Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Stáda se začínají seskupovat - "pastýři" vyzývají k mobilizaci

Chvost prázdnin je tu a s ním i začátek nových volebních kampaní. Těšili jste se stejně jako já? Máte jasno? Nevadí - mainstream rozhodne za Vás.

Pro někoho nedůležité krajské volby nabízejí opět živnou půdu pro samozvané pastýře, kteří se svými planými výkřiky snaží olvlivnit stáda oveček. 

Významy slov podle Anety

  1. Pastýř - jedná se v tomto případě o člověka, jehož hlavním zájmem je nastřádat co nejvíce oveček bez ohledu na pohlaví, barvu kůže nebo rodokmen. Cílem je vytvoření stáda s co nejvyšším počtem jedinců, jejichž jediným zájmem je říkat a konat "" vždy a za všech okolností. 
  2. Ovečka - jedinec, který je předurčen být součástí velkého uskupení neboli stáda s hlavním pastýřem v čele. Ovečka je v průběhu svého pobytu ve stádu vychovávána k poslušnosti a upřímné loajalitě k ostatním ovečkám a převážně k nejvyššímu pastýři. 

Nyní již k samostatným stádům v některých případě stádečkům, které vynaložily své těžce vydělané prostředky do propagace a snaží se tak rozšířit svá pole působnosti. Vzhledem k tomu, že rekrutace se liší kraj od kraje, rozhodla jsem se využít mého domovského. Nahrává mi také fakt, že tento kraj je znám svým samozvaným vládcem Míšou Hašanem, který zde neohroženě vládne již druhé volební období. Jako jediný také objevil elixír života, který umožňuje "nesmrtelnost". 

Kdo si počká, ten se dočká - třeba si s ním ten Hašan nakonec ruku podá.

Pastýř Míša zastupující ČSSD se letos rozhodl pro vyloženě imageovou kampaň založenou na osobním webu a jeho do nebe sahajících kontaktů. Samozřejmě díky jeho vynaloženým financím na neexistující mluvčí a podplácení některých internetových portálů v rámci jeho hrdinného PR mu už moc peněz nezbylo. On to ale jistě zvládne - ostatně jako vždycky. Minimálně vesnička Drásov, ve které si tento Superman vybudoval kariéru na něj nedá dopustit. No a proč taky? Nové silnice, hřiště, sportoviště a místní ovečky ví, že toho po jeho znovuzvolení bude ještě víc. 

Dodatek - rozvoj Svého kraje za Vaše peníze!

Proč ČSSD? Krajské volby jsou jiné než ty parlamentní a je důležité si uvědomit, že zde nehraje hlavní roli partaj, ale člověk, který se stane hejtmanem. Je tedy možnost dát Míšovi další dávku elixíru života, nebo ho alespoň na jedno volební období odsunout ze scény. Kdo už by jásal, tak jen připomínám, že oslavy jsou zcela zbytečné, protože: "On se vrátí a s ním i jeho samozvané zákony." 

Duhoví pastýři - pro duhové ovečky.

Máme tady dalšího kandidáta na hlavního pastýře - Honzu. Honza o sobě říká, že je vzdělaný, korektní, ale bohužel má ve svém dosaženém vzdělaní malé nesrovnalosti, více si přečtěte zde. Vzhledem k tomu, že skandály Míši by snad zastínily i atomovou katastrofu, se o Honzu moc oveček prozatím nezajímá. Co je ale zajímavé, tak Honzíkovi přispěchalo na pomoc duhové hnutí Žít Brno, které si opravdu život v hlavním městě Jihomoravského kraje umí užít. Vysedávání po hospodách a sarkastické příspěvky na facebooku, jim vyhrály minulé volby. Duhové hnutí ještě znásobilo aktivitu na sociálních sítích a tím baví hlavně duhové ovečky, jejichž počet exponenciálně narůstá. Prozatím na sebe upozorňují sérií fotek s duhovým deštníkem, takže je velice pravděpodobné, že onen deštník se stane hlavním symbolem celé kampaně. Navíc se k nim přidali také nezávislí starostové, kteří na střídačku spolupracují s TOP 09, která je Honzíkovým domovem. 

