Sláva nešťastným pražským květináčům
Narazil jsem na článek o aktivitě několika nadšenců vysadit v betonových obludách, nazývaných Prahou 5 květináče, také nějaké borůvky a jahody. Pominu-li již mylný název "květináče", protože podle původního plánu by se měly spíše jmenovat betonové stromáče či uschláče, jsem rád, že někdo se snaží naprosto nezištně zkrášlit ten šedý kus betonu.
Ani nechci příliš tepat do politiků z Prahy 5. Myšlenka stromů a květin na ulicích je jistě hezká a chválihodná. Zejména když jejich političtí bratři, soudruzi jiní partajní kolegové šmahem druhou rukou schvalují zastavění kdejakého trávníčku i houští novými kancelářskými prostory. I když uchopení této myšlenky nebylo jaksi z nejšťastnějších a nejpovedenějších.
Co jsem ovšem v celé několikrát propírané kauze nenalezl, je informace o tom, jak se vybíral dodavatel. Jaká betonová lobby dodala tento skvost. A na základě jakého výběrového řízení. Trochu mne zaráží, že tak přísný úřad si vybral ze všech uměleckých tvarů estetický betonový kvádr. Rád bych proto věřil, že to bylo učiněno sice omylem ale zato s dobrými úmysly. Bez nějakých postranních cílů.
Dovolte proto jednu prosbu. Nemohl by někdo v rámci svého novinářského povolání zašťourat do výběrového řízení? A poinformovat kolik bylo nabídek? A kdo vybíral a dle jakých kriterií?
František Novotný
Homosexualita není choroba

Homosexualita není choroba. Před mnoha lety byla vyšktnuta z mezinárodního seznamu chorob. Dlouho to téma nosín v hlavě. Nějak jsem si netroufal se do něj pustit. Nechtěl jsem se nikoho dotknout.
František Novotný
Ivermektin? ...a ztráta soudnosti novináře Dandy

Zase jsem se (zbytečně?) rozčílil. Narazil jsem totiž na článek Oldřicha Dandy/Novinky.cz/Právo. A nedalo mi to abych v rozhořčení nehodil na papír pár svých výkřiků.
František Novotný
Milá chvilka lhaní s Jaroslavem Duškem a velká s Forum24 a Johanou Hovorkovou

Vážená paní hlavní editorko Hovorková, vážený deníku www.forum24.cz, dovoluji si Vám zaslat tento dopis po přečtení Vašeho článku Milá chvilka lhaní s Jaroslavem Duškem.
František Novotný
Opozice se obává svržení vlády a jen předstírá...???

Tu a tam si poslechnu rádio. Nebopřečtuzprávy.Nejsem si jist jestli to není hřích. Opozice se prý obává svržení vlády a jen předstírá.
František Novotný
Soud sprostil viny policistu, který zablokoval ujíždějícího motorkáře

Soudce Vlasák zprostil viny policistu Vaníčka, který zablokoval a zastavil ujíždějícího motorkáře. S potěšením jsem se dočetl, že soudce (chce se mi skoro napsat: "výjimečně") osvobodil policistu, který konal svou povinnost.
Další články autora |
Tragicky zahynul moderátor počasí v České televizi Jan Šrámek
V sobotu odpoledne při nehodě v italských Alpách zemřel dlouholetý meteorolog a moderátor počasí...
Slevy kol tíží přezásobené prodejce. Část z nich zřejmě nepřežije
Prodejcům jízdních kol se nedaří zbavit zásob, které si vytvořili během boomu v časech pandemie....
Cizinec zaplatil za jízdu taxíkem v Praze přes 200 tisíc, zjistil ráno s hrůzou
O více než 200 tisíc korun málem přišel v Praze cizinec, který se v noci vracel na hotel taxíkem,...
Umučil studentský pár kvůli nepořádku. Brutalita vražd šokovala 1. oddělení
Premium Spousta krve a dvě těla na posteli. Místo činu v roce 2013 připomínalo spíš jatka než byt...
Němcová ve studiu zahodila brožurku od Konečné. Nenávist, reagovala komunistka
Nesete historickou vinu a podporujete miliardáře Andreje Babiše, zaútočila senátorka Miroslava...
Obchodní centra už neslouží jen k nákupům. Zákazníci od nich čekají víc
Premium Návštěvnost obchodních center v Česku roste, na předpandemickou úroveň se však zatím nevrátila....
Evropa vábí Američany zklamané Trumpem. Země však své regule zpřísňují
Obavy z Trumpova počínání i ztráta důvěry v americké instituce ženou tisíce Američanů do Evropy....
ANALÝZA: Kdo to Bidena viní, že předstíral příčetnost? Ti samí, co ho dřív kryli
Premium Chudák Joe Biden dostal k rakovině ještě knihu o tom, jak podvedl Ameriku ďábelským předstíráním,...
Nepřijedeme, řekne policie volajícímu. Omezila výjezdy, chystá i další změny
Premium Srazili jste srnu či jiné zvíře? Způsobili jste drobnou nehodu? Rozbil vám odlétající kámen čelní...

Vůně ranní rosy, květin a pohody. Ranní Louka od Manufaktury nás okouzlila
Lehká, svěží a plná přírody – taková je parfémová voda Ranní Louka od Manufaktury, kterou jsme v naší redakci měly možnost otestovat. Proč se hodí...
- Počet článků 35
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1445x