Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Čas žít, čas milovat…

Svět se nám hodně zpomalil, to, co se zdálo donedávna jako nemožné se děje. Mění se naše životy, mění se naše hodnoty. Mění nás Corona.

Kde se vzal, tu se vzal, objevil se virus. Nejprve byl utajován, pak byl zlehčován, vysmíván, podceňován, a dnes se směje on nám. Proč se tu objevil? Existuje spousta teorií, včetně těch konspiračních, například jako vyřizování účtů mezi USA a Čínou, jiní zas věří tomu, že se jedná o trest Boží.

Já se přikláním k teorii Velkého jarního úklidu. Člověk vzhledem k omezené délce své existence musí dělat čistku co každé jaro. Příroda (vesmír, Bůh…) to má na dýl, takže jí to stačí jednou za sto let. V osmnáctém století to tu příroda provětrala formou moru, v devatenáctém přišla cholera, ve dvacátém španělská chřipka a v jednadvacátem tomu nasadila korunu Corona. Jinak bychom se jí tu přemnožili, roztahovali a hlavně zpychli. Mnozí z nás se domnívají, že jsou pány tvorstva, takže asi bylo na čase nám ukázat, že rozhodně nejsme, zvláště, když se chováme tak arogantně, vševědoucně a ignorantsky.

Dostali jsme pořádnou facku, ale také příležitost. Říká se, že příroda (vesmír, Bůh…) nám nikdy nenadělí ten kýbl sraček, aniž by do něj nepřihodila i něco pěkného. Čili ono známé, na všem zlém je něco dobrého. Anebo po čínsku – jing a jang. Náš život je teď hodně omezen, ale máme otevřeny nové obzory.

KDYBY TAK BYLO VÍCE ČASU NA TO ČI ONO...

Teď ten čas máme. Na to všechno, co jsme dříve nestíhali. Můžeme se realizovat jako domácí kutil, zahradník, naučit se vařit, programovat, vymalovat byt, zase číst papírové knihy, třeba je i psát, uklidit letitou špínu za skříněmi, přemýšlet, ale hlavně milovat. Přišel čas na lásku, kterou můžeme věnovat svým nejbližším, stejně jako svůj čas. Máme prostor být s dětmi, naslouchat jim, povídat si se svými partnery, pomáhat svým rodičům. A třeba se i rozmnožovat. Možná je na čase, aby generace Husákoých dětí zplodila várku Babišových (metaforicky samozřejmě!). Na Vánoce uvidíme, zda budou v porodnicích žně!

A také máme čas přemýšlet. Nad tím, jak se chováme, zda neubližujeme přírodě, jeden druhému, zda by naše existence nemohla vypadat lépe. Říká se, že člověk potřebuje padnout na dno, aby si vážil toho, co má, aby bral život s pokorou. Je to lekce, která očividně ještě neskončila. A čím dříve se poučíme, tím rychleji budeme mít tuhle tvrdou výuku za sebou. Někteří jsou chápavější, těm natvrdlejším to trvá déle, a stále se chovají jako rozjívená zpupná děcka. Blbé na tom je, že následky si neodnese jen ten slaboduchý žáček, nýbrž celá třída.

Nikdy se po nás nechtělo pro záchranu světa nic jednoduššího. Zůstat doma se svými milovanými. Je to pro některé opravdu tak těžké? Potom si asi skutečně nic lepšího nezasloužíme.

Ono to ale ve finále s námi není tak špatné. Už včera jsem viděla polovinu cestujících MHD s rouškami, dokonce i v ulicích. Nesmírně mě dojímá ta snaha pomoct, kolik lidí zcela zdarma šije roušky na svých zaprášených, léta nepoužitých singrovkách, kolik dobrovolníků nabízí nejrůznější formu pomoci, kolik lékařů slouží nekončící šichty a nasazuje své vlastní životy, kolik prodavaček se na náas nevybodlo a prodává nám zásoby, aniž by jim kokoliv poskytnul ochranné pomůcky, kolik řidičů MHD nás denně převáží, všichni vystavení ohromnéhomu riziku. Těm všem patří velký klobouk dolů! Nejsme špatní. Je v nás stále kus dobrého, jen prostě občas potřebujeme dostat přes prsty.

