Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Nešťastná země zvaná Rusko

Rusko je, bylo a patrně zůstane chudobincem Evropy. S obrovským úspěchem se vyhýbá evropské civilizaci a ve své vnitřní perverzitě to povařuje za vítězství. Vzdálíte-li se od ruských metropolí a zabloudíte na venkov

 nebo dokonce za Ural, máte ten dojem, že tudy, před několika dny, táhl Jan Žižka z Trocnova. Ony části Ruska připomínají jakýsi nepodařený středověk...

   Na podzim roku 1810 se Napoleon Bonaparte pohádal s ruským carem Alexandrem I.  Zjistil totiž, že vůdce ruského národa lže jako když tiskne a vůbec nemá v úmyslu plnit sliby, které Francii předložil.

   Napoleon byl o Rusku velice dobře informován a věděl o zbídačilosti této části světa. Protože vysoká šlechta v Rusku mluvila francouzsky a většina se stavěla proti neschopnosti panovníka, rozhodl se řešit spor vojensky. Omylem se domníval: Zavedu v zemi francouzskou kulturu, blahobyt a civilizaci s pomocí francouzsky mluvící šlechty.

Došlo ke katastrofě!

 Rusové považovali Napoleona za agresora a semkli se všichni proti němu. Co to je kultura, blahobyt a civilizace nevěděli, takže vznikla jakási „velká vlastenecká válka“ a všichni se postavili za cara, pod vedením generála Kutuzova. Tím se Rusům podařilo systém, který bych nazval „sto let za opicema“, s obrovským úspěchem udržet. Napoleon odtáhl naprosto poražen!

   Jinak válečné úspěchy tohoto národa jsou spíš smyšlenou legendou než transparentní skutečností!

   V roce 1904 – 1905 došlo k rusko-japonské válce. Jednalo o válečný konflikt na Dálném východě a bojovalo se o nadvládu nad Madžuskem a Korejským poloosrovem. Rusové utrpěli zdrcující porážku!

   Poté, co se císařská rodina Habsburků stala cílem atentátu v srbském Sarajevu, vyhlásilo Rakousko-Uhersko v roce 1914 Srbsku válku, do které takřka okamžitě vstoupili srbští spojenci – Rusové. Výsledkem válečného konfliktu byl absolutní zánik Rakouské a Ruské říše!     

V Rusku se 1917 dostali k moci bolševici pod vedením V.I. Lenina.

Ten převzal 70% negramotných Rusů, zkorumpovanou a neschopnou šlechtu, tak jako pravoslavnou církev a stát, který neměl ponětí o tom, co je to elektrický proud.... Lenin chtěl řešit bezvýchodnou situaci vládou tzv. Svazem odborů.(rusky: Sovetskij sojuz).  K tomu však nikdy nedošlo i když se nové Rusko nazývalo „Sovětský svaz“.

    Místo „vlády odborů“ nastala vražedná totalitní diktatura jedné politické strany bolševíků a hned na to vypukla zuřivá občanská válka!

   Leninův následovník J.V. Stalin sice občanskou válku v Rusku zastavil (přibližný počet obětí: 7 – 12 milionů lidí. K tomu cca. 10.000 vypálených měst a vesnic. Začátek hladomoru!), ale vymyslel si něco, co tady ještě nikdy nebylo, tzv. „Politické procesy“. Podle zprávy Stalinova následovníka, N.S. Chruščova, na „20. sjezdu KSSS“ v roce 1956, padlo za oběť tzv. „stalinismu“ v letech 1928 – 1953,  cca. 20 milionů popravených a umučených lidí...

   Winston Churchill, ve svých pamětech (Memories of the Second World War) zveřejňuje odtajněnou korespondenci mezi ním a Stalinem, kde kremelský diktátor přiznává, SSSR by bez americké a britské pomoci 2. světovou válku nejen nevyhrál, ale i Sovětský svaz by přestal existovat.

   Po 2. světové válce zavedla Moskva ve svých obsazených územích bolševické totalitní diktatury, spustila „Železnou oponu“ a již v roce 1945 zahájila tzv, „Studenou válku“.

    Onu „studenou válku“ komunistické Rusko v letech 1989 – 1990 s konečnou platností prohrálo.

   Co chce dneska Putin světu svojí nesmyslnou válkou proti Ukrajině nabídnout? Podle britské výzvědné služby MI-6, má agresor ztráty ve výši cca. 400,000 padlých, raněných nebo pohřešovaných. Tyto pracovní síly přece musí někde chybět?!

