Fiala složil Zemana na lopatky

Vánoční projev prezidenta Zemana byl, jako již tradičně, snůškou polopravd, omylů a sebeobhajoby.. Srovnávání odchodů NATO spojenců z Afganistánu s Mnichovskou dohodou, je jako bych tvrdil - pomeranče a brambory je jedno a totéž.

Občan v jeho projevu nenašel nic, co by mu mohlo pomoci řešit problémy všedního dne a nebo dokonce ukazovat cestu do budoucnosti...

Již původní volba Zemana prezidentem, rozdělila český národ a tento stav do dneška přetrvává.
Zeman, mimo neustálé své vlastní sebeobhajoby se nikdy ani nepukusil toto zhoubné dilema překonat. A to buďto záměrně a nebo nevěděl jak na to...

 Lze s jistotou říci, že premiér Petr Fiala se rozhodně pokouší o pravý opak. Jeho vynikající vzdělání a občansko-vědecké zkušenosti ho k tomu doslova předurčují. Sleduji-li jeho životopis, dovolil bych si tvrdit, ře nejlepší alternativou pro český národ by bylo, kdyby Andrej Babiš zůstal předsedou vlády a Petr Fiala se stal prezidentem republiky. Ovšem, co není nemůže být „Quod non est, non potest esse!
(Co není, to nemůže být!), jak kdysi prohlásil Diocletianus. Opakuji tedy klasika

Ve Fialově mentalitě se slučují prvky Masarykova a Havlova myšlení, takže u něho nehrozí nebezpečí, že by se stal zlodějem propisovacích tužek nebo notorickým alkoholikem. Ideálnějšího prezidenta republiky v naších současných poměrech si ani nedovedu představit. Ve svém vynikajícím novoročním projevu sice poněkud mimo zaútočil na Andreje Babiše, ale tento výpad bych charakterizoval tradičním lidovým příslovím „I mistr tesař se někdy utne!

Ve srovnání se Zemanem a Klausem, máme v čele vlády osobnost za kterou se nemusíme v zahraničí stydět.

Na rozdíl od všech západních vlád (hlavně německé a rakouské), v době corona krize, Fiala, místo zákazů hledá alternativy. To v žádném případě není snadné, ale akutně nutné, pakliže chceme zabránit masovým protestům ála Holandsko, Francie, Itálie etc.

Dále se snaží premiér přenést část zodpovědnosti na národ podle starého britského hesla „Control yourself, no one will control you.“ (Ovládejte se sami a nikdo vás nebude ovládat!). Uvidíme jestli se to v českých poměrech osvědčí. K tomu je nutná určitá zralost národa, která tady doposud od roku 1918 nebyla. Ovšem jednou se začít musí.
Prezident Masaryk zdůrazňoval „Nebát se a nekrást!“ To ovšem pro vznik skutečné demokracie v žádném případě nestačí. Klasický zloděj propisovacích tužek, Václav Klaus, patrně spíš razil heslo „Nebát se a krást!

Václav Havel varoval před arogancí a justičním státem, trzením, že o demokracii je nutno denně zápasit. Ale o jakou demokracii? O demokracii za které bylo za Klause protunelováno desítky miliard korun? Nebo za demokracii u které za opilého Zemana vévodila „kunda“?
Nikoli, aby vůbec demokracie vznikla, je podle Petra Fialy nejdříve nutná sebekontrola a tím pokud možné, snížení represí ze strany státu.

Pomocme tím premiérovi, všemi demokratickými prostředky, aby se jeho úmysl vydařil!

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Jan Berwid-Buquoy | středa 5.1.2022 22:14 | karma článku: 23,31 | přečteno: 870x
  • Další články autora

Jan Berwid-Buquoy

Kriminální iluze socialismu

29.2.2024 v 23:56 | Karma: 18,66

Jan Berwid-Buquoy

Anatomie atentátníka

25.1.2024 v 17:47 | Karma: 11,12

Jan Berwid-Buquoy

Kdo vraždí ženy?

12.12.2023 v 0:14 | Karma: 17,28

Jan Berwid-Buquoy

Nešťastná země zvaná Rusko

27.11.2023 v 18:47 | Karma: 28,28