Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Jsem začátečník, tak si polib konečník!

Stal se zázrak. Mám po téměř ročním studiu ve dvou autoškolách, jedné srážce s kamionem, vystřídání čtyř instruktorů výcviku, tří výcvikových vozidel a pěti opravných zkouškách v kapse řidičský průkaz! Svůj první řidičský průkaz jsem si byla slavnostně vyzvednout 7.7.2011. Sedmička je přece šťastné číslo!

Je pravda, že mne trochu vyvedla z konceptu úřednice za přepážkou, kde se vydávají řidičáky. Položila jsem jen skromný dotaz, jestli tam už je můj průkaz k vyzvednutí? Začala hrabat v papírech, nějak ji tam neseděly cifry.

“To snad není možný, a kdy jste prosím Vás nastoupila do té autoškoly?“, zeptala se tak, jako by si snad myslela, že jsem tam vůbec nechodila!

Snažila jsem se diplomaticky vysvětlit všechny možné zádrhele a zpoždění, které způsobily to, že moje pořadové číslo bylo tak nízké oproti jiným žadatelům. Když jsem zmínila i pět opravných zkoušek, tak na mne paní úřednice upřela svůj zrak a zcela vážně pronesla: „Jo, naši kluci jsou přísní, ale spravedliví!“

Chtěla jsem dodat něco o tom, že asi posledních pět spravedlivých pracuje na Magistrátu obce s rozšířenou působností a dalších pět spravedlivých je mezi zkušebními komisaři na Odboru dopravy. Doufám, že už někdo z Vás zvolal Sodoma Gomora! Kdepak, jen Mladá Boleslav!

Získání řidičského oprávnění považuji za jeden z mých největších úspěchů v letošním roce. Těšila jsem se , jak budu konečně svobodná a ničím a nikým neomezená, jak vyrazím na výlety. Jak pojedu tam a tam. Na zadní část svého vozu jsem umístila „Z“- jsem začátečník.

Po prvním výletě mne přešla euforie.

Snažila jsem se zkrotit výstražným houknutím dav cca 30-ti členného průvodu dětí z dětského letního tábora, který si zabral celou silnici jen pro sebe. Kdosi z davu zařval, že jsem „pýča“. V podobném duchu se nesla další cesta. Pro změnu na mne pokřikovali cyklisté, kteří v tříčlenném družstvu vedle sebe okupovali celou vozovku. Pomalu jsem přestávala chápat to, proč s tím řidičákem všichni dělali takové obštrukce, když na silnicích je to jak v džungli?

Bláhově jsem si myslela, že ve městě to bude lepší. Chyba lávky. Jen si zkuste jet v Mladé Boleslavi po 22 hod, kdy končí škodovákům odpolední směna. Řekli byste si, je večer, klid, nikdo nikam nespěchá. Opět omyl. V deset večer začíná boj o parkovací místa ve městě!

Aneb, kdo dříve přijde, ten dříve mele. Na tohle nepotřebuji letité zkušenosti, stačilo mi jet dvakrát a připadala jsem si jak mezi dravou zvěří na Safari. Než jsem přijela k domu, tak byla všechna parkovací místa obsazená. Zkušební komisař by valil bulvy, jak jsem se rychle naučila podélné parkování. Nouze naučila i Dalibora housti!

Ve dne to bude lepší?

Jsem to ale naivka, když jsem se  domnívala, že za bílého dne a dodržování všech předpisů bude vše v nejlepším pořádku. Z omylu mne vyvedl řidič, který se vřítil na kruhový objezd, přičemž nebylo zcela jasné , kam má namířeno, jinými slovy zapomněl dát blinkr při výjezdu. Musela jsem tedy zprudka šlápnout na brzdu před vjetím na kruháč. S tímto manévrem zřejmě nepočítal řidič vozu, který jel v těsné blízkosti za mnou. Jen jsem potom slyšela řev a nadávky, které se rozléhaly po celé ulici. K mému údivu, nebyly adresovány onomu řidiči, ale mně!

Nevím jaké máte zkušenosti Vy, milí čtenáři s jízdou na pozemních komunikacích? Od té doby co mám řidičák, jsem si rozšířila slovník o několik speciálních slov. To nejslušnější je dement, ta další si jistě domyslíte sami.