   Ruská Duma (parlament) tvrdí. že Putin má podporu 80% ruského obyvatelstva. Připadá mi to jako volby v totalitním Československu. Tedy již tradiční ruská lež. (Kdo nelže, není Rus!). Kdyby však přesto Duma pravdu měla, definoval bych podporu Putina slovy Winstona Churchilla: „Jediné, co vám mohu nabídnout je krev, slzy a pot!

Autor: Jan Berwid-Buquoy | pondělí 27.11.2023 18:47 | karma článku: 28,28 | přečteno: 765x
  • Další články autora

Jan Berwid-Buquoy

Kriminální iluze socialismu

Když bohatí zchudnou, chudí umřou hlady! Poučuje nás prastaré anglické heslo: „When the rich get poor, the poor starve ?to death.” Komunisté nerozumí hospodářství. Kdyby mu rozuměli, nebyli by komunisté!

29.2.2024 v 23:56 | Karma: 18,66 | Přečteno: 453x | Diskuse| Politika

Jan Berwid-Buquoy

Anatomie atentátníka

Atentáty existují od nepaměti a v západní hemisféře jsou takřka na denním pořádku. To, co se však přihodilo 21.12. 2023 na Filosofické fakultě KU, na Náměstí Jana Palacha, to nemá v dějinách českého národa obdoby:

25.1.2024 v 17:47 | Karma: 11,12 | Přečteno: 385x | Diskuse| Společnost

Jan Berwid-Buquoy

Historické kotrmelce diktátora Putina

Poradci ruského prezidenta, Vladimíra Putina, jsou Ivan 4 „Hrozný“,Petr1 “Veliký“ a Kateřina 1 „Veliká“. Navíc ještě začal rehabilitovat a oprašovat Stalina... Putin na každém kroku zapomíná, že žije v 21. století.

1.1.2024 v 13:39 | Karma: 21,67 | Přečteno: 475x | Diskuse| Politika

Jan Berwid-Buquoy

Kdo vraždí ženy?

Kriminalita má sice mnoho tváří, ale nad některými druhy kriminality zůstává lidský mozek beznadějně stát. Lidská moudrost má silně ohraničené meze působnosti, ale lidská blbost je naprosto bez hranic...

12.12.2023 v 0:14 | Karma: 17,28 | Přečteno: 530x | Diskuse| Společnost

Jan Berwid-Buquoy

I lhát se musí umět...

Momentální mistři světa ve lhaní jsou Hamás a Putin. Přičemž Putin není politik, nýbrž dobrodruh a Hamás nejsou bojovníci za osvobození Palestinců, nýbrž teroristi a vrahové.

7.11.2023 v 23:40 | Karma: 21,80 | Přečteno: 561x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  12:47

Chorvatská policie vyšetřuje 46letého občana Česka v souvislosti se středečním výbuchem u města...

První bouřky udeřily v Pošumaví. Budou velmi intenzivní, varují meteorologové

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  15:53

Česko odpoledne a večer zasáhnou velmi silné bouřky. Doprovázet je budou nárazy větru kolem 90...

Hlavní záhadou Putinovy cesty po Asii je díra v limuzíně, říká Kmoníček

21. června 2024  14:52

Podcast Vladimir Putin si v Severní Koreji pořídil řadu rozverných fotek s Kimem, Vietnamu slíbil pomoc při...

Češi v zahraničí budou moci poslat hlas ve volbách poštou, kývli poslanci

21. června 2024  5:23,  aktualizováno  14:35

Češi, kteří žijí, pracují či studují v zahraničí, nejspíš při volbách dostanou šanci poslat svůj...

Na D1 bouraly dva náklaďáky, jeden vezl žíravinu. Stojí i D46 u Vyškova

21. června 2024  14:13,  aktualizováno  14:23

Provoz na 52. km D1 směrem k Brnu odpoledne výrazně omezila nehoda dvou nákladních aut bez zranění....

Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete
Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete

Ajvar skvěle dochutí všechny grilované pokrmy. V redakci jsme vyzkoušely jemný i pálivý Ajvar, který se hodí k masu i zelenině. Jaké recepty se...

  • Počet článků 349
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2409x
Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy, docent rer.pol. Absolvent Freie Universität Berlin (Záp. Berlín). Viceprezident České atlantické komise (ČAKO) a předseda Sekce osvěty a zpravodajství. Plukovník ČAKO..  Majitel barokního zámku v Táboře-Měšicích.