Pacienti v Rusku si musí kupovat injekční stříkačky, řekla opoziční politička

Rozhovor Parlamentních listů s poslankyní kurské oblastní dumy Olgou Liovou nemá chybu. Natvrdo řekla, že v čele Ruska stojí gangsteři, země chudne, nemocnicím chybějí léky a policie s justicí jsou součástí kriminálních struktur.

Olga Liová se nebála navést přímo do nejvyššího vládce Kremlu Vladimíra Putina, a vysloužila si za to trestní stíhání pro pomluvu a extrémismus. Pokud tedy někdo tvrdí, že současné Rusko na rozdíl od Západu směřuje ke svobodě, sprostě lže. Opak je pravdou, šrouby se v něm utahují, opoziční média jsou zavírána a nepohodlní novináři často vražděni.   

Stav Ruska je tristní a podle mladé političky země směřuje ke krachu. Školy jsou rušeny, fabriky krachují a nezaměstnanost přesahuje padesát procent. Pravda, oficiální ruské statistiky tvrdí něco jiného. Ale je známou skutečností, že v Rusku se běžně podvádí a statisticky falšují a sama ruská správa sociálního zabezpečení přiznává, že nemá žádný přehled o třiceti milionech obyvatelů Ruska. Zkrátka neví, co tito lidé dělají. A podle všeho je jisté, že v Kursku a jeho okolí je vysoká nezaměstnanost. Olga Liová nemá důvod si to vymýšlet.    

Jedním z důkazů stavu země je i fotografie objektu krajské knihovny v Samaře. To je hrůza a čiré kulturní barbarství.

Rusko, Samara, budova krajské knihovny

Úryvek z rozhovoru ke zdravotnictví ani nepotřebuje dalšího komentáře. „A lékařství? Nemocnice jsou bez léků, obvazových materiálů a injekčních stříkaček. Všichni pacienti si je musejí kupovat. Chybí odborníci. V okresních nemocnicích bývá zpravidla minimálně deset lůžek na jednom pokoji. Lékař specializovaný například na neurologii přichází jen jednou za týden. Ruší se stanice lékařské pomoci. V některých oblastech není ani chirurg. Dokonce i městské nemocnice připomínají spíše noclehárny. V poliklinikách jsou fronty od pěti hodin od rána. Čtyřicet procent absolventů lékařské fakulty nejde pracovat do oboru z důvodu nízké úrovně platů.“ Jednoduše děs a hrůza.

Rusku chybí peníze a mohutně se škrtá. Aby ne. Okupace Krymu, Abcházie a Podněstří něco stojí. Moskva do těchto oblastí posílá stovky miliard rublů, které pak zoufale scházejí jinde. Tak například silnice s mostem z ruského Simferopolu na Krym má stát přes sto miliard rublů. A do zdravotnictví dává Rusko asi 400 miliard rublů ročně, takže pak se nelze divit jeho tragickému stavu. Průměrný věk dožití mužů činí kolem šedesáti let, což je zhruba na úrovni Bangladéše.

Výsledkem je také chudnutí obyvatel a prudký pokles jeho kupní síly. Žít v Rusku, kde 75% obyvatel má v přepočtu měsíční plat sedm tisíc korun a méně, není žádný med.

Slečna Liová je skutečnou ruskou vlastenkou, která reálně nezkresleně popisuje zoufalý stav své země. U mocných za to sice sklízí nenávist, ale její činnost, pravdivé popsání skutečnosti, je prvním předpokladem změn k lepšímu. Rusko potřebuje více takových odvážlivců, jakým je Olga Liová. A obdivovat Putinovu říši, která je prokazatelné v rozkladu, mohou jen lidé bez rozhledu a duševně omezení nebo placení agitátoři Kremlu.     

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vladnou-zlocinci-Ruseni-skol-prazdne-domy-spitaly-bez-leku-Doufam-ze-Putinuv-rezim-padne-popisuje-PL-dnesni-Rusko-stihana-opozicnice-446456

Autor: Jan Ziegler | pátek 5.8.2016 18:17 | karma článku: 27,18 | přečteno: 1077x