Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Policie v civilu nesnese nudné demonstrace- vytvoří pořádnou show!

Rozehnání páteční demonstrace v Brně na první pohled působí jako legitimní zásah proti nepřizpůsobivým demonstrujícím. Druhý pohled- policisté v civilu se nedokázali smířit s poklidným rozpuštěním demonstrace. 

Poprvé jsem se rozhodla k účasti na demonstraci v Brně zaměřené proti kvótám uprchlíků Evropské Unie. Důvodem mé účasti byl zájem dozvědět se mnohdy extrémní pohled na tuto problematiku z úst tamních řečníků. 

Počátek této akce probíhal v celku poklidně. Oba znesvářené tábory byly odděleny množstvím policistů v uniformách. Dovolím si poznámku, že naprosto nerozumím tomu, proč se oba znepřátelené tábory nacházely pouhých padesát metrů od sebe? Celá tato situace na mě působila poněkud komicky. Po deseti minutách úvodní řeči, se z druhého tábora začaly ozývat hesla "nabádající" účastníky ke konfliktu s druhou stranou. Samozřejmě pár horkých hlav ihned opustilo prostory kolem řečnického koutku a vrhlo se za obranou svých názorů. Další pro mne nepochopitelná situace nastala, když řečník v poklidu četl ze své řeči a nedokázal zkrotit davy svých příznivců. Teprve po pěti minutách, když už to opravdu v celém davu začalo vřít, se řečník rozhodl dát popud k ignoraci druhé skupiny. Tento "konflikt" zcela ochromil hromadnou dopravu a zastavil tak veškeré tramvaje směřující na Českou. 

Dalším silným okamžikem byla řeč pana Vandase, který jen potvrdil své skvělé řečnické schopnosti. Pravdou je, že akce byla výborně naplánována co se řečníků týká, jelikož po nudném prvním projevu, se davu dostalo pookřání v podobě demagogického projevu předsedy Dělnické strany. Celý dav se v průběhu jeho projevu naladil na stejnou mnohdy nenávistnou vlnu. Počty pokřiků se začaly exponenciálně zvyšovat. Já osobně jsem jeho projevu věnovala dvakrát větší pozornost než tomu předešlému, i když obsahově se daly jistě srovnávat. 

Posledním řečník se zmínil o vyvolávání konfliktů policie v civilu, které se v průběhu demonstrace na Slovensku prý podílela na vyvolání několika šarvátek. Pro mne osobně byla tato informace v ten moment naprosto nepochopitelná. Po skončení posledního projevu, se jeden z organizátorů zmínil o případu Jakuba Svobody, který na protest spálil vlajku Evropské Unie. Tento čin není evidován jako trestný, alespoň podle všech dostupných informací. Po vyslechnutí tohoto příběhu, se organizátor rozhodl pro totožnou věc- spálení vlajky Evropské Unie. V ten moment, se přede mě postavili dva muži. Ohled na ženy evidentně nebrali, jelikož mě div nepovalili na zem. Jakmile vlajka vzplála, oba se vrhli na jednoho z organizátorů. Vytušila jsem závažnost situace a odebrala se k odchodu. Viděla jsem pouze, že z dvou policistů v civilu, se nakonec vyklubalo nejméně patnáct. Z jednoho "pyromana" se stalo najednou dvacet nepřizpůsobivých občanů a zatýkání začalo ve velkém. Snažila jsem se všem konfliktům vyhnout a najít si nejrychlejší a nejbezpečnější cestu ven. Nakonec jsem málem běžela, jelikož se na mě ze všech stran řítili těžkooděnci, kteří by mě neváhali semlít. Po pěti minutách jsem se konečně dostala ven. 

Můj celkový dojem z této akce? Naprosté nepochopení města Brna co se týče míst povolených k oběma demonstracím. Neskutečný vliv pana Vandase a jeho řečnického umu na celý dav. "Trestný čin nebo přestupek" v podobě spálení vlajky Evropské Unie. Nepřiměřená reakce policistů na tuto událost. Tím, že tak brutálně dopadli onoho "pyromana", jenom podnítili zuřivost v již tak napnutém davu. Celkový přístup policie k demonstrantům: Za sebe mohu říct, že jsem po celou dobu mé účasti neskandovala žádné hesla, pouze poslouchala tamní řečníky. Za celou dobu jsem nebyla svědkem snahy vyvolat konflikt s policií. Přišlo mi, že poklidné rozpuštění akce tohoto typu u nás neexistuje. Nyní mají média skvělý materiál, o kterém mohou psát.

