivní snílek, který ovšem četl Machiavelliho. to by mohlo stačit:-)