Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Andrej Babiš alias „Bureš“

Lidská důstojnost a soukromý majetek jsou nedotknutelné! To je moje celoživotní moto. Za komunistické totality se s tím kariéra dělat nedala a na vsazení do krimnálu to zas bylo příliš málo...

Lidská důstojnost a soukromý majetek jsou nedotknutelné! To je moje celoživotní moto. Za komunistické totality se s tím kariéra dělat nedala a na vsazení do krimnálu to zas bylo příliš málo...

Státní bezpečnost (StB) v bývalé ČSSR byla nejprolhanější institucí v tehdejší komunistické totalitě. Založený zpravodajský svazek tam měl takřka každý veřejně činný občan s příslušným krycím jménem, aniž by o tom měl nejmenší tušení... Já jsem tam měl dokonce dvě: „Tlumočník“ a „Bratr“.

 V roce 1982 jsem byl StB v Praze zatčen a coby státní příslušník SRN (Západní Berlín) na 5 let vyhoštěn ze země. Založené svazky u StB měly tedy nejen spolupracovníci této totalitní organizace, ale i odpůrci režimu a účastníci 3. odboje...

Bylo by tedy velice zvláštní, kdyby tam Babiš, coby veřejný činitel, žádný svazek pod krycím jménem „Bureš“ neměl.

Nepřátelé Babiše. dovolavajíce se neustále „Bureše“, jsou prosťačkové, nemajíce tušení o fungování bezpečnostních a výzvědných služeb totalitního státu. Dovolávat se zápisu Státní bezpečnosti, znamená, dovolávat se zápisu nejprolhanější instituce totalitní diktatury!

   Jakýsi nadporučík StB jménem Rajchl, před Městským soudem v Praze vypověděl: „Po dotazu soudkyně, jak to bylo s falšováním, zakončil svůj svědecký výstup výrokem, že to bylo tenkrát zcela běžné, dělo se to všude, falšovaly se podpisy, spisy i celé svazky...“ (Pramen: Jan Vaněček: „Jak jsem se nestal agentem StB“, Český Krumlov 2004, str. 70).

   „Nouze nebyla ani o falšování podpisů a celých svazků. Stalo se to zvykem Hlavně v období osmdesátých let, kdy už získávání nových agentů bylo patrně těžší; a protože potřebovali mít estébáci čárku, aby dostali odměnu, neštítili se ani falzifikace.“ (Pramen: tamtéž, str. 26).  

    „S odstupem doby jsem si uvědomil, že s lidmi jako byli tito estébáci, by nemělo ani žádný smysl si vůbec něco začínat. Byli to v podstatě diletanti  na úrovni hospodských fízlů.“ (Pramen: tamtéž, str. 65).

   „Estébáci mohli...dostávat tučné odměny, když se jim podařilo naverbovat někoho jiného. A tak nejjednoduším způsobem jak agenta získat, bylo vyrobit si ho na papíře. Rajchl falšování i celých svazků uvedl u soudu. Jistě věděl, co říká.“ (Pramen: tamtéž, str. 74).

    Kontraproduktivita výkonů orgánů StB se neprojevovala pouze falšováním podpisů, spisů i celých svazků...nýbrž i běžnou paraoidní praxí:

   „V době, kdy nastoupil jako ministr (Rudolf Barák), byly ve vazbě krajských správ i Hlavní správy v Ruzyni stovky osob. Mnozí z nich v rozporu se zákonem i více jak dva roky; v některých případech ani vyšetřující referenti nevěděli, proč toho či onoho vězně ve vazbě mají!...Na MV se masově konspirovalo a jednotliví pracovníci používali krycích jmen, jež se nikdy nikde nijak neevidovala – následkem byl pochopitelně totální chaos a to i v případech důvodů uvalení vazby,“ (Pramen: František August: „Ve znamení Temna“, Praha 2001, str. 277).  

 Myslím si však, že v kauze „Bureš“ nejde pouze o krycí jméno u StB, nýbrž, že hlavním motivem je závist. U nás se pojmy, jako nedoknutelnost lidské důstojnosti a soukromého majetku nikdy příliš neujaly.

 Zrušení působnosti ústavy z února 1920 a její nahrazení Dekrety prezidenta republiky Edvarda Beneše po roce 1945, znamenaly popření soukromého majetku a tím i lidské důstojnosti. Pod neprůhlednými pojmy jako „znárodnění“, „zestátnění“ a „združstevnění“ začaly gigantické krádeže soukromého majetku ve velkém a současně úrážky a ponížení vlastníků...