Honza slibuje - vytrvalost, jistotu a porozumění obohacené o duhový extrakt.

Proč TOP 09, nezávislé starosty a Duhu? Pokud se rádi opíjíte, není jiná možnost, než si zvolit někoho, kdo se dal dohromady jen za účelem výhry v krajských volbách. Starostové sice mají s TOP 09 silnou tradici a spolupráce v některých krajích fungovala a fungovat může. Jak s tím ovšem zamíchá přítomnost duhového hnutí, které prozatím dělá vítr jen na brněnském magistrátu a v brněnských hospodách, by snad chtěly zjistit pouze duhové ovečky. 

Takový sympatický děda

Máme tady zástupce úseku KGB respektive možného budoucího nejvyššího pastýře, nad nímž trůní Ten jehož jméno pravé jméno nesmíme vyslovit. Jmenuje se Bohuš a je to policista tělem i duší. Nyní zastává funkci šéfa Městské policie, ale míří výš, mnohem výš. Má být totiž přímým konkurentem pastýře Míši. Ten by si s nějakým Bohumilem poradil jakoby nic, ovšem to by tu neměl být Ten jehož pravé jméno nesmíme vyslovit. S jeho popularitou se totiž Míša měřit nemůže. Styl předvolební propagace to dokazuje, jelikož hnutí ANO neudělalo mimo fontu a  tváře na pravé straně billboardu žádnou změnu.

Billboardy jsou zbraň, která se hnutí ANO osvědčila.

Proč ANO? Ten jehož pravé jméno nesmíme vyslovit nekandiduje, protože momentálně zastává funkci ministra financí a to je důležité si uvědomit. Prosím proto všechny ovečky, které si chtějí nacpat svá bříška koblížky, aby si ujasnily, že ten, koho volíme, není pán vlevo, ale pán vpravo. Volme tedy rozumem a ne žaludkem. 

Crha, který nemá nic společného s hokejovým brankářem, který hrál za Toronto

Partaj ODS krajské volby téměř neřeší, nebo lépe řečeno řeší velice okrajově. Hlavním mottem letošních prázdnin je totiž "Petr na grilu", takže kdybyste se nudili, vyhledejte si na mapce, kde bude předseda ODS přístě grilovat a stavte se na pokec. Možný nejvyšší pastýř Jirka na obrázku je místostarostou Blanska, což je město za Brnem, ve kterém je lom, který bohužel pohltil již několik nerozvážných lidí. Kariéru Jirka nemá až tak pestrou a jako osobnost nevyčnívá. Volební kampaň této partaje ještě úplně nezapočala, jistě se však můžeme těšit na minimálně tři verze, jelikož ODS v tomto nikdy nezklame.

Proč ODS? Opět připomínám, že toto není kandidát v krajských volbách. Nejen ANO, ale i ODS tak trochu vsází na nevědomost oveček a na jejich loajalitu s hlavními tvářemi hnutí. Grilování s Peťou by Vám možná osvětlilo situaci, takže opět doporučuji. Ovečky pro které bude tedy kandidát ODS ideální, budou zatvrzelí milovníci modré a grilovaného masa. 

>

Kdo tedy vyhraje, ovládne tak území a stane se pastýřem? Je samozřejmě ještě brzy cokoli předvídat, ale pokud si shrneme biologická, chemická a fyzikální fakta, zjistíme, že pastýř Míša dlouhodobě nezaznamenává sebemenší konkurenci. Nepotřebuje tudíž investovat do rekrutace velké množství financí. Co se týče relativně nového stáda ANO, v jehož čele stojí Ten jehož pravé jméno nesmíme vyslovit, který byl schopen natolik oblbnout české ovečky, že si jistě i polovina těch jihomoravských bude myslet, že volí jeho místo policajta Bohuše.

Kdo by tedy mohl ovlivnit souboj Supermana a rádoby policajta Bohuše? Jediným, kdo do tohoto boje může logicky zasáhnout je pastýř Honza a to proto, že duhových oveček přibývá a duhové ovečky (ty jihomoravské) se táhnou za duhovým deštníkem. 

