O billboardech na hradišťské věznici a povolebních koalicích (#43.)

Tak jsem tady s dalším, v pořadí již druhým, zamyšlením nad právě uplynulým týdnem. Tentokrát o možných koalicích, nesmyslném zdanění dieselu a billboardu na uherskohradišťské věznici. Budu vděčný za vaše reakce.

Všiml jsem si, že ten poslední předvolební týden je už tradičně veden v duchu úvah nad budoucí koalicí. Někteří oslovení politici opakují floskuli, že si „umí představit“ spolupráci s tím nebo s oním, naopak si „neumí představit“ spolupráci s někým jiným. Možná je to tím, že jsem technik, strojař, ale preferuji jasná vyjádření. Také jsem politik, a „neumím si představit,“ že bych jasně neřekl, s kým budu a s kým nebudu spolupracovat. To je stejné, jakoby se nápadník své vyvolené dvořil se slovy, že si „umí představit“ situaci, za které jí zahne s její kamarádkou. Možná existují ženy, které by takové prohlášení vzaly s pochopením za své, ale jejich počet se bude limitně blížit nule. Říká se, že politik nesmí předem vylučovat žádné možnosti, protože politika je o kompromisech. To je pravda. Rovněž v manželství se dělají kompromisy. Ale každý pozná rozdíl mezi kompromisem a podváděním.

 

V tisku jsem zahlédl informaci, že benzín je kvůli klesající poptávce o korunu levnější než nafta. Celou věc má prý napravit připravovaná legislativní změna o emisích, podle které se dieselové motory zatíží dodatečnou daní. Takže se zdraží auta a následně i benzín. To je fascinující řešení. Podobně by se mohlo zareagovat na klesající poptávku po bramborách z důvodů jejich vysoké ceny zavedením mimořádné daně ze spotřeby rýže. Ochrana životního prostředí je nepochybně správná, ale všeho s mírou. Stačí se podívat na vyúčtovací fakturu za elektrickou energii, aby člověk pochopil, že přes větrníky a solární panely žádná udržitelná cesta nevede. Dodatečné zdanění dieselových motorů dopadne stejně. Naštěstí máme v Uherském Hradišti bohatou síť cyklostezek. Trápí mě ale zimní měsíce. Asi se začnu víc zabývat běžkováním.

 

Minulý týden v pátek Okresní soud v Uherském Hradišti nařídil odstranění předvolebních billboardů Zemanovců z budovy věznice. Pro mě je naprosto zarážející, že vůbec někoho mohlo napadnout využít uherskohradišťskou věznici v předvolební kampani tímto způsobem. Vratislav Mynář to podle jeho vlastních slov nebere tak, že tam byli trýznění lidé, ale že je to dobrá reklamní plocha. To by rozhodně nemělo zapadnout. Úcta k pietním místům patří k výbavě každého slušného člověka. Nepřekročitelnost některých hranic by měla být zcela samozřejmá. Bohužel se ukazuje, že není. Nevím, jestli existuje nějaká univerzální ochrana před barbarstvím. Spíše ne. Jednoduše se musíme barbarů zbavovat postupně tak, jak přicházejí. Jinak bychom mohli někdy v budoucnosti vidět předvolební plakáty třeba na hřbitovech v dušičkovém čase, protože je to přece „dobrá reklamní plocha“.

Autor: Stanislav Blaha | středa 23.10.2013 10:21 | karma článku: 11,58 | přečteno: 333x

Další články autora

Stanislav Blaha

Vláda testuje hranice ústavnosti

Na postavení vlády v demisi a na rozhodování jejich členů je nezbytnénazírat tak,že nereprezentují vůli většiny a neopírající se tak o legitimitu vzešlou z voleb. Žádný jiný pohled není možný.

