Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Autoškola, aneb bude ze mne někdy "vášnivá" motoristka?

Každý člověk má nějaký ten tajný sen, který se nachází kdesi v hloubi jeho duše. Obvykle se snaží ho utajit. Proč asi? Sny bývají rozličné, obvykle irracionálního charakteru. Vůbec se nedivím, že si je lidé tak střeží, okolí by je mohlo totiž považovat za blázny. Také mám takový jeden sen. A klidně si myslete, co chcete. Mým tajným snem jsou silnice bez křižovatek, bez semaforů, bez kruhových objezdů, bez chodců bez přechodů a bez parkovišť. To by se to krásně jezdilo! Ještě kdyby zmizela z povrchu zemského další vozidla…to by byl Ráj!

 Sotva vyjedu, už musím zastavit na semaforu, protože je červená. Hurá svítí zelená! Mám odbočit doleva. Ujedu sotva půl metru a zase stojím. Čekám až v protisměru kolem mne profičí asi 20 vozidel. Řadím jedničku a rozjíždím se, jenomže po pár metrech následuje přechod pro chodce. Právě jim skočil zelený panáček, mezitím, co já jsem trčela uprostřed té křižovatky. Zase stojím. Čekám, až se paní důchodkyně přešourá na druhý konec.

Jedu dál. Po pár metrech další křižovatka a stejný scénář. Konečně se rozjedu, řadím na pokyn instruktora trojku. Na levém chodníku vidím mladší chodkyni. Jde po okraji chodníku. Napadne mne, že asi zkouší udržet rovnováhu. Lidi mají někdy divné nápady. Blížím se k přechodu pro chodce. Chodkyně pokračuje stále rovně po obrubníku. Už , už míjí přechod, když se najednou prudce otočí, vrátí se a strčí svojí levou dolní končetinu, jako sondu do vozovky a udělá první krok přes přechod pro chodce.

„Uaaauuuuuuuuuuuuuuu“, kvílím. Stejně kvílí i brzdy výcvikového vozidla. Zastavím. Instruktor asi taky tiše kvílí. Na přechod se přiřítí mladík podivného vzhledu. Na první pohled je patrné, že je pod vlivem a v krvi mu kolují nejméně 2 promile. Možná si „šlehnul“ i něco ostřejšího? Zastaví se uprostřed přechodu. Rozmáchne se rukou a cosi na mne gestikuluje. Jako vyznání lásky to však nevypadá. Nechápu, co se mu nelíbí? Chápu však, že se to asi nelíbí motoristům čekájícím v koloně za mnou. Mám dojem, že malinko brzdím provoz.

Zase se na chvíli “rozjedu“, ale to už se blížíme ke kruháči. Řadím dvojku, jedničku. Už jsem na kruháči, když se těsně přede mne druhým vjezdem nacpe kamión. Chápete to? Jak to, že se neřídí pravidly?! Chci rychle pryč z tohohle šílenýho města!

Jedeme kousek za město, procvičujeme řazení do jízdních pruhů. Ani tam mi nedají pokoj!!! Už se u mne projevuje paranoia a říkám si, že snad po mně „někdo“ jde. Že by snad mimozemšťané? Nedávno jsem četla článek o tom, že i vůdcové světové byznysu berou na vědomí jejich existenci. Kamion mě předjíždí zprava! Tam určitě "Ufouni" nesedí, ti jsou daleko inteligentnější!

Jedeme si „odpočinout“ na parkoviště k hypermarketu. V dopoledních hodinách zde není ani noha, ehm ani jedno auto…..plac pro téměř 200 automobilů je prázdný. Vyberu si jedno místečko na té holé pláni a zaparkuji do chlívečku. Instruktor chce, abych odtud vycouvala vlevo. Chystám se k couvavému manévru, když v tom se za naším vozidlem objeví černý vůz velikosti obrněného transportéru. Že neuhodnete, kde řidička tohoto monumentálního vozidla zaparkuje? Ano, těsně vedle nás.Tak tohle je na mne už moc! Kolem je plac, že by zde mohly přistávat Grippeny a ona si vybere místo těsně vedle mne!

Čekám co dalšího bude mít paní řidička v plánu. Podezřele dlouho sedí uvnitř vozidla a nemá se k tomu, že by vystoupila. Její vůz zabraňuje výhledu vlevo a nedej bože, že by vystoupila a já bych si toho nevšimla! Nebyla by vidět za tím „tankem“ ani, kdyby měřila jako nejvyšší muž v ČR, co se tak bojí toho, že exodus lékařů bude jeho exitus. A já mám začít v téhle patové situaci couvat! Spoléhejte se na postřeh někoho, kdo si vybere tak strategicky „výhodné“ místo na parkování. Od ní to určitě čekat nemohu. A tak čekám a čekám až konečně vystoupí a jsem klidná až v tom okamžiku, kdy se za ní zaklapnout dveře obchodu. Doufám, že tam bude hodně dlouho.