Upřímně řečeno, ještě ani dnes nemáme vyhráno! Chceme-li nastolit opravdu dobře fungující právní stát, máme ještě, co dělat, neboť závist a pomsta nejsou dobrými rádci!

Autor: Jan Berwid-Buquoy | čtvrtek 24.11.2022 23:23 | karma článku: 29,16 | přečteno: 945x
  • Další články autora

Jan Berwid-Buquoy

Kriminální iluze socialismu

Když bohatí zchudnou, chudí umřou hlady! Poučuje nás prastaré anglické heslo: „When the rich get poor, the poor starve ?to death.” Komunisté nerozumí hospodářství. Kdyby mu rozuměli, nebyli by komunisté!

29.2.2024 v 23:56 | Karma: 18,66 | Přečteno: 453x | Diskuse| Politika

Jan Berwid-Buquoy

Anatomie atentátníka

Atentáty existují od nepaměti a v západní hemisféře jsou takřka na denním pořádku. To, co se však přihodilo 21.12. 2023 na Filosofické fakultě KU, na Náměstí Jana Palacha, to nemá v dějinách českého národa obdoby:

25.1.2024 v 17:47 | Karma: 11,12 | Přečteno: 385x | Diskuse| Společnost

Jan Berwid-Buquoy

Historické kotrmelce diktátora Putina

Poradci ruského prezidenta, Vladimíra Putina, jsou Ivan 4 „Hrozný“,Petr1 “Veliký“ a Kateřina 1 „Veliká“. Navíc ještě začal rehabilitovat a oprašovat Stalina... Putin na každém kroku zapomíná, že žije v 21. století.

1.1.2024 v 13:39 | Karma: 21,67 | Přečteno: 475x | Diskuse| Politika

Jan Berwid-Buquoy

Kdo vraždí ženy?

Kriminalita má sice mnoho tváří, ale nad některými druhy kriminality zůstává lidský mozek beznadějně stát. Lidská moudrost má silně ohraničené meze působnosti, ale lidská blbost je naprosto bez hranic...

12.12.2023 v 0:14 | Karma: 17,28 | Přečteno: 530x | Diskuse| Společnost

Jan Berwid-Buquoy

Nešťastná země zvaná Rusko

Rusko je, bylo a patrně zůstane chudobincem Evropy. S obrovským úspěchem se vyhýbá evropské civilizaci a ve své vnitřní perverzitě to povařuje za vítězství. Vzdálíte-li se od ruských metropolí a zabloudíte na venkov

27.11.2023 v 18:47 | Karma: 28,28 | Přečteno: 765x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  12:47

Chorvatská policie vyšetřuje 46letého občana Česka v souvislosti se středečním výbuchem u města...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Na D1 bouraly dva náklaďáky, jeden vezl žíravinu. Stojí i D46 u Vyškova

21. června 2024  14:13,  aktualizováno  16:25

Provoz na 52. km D1 směrem k Brnu odpoledne výrazně omezila nehoda dvou nákladních aut bez zranění....

Extrémně silné supercely míří do středu Čech. Kroupy mohou mít přes 5 cm

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  16:25

Přímý přenos Česko odpoledne a večer zasáhnou velmi silné bouřky. Doprovázet je budou nárazy větru kolem 90...

Žena ve skalách zapadla do pětimetrové průrvy, hasiči ji vytáhli na kladce

21. června 2024

Do hluboké trhliny spadla před polednem turistka v Broumovských stěnách na Náchodsku. Záchranáře...

Trump vymazal Bidenovu výhodu. Poprvé hlásí více peněz na kampaň

21. června 2024  15:57

Prezidentská kampaň republikána Donalda Trumpa poprvé oznámila, že má na svém hlavním účtu víc...

Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete
Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete

Ajvar skvěle dochutí všechny grilované pokrmy. V redakci jsme vyzkoušely jemný i pálivý Ajvar, který se hodí k masu i zelenině. Jaké recepty se...

  • Počet článků 349
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2409x
Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy, docent rer.pol. Absolvent Freie Universität Berlin (Záp. Berlín). Viceprezident České atlantické komise (ČAKO) a předseda Sekce osvěty a zpravodajství. Plukovník ČAKO..  Majitel barokního zámku v Táboře-Měšicích.