14.2.2018 v 13:30 | Karma: 0 | Přečteno: 14x | Diskuse | Společnost

Stanislav Blaha

Přímá volba prezidenta

V prezidentských volbách je dobojováno. Vyhrál Miloš Zeman. Netajím se tím, že nebyl můj favorit, že jsem podporoval Jiřího Drahoše.

27.1.2018 v 16:01 | Karma: 7,18 | Přečteno: 123x | Diskuse | Společnost

Stanislav Blaha

Vláda předem zametá stopy

Andrej Babiš a jeho parta nás nepřestávají překvapovat. Naposledy jeho dvorní nahrávač Robert Pelikán přišel s nápadem, že by hlasování vlády mohlo být napříště utajené.

4.1.2018 v 13:07 | Karma: 14,34 | Přečteno: 380x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky

Stanislav Blaha

Nebezpečné tanečky ministra Pelikána

Pomaličku si v této zemi začínáme zvykat, že se od základů mění její vnitropolitická situace i zahraničněpolitická orientace.

27.11.2017 v 7:58 | Karma: 21,62 | Přečteno: 732x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky

Stanislav Blaha

Hazardní Účtenkovka

„Víte o nějaké jiné možnosti, která by vám dávala šanci vyhrát měsíc co měsíc milion korun nebo jednu z dalších více než 20 000 cen, aniž byste museli investovat byť jedinou korunu navíc?“

17.11.2017 v 13:03 | Karma: 25,67 | Přečteno: 1163x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Poslední týden na daňové přiznání za rok 2024 online. Jak na to?

25. dubna 2025  9:05

Nejen podnikatelé, drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné musí podat daňové...

Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje

20. dubna 2025  8:48,  aktualizováno  13:55

Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...

Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií

21. dubna 2025  18:19

Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...

Jednání o míru jsou v kritické fázi, řekl Trump. Rubio rovnou naznačil konec

18. dubna 2025  9:30,  aktualizováno  19.4 7:18

Sledujeme online Americký prezident Donald Trump v pátek naznačil, že USA zastaví mírové rozhovory, pokud Rusko nebo...

Papež František zemřel. Bojoval s nemocemi, bylo mu 88 let

21. dubna 2025,  aktualizováno  12:07

Papež František v pondělí ráno zemřel. „Drazí bratři a sestry, s hlubokým smutkem musím oznámit...

Ve Vatikánu pohřbívají papeže Františka. Přihlíží i Trump, Zelenskému tleskali

26. dubna 2025,  aktualizováno  10:39

Přímý přenos Na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu začal pohřeb papeže Františka. Smutečnímu obřadu v ulicích...

Rusko drony zaútočilo na Charkov, výbuch zranil čtrnáctileté dítě

26. dubna 2025  10:30

Při nočním ruském dronovém úderu na východoukrajinský Charkov utrpěl zranění čtrnáctiletý hoch....

Hrozba úniku plynu zastavila v Brně dopravu, hasiči evakuovali asi deset lidí

26. dubna 2025  8:57

Brněnští hasiči a policisté v sobotu ráno na Hlinkách evakuovali přibližně deset lidí kvůli...

Podle Trumpa je mírová dohoda Ruska s Ukrajinou blízko, vyzval strany k setkání

26. dubna 2025  7:38

Ukrajina a Rusko jsou velmi blízko mírové dohodě a měly by uspořádat setkání na velmi vysoké...

Chystáte výbavičku nebo sháníte hračky? FOR KIDS vám usnadní výběr
Chystáte výbavičku nebo sháníte hračky? FOR KIDS vám usnadní výběr

Letňanský veletrh, zaměřený na budoucí maminky a rodiny s dětmi, přivítá v půlce dubna oblíbené vystavovatele a zároveň představí zcela nové značky...

  • Počet článků 126
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 883x
Politik, starosta Uherského Hradiště, krajský zastupitel, Zlínský kraj http://www.stanislavblaha.cz Facebook: https://www.facebook.com/Ing.StanislavBlaha Twitter: www.twitter.com/StanislavBlaha

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.