Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Historické kotrmelce diktátora Putina

Poradci ruského prezidenta, Vladimíra Putina, jsou Ivan 4 „Hrozný“,Petr1 “Veliký“ a Kateřina 1 „Veliká“. Navíc ještě začal rehabilitovat a oprašovat Stalina... Putin na každém kroku zapomíná, že žije v 21. století. 

Já osobně se vážně obávám o jeho duševní zdraví. Zde je nutné nějakým lékařským krokem zasáhnout!

Je nutné přesto podotknout, že Rusko jako takové, opravdu vzniklo původně na Ukrajině s hlavním městem Kyjevem (tzv. „Kyjevská Rus“, 09. - 11. století).

Ve 12. století se „Kyjevská Rus“ rozpadla na jednotlivá knížectví a teprve v roce 1547 se Ivan 4. „Hrozný“ prohlásil za cara „vší Rusi“, sjednotil všechna knížectví a stal se tím zakladatelem „ruského carství“.

Za následovníky „Kyjevské Rusi“ se dnes považují Ukrajinci, Rusové a Bělorusové.

Tím vzniká permanentní politicko-geografický konflikt. Putin se rozhodl, tuto historickou naprosto anachronickou situaci, řešit válečným tažením proti Ukrajině v němž, za žádných okolností, odmítá uznat Ukrajincům jejich národnost. Ukrajina vymanila z područí Ruska a chce se připojit k nám – k Evropské unii. Tím je tento národ považován Ruskem za zrádce ve společné věci. Putinova vláda žádné právo na sebeurčení neuznává! Podobné je tomu v Číně ve vztahu na Tchaj-wan. Oba státy tvrdí, že se jedná o evro-americký morální artefakt, který je jejich kultuře cizí...

Není to nic nového. Zastupující Říšský protektor Reinhard Heydrich, při jeho inaguračním projevu v Praze, prohlásil: „Když se Čecha zeptáte, kde bydlí, musí říci v Čechách. Když se ho zeptáte kdo je, musí odpovědět říšský Němec!

Heydrich zásadně žádné „češství“ neuznával. Čech byl pro něho „česky mluvící Němec“. Protektorátní občané obdrželi k českým občanským průkazům tzv. „Kennkarte“ a tím automaticky získali německé občanství se vším všudy co k tomu patřilo (Pramen: Jan Berwid-Buquoy: „Zpackaný Atentát“, České Budějovice 2023).

Ruská vláda odvlečeným Ukrajincům uděluje ruské občanství a násilím je nutí, aby mluvili Rusky. Rozdíl mezi Heydrichem a Putinem zde žádný neshledávám.

Putinova historická představa, vojenskou silou ovládnout Ukrajinu, je stejným psychopatickým nesmyslem, jako kdyby si Praha vzpomněla, že vojenským násilím znova připojí Slovensko k Česku, tvrzením, že od roku 1918 toto území k Česku tradičně patří!

A teď si představte, že by si Vídeň náhle uvědomila, že v letech 1867 – 1918 existovala jejich zem coby Rakousko-Uhersko a vyžadovali by připojení Maďarska k Rakousku, pod vyhrůžkou, že jinak srovnají Budapešť se zemí?

Ale ani Německo by nelenilo. Jednoho dne by obsadil Bundeswehr bývalé Sudety odvolávajíce se na mezinárodní Mnichovskou dohodu z roku 1938.

Tehdy evropské velmoci Velká Británie, Francie a Itálie připsaly toto území Německu. Obyvatelstvo by získalo německé občanství. Úřední řečí by byla němčina a čeština, podobně jako v Protektorátu Čechy a Morava... Tak jak znám českou mentalitu, pochybuji o tom, zdali by došlo k masovým protestům.

Berlín by doslova přes noc zvedl místní mzdy na trojnásobek a každý český občan by za léta 1938 – 1945 obdržel odškodnění ve výši cca. 5 milionů korun. Pouhá podpora v nezaměstnanosti se v SRN rovná průměrnému platu v České republice a je nezdanitelná. Důchodové a zdravotní pojištění za dotyčného platí místní sociální úřad, takže cca. 35.000,- Kč. by obdržel nezaměstnaný sudetský Čech, tzv. „na ruku“, aniž by hnul brvou...