Poznámka autorky: Samozřejmě jsem opomenula stáda a stádečka jako - Svobodní, Piráti, Rudé třešně, SPD Pitomia Okamury, Zemanovu SPO a podobně. Napište mi tedy svůj názor a můžeme vesele v našich politicko-biologických toulkách pokračovat. 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Aneta Machová | úterý 23.8.2016 16:50 | karma článku: 16,85 | přečteno: 819x
  • Další články autora

Aneta Machová

"Haló tady covid linka!" ale moc toho nevíme

"Dobrý den, u telefonu Martina na lince 1221, co si přejete?" tuhle větu slyším s obměnami jmen denně. Rutina v případě, že se staráte o testování zaměstnanců a řešíte Covid na denní bázi v práci. Jenže pomůže Vám taková Martina?

14.3.2021 v 16:20 | Karma: 28,61 | Přečteno: 930x | Diskuse| Politika

Aneta Machová

Já jsem taky vševědoucí!

Divná doba. Každý ví všechno nejlíp. Národ hokejových a fotbalových trenérů zklamal, změnil se, povýšil. Nastává nová éra samozvaných odborníků na VŠECHNO. Nejsi jedním z nich? Vítej v mé menšině...

21.2.2021 v 17:26 | Karma: 10,78 | Přečteno: 493x | Diskuse| Politika

Aneta Machová

Jak jsem byla zodpovědná (blbá)

Příběh o tom, jak jsem se nechala zavřít do karantény. Proč? Protože jsem chtěla jít příkladem. Jenže jsem tak zodpovědná, až jsem blbá...

9.9.2020 v 19:08 | Karma: 45,95 | Přečteno: 13362x | Diskuse| Politika

Aneta Machová

Opozice a její výkřiky (do tmy)

Pojďme se podívat, jak opozice promrhává příležitost? Pojďme se podívat, co by toto nešťastné jednání mohlo způsobit.

19.3.2020 v 14:42 | Karma: 33,40 | Přečteno: 1581x | Diskuse| Politika

Aneta Machová

Motýle Ti starší prostě nesbírají, podléhají PR a nevědí to

Jak je možné, že se v celé zemi protestuje proti Andrejovi a zatím poslední volební průzkumy říkají, že jeho náskok zůstává a v některých případech se i zvětšuje?

12.6.2019 v 8:00 | Karma: 37,37 | Přečteno: 5050x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Putinova časovaná bomba. Kadyrov umírá, rozjíždí se krvavý boj o trůny

17. května 2024  14:16

Premium Ramzan Kadyrov ještě dýchá, v Čečensku se však už začíná hledat jeho nástupce. Naznačují to i...

V Krči se střetl autobus s náklaďákem, policisté hlásí 12 zraněných

23. května 2024  8:50

Policisté zasahují u dopravní nehody na křižovatce ulic Zálesí a Sulická v Praze 4. „Jedná se o...

Děti sprchovala ledovou vodou, bila i stříhala, soudí vychovatelku za týrání

23. května 2024  6:30,  aktualizováno  8:46

Soud v Českých Budějovicích začal projednávat kauzu týrání dětí ve věku do tří let. Dopustila se ho...

Poslanci projednají smlouvu s Německem o rozvoji labské vodní cesty

23. května 2024  8:45

Přímý přenos Poslanci budou ve čtvrtek schvalovat smlouvu s Německem o údržbě a rozvoji labské vodní cesty....

Bakterie a karcinogenní pesticidy. Kolem indického koření víří pochyby

23. května 2024  8:45

Indické koření vylepšuje nakládanou zeleninu i maso a dochucuje ostrá pouliční jídla, dodává říz...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 56
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1906x
Blog založený na subjektivních názorech o zdánlivě reálných věcech. 

Pokud se chcete na něco zeptat, napište: aneta-machova@email.cz. Upozornění - od jisté doby nediskutuji ve veřejné diskusi, pouze soukromě, díky za pochopení. 

Seznam rubrik