V podobném duchu se nese i návrat zpět. Jsem šťastná, že jsme tuhle krkolomnou jízdu městem přežili všichni! Pevně veřím, že si představitelé světového byznysu vezmou příklad od mimozemšťanů, kteří mají mnohem vyspělejší technologie!

Přeji všem motoristům pevné nervy a good luck!

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Alice Wollmannová | čtvrtek 17.2.2011 13:46 | karma článku: 14,34 | přečteno: 2096x
  • Další články autora

Alice Wollmannová

James Bond z Lidlu

Také se Vám stává, že některé příběhy z Vašeho života se zdají být neuvěřitelné? Ne, nemusí se jednat o nic tak dramatického, jako je přistání mimozemšťanů přímo u Vás na balkoně, nebo to, že vyhrajete na stírací los 20 milionů.

19.9.2016 v 9:00 | Karma: 16,58 | Přečteno: 516x | Diskuse| Společnost

Alice Wollmannová

Jaro je tu, lidi šílí, a zase ta výměna pneumatik....

Pro většinu lidí je výměna pneumatik pěkná otrava. Ani já nejsem výjimkou. Snažím se to odkládat, jak jen to jde. Jo, teď na jaře mírná prokrastinace není na škodu, ale v opačném případě by to mohl být pěkný malér. Tento článek je určen všem, pro koho je výměna gum ze zimních na letní a opačně ztráta času, jinými slovy pěknej vopruz. Nechte na hlavě, nevšední příběh lze zažít i při takto přízemní činnosti.

2.4.2014 v 7:43 | Karma: 11,93 | Přečteno: 781x | Diskuse| Společnost

Alice Wollmannová

Elita nejsou jelita!?

Jak tak koukám na zápisky v mém blogu, tak zjišťuji, že jsem již rok NIC nenapsala. Není to tím, že by se nic v mém životě nedělo, jen jsme si dala pauzu. Dnes jsem si řekla:“ DOST, už je to přece rok a já zase začnu psát“. O čem? No, to se uvidí! Ted však mám pro Vás jeden příběh, tak trochu související se svátkem všech zamilovaných...

15.2.2014 v 0:16 | Karma: 12,78 | Přečteno: 682x | Diskuse| Společnost

Alice Wollmannová

Povalentýnské requiem, aneb je hledání chlapa ztráta času?

Je hledání chlapa ztráta času? Majitelé rozličných seznamek Vám odpoví, že určitě není. Některé ženy řeknou rovnou, že je. Pojďte se přesvědčit sami. Přečťete si můj příběh a zkuste odpovědět na tuto jednoduchou otázku. Je hledání chlapa ztráta času?

18.2.2013 v 8:05 | Karma: 17,93 | Přečteno: 1217x | Diskuse| Společnost

Alice Wollmannová

Chlapi chcete sbalit ženskou? Pořiďte si osobního kouče!

Svět se vážně zbláznil. Dnešní muži si najímají osobního kouče, aby se dozvěděli, jak sbalit ženu. Ve snu by mne nenapadlo, že by s touto triviální záležitostí mohl mít nějaký muž problém. Vždyť stačí tak málo! Co myslíte, dámy?

15.8.2012 v 7:44 | Karma: 17,37 | Přečteno: 1879x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Pavel se zranil na motorce. V nemocnici na pozorování zůstane několik dní

23. května 2024  20:03,  aktualizováno  22:32

Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce. Zranění nejsou vážná, ale vyžádají si...

ANALÝZA: Válka mezi světem a Izraelem? Proč se po něm šlape a žádají sankce

28. května 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Od Izraele se v probíhajícím konfliktu s Hamásem část světa odvrací. Například zpravodajka OSN...

Byli jsme jen kořist. Získali mě přes nejistoty, vypráví exčlenka Sinčchondži

28. května 2024

Premium Před křesťanskou sektou Sinčchondži varují odborníci napříč celou republikou. Jak je možné, že...

Jedoucí auto zasáhl na Plzeňsku blesk, na místo museli přijet hasiči

27. května 2024  23:36

Málo vídaná situace se v sobotu odpoledne udála na Plzeňsku mezi obcemi Kožlany a Kralovicemi. V...

Potvrzeno, francouzští vojáci povedou výcvik na Ukrajině. Mají dorazit i F-16

27. května 2024  18:25,  aktualizováno  22:46

Hlavní velitel ukrajinských ozbrojených sil Oleksandr Syrskyj podepsal dokument umožňující...

Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA
Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA

Už jste slyšeli o nové pokračovací mléčné výživě BEBA SUPREMEpro 2 určené dětem od ukončeného 6. měsíce? Nyní můžete tuto nejdokonalejší recepturu...

  • Počet článků 111
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2449x
Jsem jaká jsem a budu ráda, když budete číst moje články...