Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Komisař? Musí být vždy komisní?

„Mám pro Vás termín závěrečných zkoušek, ale je to už pozítří“, vychrlil na mne zbrkle můj instruktor autoškoly do telefonu stylem, jako, že se jedná o jedinečnou a neopakovatelnou příležitost. Nešlo přeslechnout jeho nadšení v hlase. Kdo z Vás zná mága televizního prodeje Horsta Fuchse, jistě ví oč tu běží. Zkoušky pozítří, to je životní šance pro Vás! Se zkouškami tento pátek, budeme slavit velkej svátek!

Trochu mne mrzelo, že jsem neměla dostatek času na přípravu. Nepodařilo se mi nikde sehnat overal, který nosí na závody jezdci Formule 1. Chtěla jsem napsat Schumacherovi, jestli by mi jeden půjčil, ale jak říkám, byla to rychlovka, takže můj plán nevyšel.

No, jen si představte, jak by úředníkovi z Magistrátu obce s rozšířenou působností spadla čelist, kdybych usedla do zánovní Fabie v apartní kombinéze. Přes celá záda bych měla nápis Good Year a přes hrudník Pirelli. Pod paždím bych si nesla závodní volant a v druhé ruce helmu. Můj mechanik by nade mnou držel deštník, abych nezmokla a před odjezdem by mávnul praporkem, na znamení startu. Celou cestu bychom jeli 40 km/hod na dvojku a v příhodných úsecích i na trojku. Ale to bych se už vyloženě rozšoupla.

Každopádně by to byla určitě větší legrace. Komisař by se třeba netvářil tak, jako když mu právě za živa byly vyňaty obě ledviny a možná by se zmohl i na pár jiných vět, než, že na příští světelné křižovatce pojedeme vlevo a na dalším kruhovém objezdu pojedeme prvním výjezdem. Možná by mi ani úřednice za přepážkou v pokladně nepoložila tak impertinentní dotaz:“To jsou Vaše první zkoušky?“

Vůbec nechápu, proč bylo během jízdy takové ticho? Kdyby občas můj instruktor neprohodil větu: „To nám ale dneska pěkně prší", na znamení toho, abych už konečně pustila stěrače, tak by bylo jen slyšet , ne příliš příjemné vrzání podrážek mých bot, vyvolané třením o mokrý gumový kobereček ve voze. Vždy, když jsem sešlápla spojku, tak kobereček vyloudil další a další zvuky.

To ticho mne až trochu znervózňovalo. Najednou mi chyběly pokyny instruktora, jeho :“Jedu, jedu, jedu…jednička je jen na rozjezd, řadím dvojku….nohu z plynu, spojku, brzdu…řadím jedničku!“

Mlčení znamená i souhlas a tak jsem si v duchu říkala, že vše asi probíhá tak, jak má, když všichni zúčastnění mlčí. A tak se v klidu řadím na světelné křižovatce vlevo, levé zrcátko, levý blinkr, když v tom poprvé promluví komisař v souvětí. „Já jsem Vám ale dal pokyn vpravo a Vy jedete vlevo, ale to se nic neděje, tak na vhodném místě otočíte vozidlo a vrátíme se na trasu.“

„No jasně, na vhodném místě otočím vozidlo“, chtěla jsem říci nahlas a dodat něco v tom smyslu, jestli se náhodou nezbláznil, že jsem to dělala jen dvakrát a to ještě na odlehlém místě. Zachovala jsem však dekórum a taktně jsem dodala, že TO si teda budu muset promyslet. Jenomže, upřímně na promýšlení nebylo příliš času. Jak jsem pořád jela dopředu, tak vhodných míst přímou úměrou ubývalo.

Možná kdybych bývala měla na sobě overal M. Schumachera, zatáhla bych za ruční brzdu a ukázala bych "chlapcům", jak se správně otáčí vozidlo na vhodném místě!

Takhle však budu muset čekat na další termín zkoušek. Doufám, že mi všichni budete držet palce!