A Naši slavní muži zákona? Ti si jen chtěli užít pořádný zásah, aby potom do médií mohli vykládat, jak to všechno pěkně zvládli. Gratuluji, málem jsem díky Vám přišla k úrazu....

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Aneta Machová | sobota 27.6.2015 12:01 | karma článku: 34,87 | přečteno: 1244x
  • Další články autora

Aneta Machová

"Haló tady covid linka!" ale moc toho nevíme

"Dobrý den, u telefonu Martina na lince 1221, co si přejete?" tuhle větu slyším s obměnami jmen denně. Rutina v případě, že se staráte o testování zaměstnanců a řešíte Covid na denní bázi v práci. Jenže pomůže Vám taková Martina?

14.3.2021 v 16:20 | Karma: 28,61 | Přečteno: 930x | Diskuse| Politika

Aneta Machová

Já jsem taky vševědoucí!

Divná doba. Každý ví všechno nejlíp. Národ hokejových a fotbalových trenérů zklamal, změnil se, povýšil. Nastává nová éra samozvaných odborníků na VŠECHNO. Nejsi jedním z nich? Vítej v mé menšině...

21.2.2021 v 17:26 | Karma: 10,78 | Přečteno: 493x | Diskuse| Politika

Aneta Machová

Jak jsem byla zodpovědná (blbá)

Příběh o tom, jak jsem se nechala zavřít do karantény. Proč? Protože jsem chtěla jít příkladem. Jenže jsem tak zodpovědná, až jsem blbá...

9.9.2020 v 19:08 | Karma: 45,95 | Přečteno: 13362x | Diskuse| Politika

Aneta Machová

Opozice a její výkřiky (do tmy)

Pojďme se podívat, jak opozice promrhává příležitost? Pojďme se podívat, co by toto nešťastné jednání mohlo způsobit.

19.3.2020 v 14:42 | Karma: 33,40 | Přečteno: 1581x | Diskuse| Politika

Aneta Machová

Motýle Ti starší prostě nesbírají, podléhají PR a nevědí to

Jak je možné, že se v celé zemi protestuje proti Andrejovi a zatím poslední volební průzkumy říkají, že jeho náskok zůstává a v některých případech se i zvětšuje?

12.6.2019 v 8:00 | Karma: 37,37 | Přečteno: 5050x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Putinova časovaná bomba. Kadyrov umírá, rozjíždí se krvavý boj o trůny

17. května 2024  14:16

Premium Ramzan Kadyrov ještě dýchá, v Čečensku se však už začíná hledat jeho nástupce. Naznačují to i...

Při vystoupení prezidentského kandidáta se v Mexiku zřítilo pódium. Zemřelo 9 lidí

23. května 2024  6:39

Devět lidí včetně dítěte zahynulo a dalších více než 60 utrpělo zranění, když se zřítila konstrukce...

Konec týdne bude ve znamení přeháněk a bouřek. Nejdeštivější bude pátek

23. května 2024  6:30

V následujících dnech počasí u nás bude ovlivňovat nevýrazná oblast nízkého tlaku vzduchu, a tak...

Děti podle obžaloby sprchovala ledovou vodou i bila. Vychovatelku soudí za týrání

23. května 2024  6:30

Soud v Českých Budějovicích začne dopoledne projednávat kauzu týrání dětí ve věku do tří let....

Čína chce vyzkoušet bojové kapacity. Zahájila další cvičení v okolí Tchaj-wanu

23. května 2024  6:13

Čínská armáda ve čtvrtek v okolí Tchaj-wanu zahájila cvičení, do kterého zapojila různé druhy...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 56
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1906x
Blog založený na subjektivních názorech o zdánlivě reálných věcech. 

Pokud se chcete na něco zeptat, napište: aneta-machova@email.cz. Upozornění - od jisté doby nediskutuji ve veřejné diskusi, pouze soukromě, díky za pochopení. 

Seznam rubrik