Založení první pro-čínské politické strany v EU

Tiskové agentury Reuters, Mediafax a L.I.R.P.A. uveřejnili zprávu, že došlo k registraci názvu politické strany do rejstříku MV ČR, která má ve svém programu prosazování konceptu vědeckého rozvoje, tržního socialismu a Konfucianismu, jímž má prosazovat čínský způsob řešení společensko-ekonomických otázek v ČR s výhledem pro celou Evropskou Unii.

Název této politické strany je  SHU-ZHONG, což je složenina ze dvou čínských výrazů, které má také tato strana ve svém logu, znamenající SHU - sympatická spolehlivostZHONG  - empatická snášenlivost.

Podle vyjádření jejích představitelů, je ČR ideální cestou jak proniknout na jednotný evropský trh myšlenek a ideálů v parlamentu EU či jiných evropských institucí získávajících stále větší vliv, protože zdejší politické prostředí je v poslední době charakteristické etablováním politických stran a hnutí zakládaných jen za účelem prosazení vlastních ekonomických zájmů jednotlivých podnikatelů či podnikatelských skupin, ať už v oblasti přidělování dotací (Ano 2011), získávání veřejných zakázek (Věci veřejné) či netransparentního předávání státního majetku náboženským organizacím (Top 09). Vůči takovým ekonomicko-politickým subjektům je navíc česká společnost silně tolerantní. Její politikou je také podpora současného postoje ČR, kdy neuznává:

Tibet (čínská autonomní oblast Xizang)

"Česká republika vychází z politiky jedné Číny a Tibet vnímá jako součást jejího území. Současně podporuje obnovení dialogu mezi ústřední čínskou vládou a tibetským duchovním vůdcem dalajlámou o poskytnutí širší kulturní autonomie Tibetu. Česká republika nezpochybňuje čínskou svrchovanost nad Tibetem, přesto je zájem o zachování tibetského kulturního dědictví a o kontakty s dalajlámou považován čínskou stranou za zasahování do vnitřních záležitostí ČLR. Česká veřejnost dlouhodobě projevuje rostoucí zájem o kulturní a náboženské dědictví Tibetu jako nenahraditelnou součást dědictví světového. Tento zájem je projevem otevřenosti a plurality české společnosti".

Tchaj-wan (čínská republika - Zhonghuá Mínguó - uznáván jen 23 z 196 států světa)

"Bilaterální vztahy mezi Tchaj-wanem a ČR byly ustanoveny krátce po pádu železné opony a od té doby mají vzestupnou tendenci. Cestovní ruch je jednou z mnoha oblastí, kde je posilování vzájemných vztahů patrné. Tchaj-wanci cestují rádi a ČR je pro ně dostupnou a zároveň exotickou destinací, kterou vnímají odlišně než USA či západní Evropu. Ostrovní cestovní kanceláře věnují propagaci ČR v posledních letech mnohem větší pozornost a také v médiích se stále častěji objeví zmínka o krásách země v srdci Evropy. Tchaj-wanští podnikatelé jsou velmi aktivní, pokud jde o evropský trh, pravidelně se například účastní mezinárodních veletrhů v Brně, a tak lze očekávat další příliv investic. Mezi oběma zeměmi probíhá také velmi čilá akademická výměna".

EU je nyní charakteristická především tím, že volební úspěchy zaznamenávají socialistické a lidovecké strany rozdávající peníze získané zadlužováním a tyto peníze jsou z čím dál větší míry půjčovány právě z Číny. Míra půjčených financí a ztrácení ekonomické konkurenceschopnosti členských států EU iniciovalo čínskou stranu ke kroku, kdy se chce určitým způsobem zúčastnit svobodné politické soutěže a získat určité postavení v institucích EU, které mu zaručí, jak nezmaření této půjčky členským zemím EU, která by mohla vzniknout krachem eurozóny, tak ztrátou evropské poptávky po čínském zboží vlivem následných občanských nepokojů. Prvními volbami, kterých se chce zúčastnit budou v roce 2014, tzn. voleb do poslanecké sněmovny parlamentu ČR a do parlamentu EU.

 

Čtěte na podobné téma:

Nová hedvábná stezka - Vysokorychlostní železnice Londýn-Šanghaj

Grafické schéma světové ekonomiky a zadlužení jednotlivých států

Autor: Josef Zbořil | neděle 1.4.2012 8:03 | karma článku: 11,43 | přečteno: 1073x