Autor: Alice Wollmannová | pátek 25.3.2011 0:27 | karma článku: 13,69 | přečteno: 1492x
  • Další články autora

Alice Wollmannová

James Bond z Lidlu

Také se Vám stává, že některé příběhy z Vašeho života se zdají být neuvěřitelné? Ne, nemusí se jednat o nic tak dramatického, jako je přistání mimozemšťanů přímo u Vás na balkoně, nebo to, že vyhrajete na stírací los 20 milionů.

19.9.2016 v 9:00 | Karma: 16,58 | Přečteno: 516x | Diskuse| Společnost

Alice Wollmannová

Jaro je tu, lidi šílí, a zase ta výměna pneumatik....

Pro většinu lidí je výměna pneumatik pěkná otrava. Ani já nejsem výjimkou. Snažím se to odkládat, jak jen to jde. Jo, teď na jaře mírná prokrastinace není na škodu, ale v opačném případě by to mohl být pěkný malér. Tento článek je určen všem, pro koho je výměna gum ze zimních na letní a opačně ztráta času, jinými slovy pěknej vopruz. Nechte na hlavě, nevšední příběh lze zažít i při takto přízemní činnosti.

2.4.2014 v 7:43 | Karma: 11,93 | Přečteno: 781x | Diskuse| Společnost

Alice Wollmannová

Elita nejsou jelita!?

Jak tak koukám na zápisky v mém blogu, tak zjišťuji, že jsem již rok NIC nenapsala. Není to tím, že by se nic v mém životě nedělo, jen jsme si dala pauzu. Dnes jsem si řekla:“ DOST, už je to přece rok a já zase začnu psát“. O čem? No, to se uvidí! Ted však mám pro Vás jeden příběh, tak trochu související se svátkem všech zamilovaných...

15.2.2014 v 0:16 | Karma: 12,78 | Přečteno: 682x | Diskuse| Společnost

Alice Wollmannová

Povalentýnské requiem, aneb je hledání chlapa ztráta času?

Je hledání chlapa ztráta času? Majitelé rozličných seznamek Vám odpoví, že určitě není. Některé ženy řeknou rovnou, že je. Pojďte se přesvědčit sami. Přečťete si můj příběh a zkuste odpovědět na tuto jednoduchou otázku. Je hledání chlapa ztráta času?

18.2.2013 v 8:05 | Karma: 17,93 | Přečteno: 1217x | Diskuse| Společnost

Alice Wollmannová

Chlapi chcete sbalit ženskou? Pořiďte si osobního kouče!

Svět se vážně zbláznil. Dnešní muži si najímají osobního kouče, aby se dozvěděli, jak sbalit ženu. Ve snu by mne nenapadlo, že by s touto triviální záležitostí mohl mít nějaký muž problém. Vždyť stačí tak málo! Co myslíte, dámy?

15.8.2012 v 7:44 | Karma: 17,37 | Přečteno: 1879x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Nej skluzavka, echt Divoký západ, exkurze do Bayernu... Krok za krokem zemí EURA

15. června 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Německu EURO je Německo. EURO si dělá z Německa, kde fotbal je národní sport, něco jako svoji výkladní...

Chtěl bych Turka v Česku, říká Macinka. Antibabiše má za nejhloupější program

15. června 2024

Premium V uplynulých dnech oslavil 16 let po boku Václava Klause. Ještě na Hradě dělal tehdejšímu...

Kvůli Le Penové ho sesadili. Soud však rozhodl, že šéfem Republikánů zůstává

14. června 2024  21:31

Pařížský soud v pátek zrušil rozhodnutí francouzské konzervativní strany Republikáni (LR), která ve...

PŘEHLEDNĚ: Proč Česko kupuje nové tanky za 52 miliard? A co všechno umí?

14. června 2024  21:01

Česká armáda by měla do roku 2030 získat 77 nejmodernějších tanků Leopard 2A8 ve společném nákupu s...

  • Počet článků 111
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2449x
Jsem jaká jsem a budu ráda, když budete číst moje články...