Rozhodla jsem se, že si pořídím na zadní část svého vozu novou ceduli „Jsem začátečník, tak si polib konečník“.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Alice Wollmannová | pondělí 29.8.2011 1:13 | karma článku: 18,34 | přečteno: 2519x
  • Další články autora

Alice Wollmannová

James Bond z Lidlu

Také se Vám stává, že některé příběhy z Vašeho života se zdají být neuvěřitelné? Ne, nemusí se jednat o nic tak dramatického, jako je přistání mimozemšťanů přímo u Vás na balkoně, nebo to, že vyhrajete na stírací los 20 milionů.

19.9.2016 v 9:00 | Karma: 16,58 | Přečteno: 516x | Diskuse| Společnost

Alice Wollmannová

Jaro je tu, lidi šílí, a zase ta výměna pneumatik....

Pro většinu lidí je výměna pneumatik pěkná otrava. Ani já nejsem výjimkou. Snažím se to odkládat, jak jen to jde. Jo, teď na jaře mírná prokrastinace není na škodu, ale v opačném případě by to mohl být pěkný malér. Tento článek je určen všem, pro koho je výměna gum ze zimních na letní a opačně ztráta času, jinými slovy pěknej vopruz. Nechte na hlavě, nevšední příběh lze zažít i při takto přízemní činnosti.

2.4.2014 v 7:43 | Karma: 11,93 | Přečteno: 781x | Diskuse| Společnost

Alice Wollmannová

Elita nejsou jelita!?

Jak tak koukám na zápisky v mém blogu, tak zjišťuji, že jsem již rok NIC nenapsala. Není to tím, že by se nic v mém životě nedělo, jen jsme si dala pauzu. Dnes jsem si řekla:“ DOST, už je to přece rok a já zase začnu psát“. O čem? No, to se uvidí! Ted však mám pro Vás jeden příběh, tak trochu související se svátkem všech zamilovaných...

15.2.2014 v 0:16 | Karma: 12,78 | Přečteno: 682x | Diskuse| Společnost

Alice Wollmannová

Povalentýnské requiem, aneb je hledání chlapa ztráta času?

Je hledání chlapa ztráta času? Majitelé rozličných seznamek Vám odpoví, že určitě není. Některé ženy řeknou rovnou, že je. Pojďte se přesvědčit sami. Přečťete si můj příběh a zkuste odpovědět na tuto jednoduchou otázku. Je hledání chlapa ztráta času?

18.2.2013 v 8:05 | Karma: 17,93 | Přečteno: 1217x | Diskuse| Společnost

Alice Wollmannová

Chlapi chcete sbalit ženskou? Pořiďte si osobního kouče!

Svět se vážně zbláznil. Dnešní muži si najímají osobního kouče, aby se dozvěděli, jak sbalit ženu. Ve snu by mne nenapadlo, že by s touto triviální záležitostí mohl mít nějaký muž problém. Vždyť stačí tak málo! Co myslíte, dámy?

15.8.2012 v 7:44 | Karma: 17,37 | Přečteno: 1879x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Pavel se zranil na motorce. V nemocnici na pozorování zůstane několik dní

23. května 2024  20:03,  aktualizováno  22:32

Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce. Zranění nejsou vážná, ale vyžádají si...

Silné bouřky udeřily hlavně na východě, řidiče v autě uvěznil strom

28. května 2024  15:59,  aktualizováno  17:37

V úterý odpoledne se od Svitavska po Náchodsko vytvořil pás velmi silných bouřek, ty se ještě...

Vrátíme věk odchodu do důchodu, přes 65 let nejede vlak, řekl Babiš

28. května 2024  5:59,  aktualizováno  17:27

Přímý přenos Důchodovou reformu podle představ současné vlády Petra Fialy začali na mimořádné schůzi schvalovat...

Majitel rotvajlerů, kteří pokousali školačku, dostal peněžitý trest a zákaz chovu

28. května 2024  16:41

Domažlický okresní soud potrestal peněžitým trestem 90 tisíc korun a tříletým zákazem chovu zvířat...

Okamurovi hrozí pokuta za to, že přirovnal lidovce Bartoška k Hitlerovi

28. května 2024  16:30

Mandátový a imunitní výbor Sněmovny zahájil disciplinární řízení proti předsedovi opozičního hnutí...

Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA
Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA

Už jste slyšeli o nové pokračovací mléčné výživě BEBA SUPREMEpro 2 určené dětem od ukončeného 6. měsíce? Nyní můžete tuto nejdokonalejší recepturu...

  • Počet článků 111
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2449x
Jsem jaká jsem a budu ráda, když budete číst moje články...