To Putin ukrajinskému obyvatelstvu slíbit ani zaručit za žádných okolností nemůže. Doposud tam Rusko exportovalo pouze smrt, alias „krev, slzy a pot“, abych použil výrok Sira Winstona Churchilla. O takové řešení politicko-ekonomických problémů, v 21. století, nikdo zájem nemá!

Autor: Jan Berwid-Buquoy | pondělí 1.1.2024 13:39 | karma článku: 21,67 | přečteno: 475x
  • Další články autora

Jan Berwid-Buquoy

Kriminální iluze socialismu

Když bohatí zchudnou, chudí umřou hlady! Poučuje nás prastaré anglické heslo: „When the rich get poor, the poor starve ?to death.” Komunisté nerozumí hospodářství. Kdyby mu rozuměli, nebyli by komunisté!

29.2.2024 v 23:56 | Karma: 18,66 | Přečteno: 453x | Diskuse| Politika

Jan Berwid-Buquoy

Anatomie atentátníka

Atentáty existují od nepaměti a v západní hemisféře jsou takřka na denním pořádku. To, co se však přihodilo 21.12. 2023 na Filosofické fakultě KU, na Náměstí Jana Palacha, to nemá v dějinách českého národa obdoby:

25.1.2024 v 17:47 | Karma: 11,12 | Přečteno: 385x | Diskuse| Společnost

Jan Berwid-Buquoy

Kdo vraždí ženy?

Kriminalita má sice mnoho tváří, ale nad některými druhy kriminality zůstává lidský mozek beznadějně stát. Lidská moudrost má silně ohraničené meze působnosti, ale lidská blbost je naprosto bez hranic...

12.12.2023 v 0:14 | Karma: 17,28 | Přečteno: 530x | Diskuse| Společnost

Jan Berwid-Buquoy

Nešťastná země zvaná Rusko

Rusko je, bylo a patrně zůstane chudobincem Evropy. S obrovským úspěchem se vyhýbá evropské civilizaci a ve své vnitřní perverzitě to povařuje za vítězství. Vzdálíte-li se od ruských metropolí a zabloudíte na venkov

27.11.2023 v 18:47 | Karma: 28,28 | Přečteno: 765x | Diskuse| Politika

Jan Berwid-Buquoy

I lhát se musí umět...

Momentální mistři světa ve lhaní jsou Hamás a Putin. Přičemž Putin není politik, nýbrž dobrodruh a Hamás nejsou bojovníci za osvobození Palestinců, nýbrž teroristi a vrahové.

7.11.2023 v 23:40 | Karma: 21,80 | Přečteno: 561x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  12:47

Chorvatská policie vyšetřuje 46letého občana Česka v souvislosti se středečním výbuchem u města...

Na D1 bouraly dva náklaďáky, jeden vezl žíravinu. Stojí i D46 u Vyškova

21. června 2024  14:13,  aktualizováno  16:02

Provoz na 52. km D1 směrem k Brnu odpoledne výrazně omezila nehoda dvou nákladních aut bez zranění....

Žena ve skalách zapadla do pětimetrové průrvy, hasiči ji vytáhli na kladce

21. června 2024

Do hluboké trhliny spadla před polednem turistka v Broumovských stěnách na Náchodsku. Záchranáře...

Trump vymazal Bidenovu výhodu. Poprvé hlásí více peněz na kampaň

21. června 2024  15:57

Prezidentská kampaň republikána Donalda Trumpa poprvé oznámila, že má na svém hlavním účtu víc...

První bouřky udeřily v Pošumaví. Budou velmi intenzivní, varují meteorologové

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  15:53

Česko odpoledne a večer zasáhnou velmi silné bouřky. Doprovázet je budou nárazy větru kolem 90...

Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku
Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku

Profesionální trenér sportovců-profesionálů i hobbíků, vytrvalec a závodník, Jan Kempa, je mužem činu. Svůj život obrátil v patnácti doslova...

  • Počet článků 349
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2409x
Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy, docent rer.pol. Absolvent Freie Universität Berlin (Záp. Berlín). Viceprezident České atlantické komise (ČAKO) a předseda Sekce osvěty a zpravodajství. Plukovník ČAKO..  Majitel barokního zámku v Táboře-Měšicích.