Spojme se, prosím, a buďme poslušní. Děláme to pro sebe, naše děti, rodiče, všechny blízké...

Autor: Viktorie Beso | úterý 17.3.2020 9:57 | karma článku: 20,32 | přečteno: 673x
  • Další články autora

Viktorie Beso

Je boj za kvalitní školy předem prohraný?

Svinstvo, které se předvádí v českém školství ve spolupráci s našimi politiky je jako zanícený vřed, který se nedaří vyříznout. Malá nepatrná šance tu však možná je...

24.1.2024 v 9:59 | Karma: 30,28 | Přečteno: 3133x | Diskuse| Společnost

Viktorie Beso

Jak zničit fungující a dětmi oblíbenou školu

Byla nebyla, jedna malá škola, do které děti chodily tak rády, že se jim ani nechtělo domů. Ne, to není pohádka, taková škola opravdu existuje! Zatím...

15.1.2024 v 13:12 | Karma: 38,27 | Přečteno: 3756x | Diskuse| Společnost

Viktorie Beso

Oškubaná jako kuře

Brazilské depilaci jsem se vyhýbala jako čert kříži, ještě aby ne, vždyť co může být horšího, než návštěva gynekologie? Přece návštěva gynekologie a skalpování k tomu!

5.1.2024 v 10:41 | Karma: 37,99 | Přečteno: 6505x | Diskuse| Ona

Viktorie Beso

Proč Péčko Prudí Paničky

Takzvané filmy pro dospělé, tedy takové, kde toho hlavní hrdinové na sobě příliš nemají, se těší více u mužského publika. Že by ženy byly toliko prudérní? Ale kdeže.

19.1.2022 v 9:40 | Karma: 33,22 | Přečteno: 2008x | Diskuse| Ona

Viktorie Beso

Movité ženy a chudí muži

Člověk by neřekl, jak jsou dneska ty ženské při majetku. Naštěstí však mají zdatné muže, kteří jim udatně pomáhají, nastavujíc tak svůj vlastní život všanc.

1.12.2021 v 11:08 | Karma: 34,10 | Přečteno: 1703x | Diskuse| Ona
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Máme problém, přiznal japonský císař. Nouze o následníky je čím dál akutnější

23. června 2024  13:32

Japonský císař Naruhito přiznal, že japonská císařská rodina má problém s nedostatkem následníků....

Malostranský zápisník: Dokud se ministryně řeže s engéšem, je v zemi mír

23. června 2024

Premium Na vysoké škole nezvoní? To my v policejním kurzu nebrali... Kdo všechno ohrožuje hnutí ANO?...

Nemají na nájem, tak spí v karavanu. Na Ibize si místní často nemohou dovolit bydlení

23. června 2024  12:53

Někteří obyvatelé města Ibiza na jednom ze španělských Baleárských ostrovů žijí v karavanech na...

Kdybych byl za tragédii na FF osobně odpovědný, dávno bych rezignoval, řekl Rakušan

23. června 2024  12:49

Na ministra vnitra Víta Rakušana a vrcholné zástupce policie se snáší vlna kritiky za policejní...

  • Počet článků 126
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 5316x
Nadšená cestovatelka, zanícená tanečnice a také tak trošku spisovatelka. Věnuje se zejména ženským tématům a převážně nevážně. Neb humor je jí víc, než vlastní. 

Vydala zatím pět knih. V roce 2012 debutovala lechtivým čtením Sbírka motýlů, o rok později přišla neméně pikantní Sebelhářka a následně Dívka s vůní manga.

Čtvrtá kniha je o síle, energii a spiritualitě ženy. Kdybych tě nepotkal...  následována volným pokračováním: Když jsme se potkali... 

 

http://www.viktoriebeso.cz/ https://www.facebook.com/ViktorieBeso

viktore.beso@gmail.com