Omlouváme se za slovo "kunda"

Omlouváme se za překlep z minulého čísla časopisu s názvem "Bože, sešli nám ještě dalšího Standu Wienera". Chybně jsme uvedli, že v zoologické zahradě ve Zlíně můžete vidět mladou kundu. Skutečnost je taková, že ve Zlíně můžete vidět mladého kuandu, což je drobný hlodavec, který přišel na svět 9. května.

Některým čtenářům bylo hned divné, proč by kunda měla mít chápavý ocas, bodliny rostoucí od hlavy až ke kořenu ocasu, a hlavně proč by kunda měla svým vzhledem připomínat dikobraza.
Dále dementujeme informaci, že kunda žije hlavně v lesích, kde odpočívá na stromech, nejraději ve výšce sedm až deset metrů nad zemí, místy však přichází i do kulturní krajiny, například na plantáže banánů nebo kukuřičná pole. I zde se samozřejmě jedná o kuandu, nikoliv o kundu.
Dalším nesmyslem, za který se omlouváme, je ten, že kunda žije samotářsky. Samotářsky nežije kunda, ale kuandu.
Chybně jsme také uvedli, že kunda obvykle obývá území o rozloze 10 - 20 hektarů. Žádná kunda, ale kuandu.
Velkého faux-pas jsme se dopustili v kapitole Rozmnožování, kde jsme uvedli, že kunda má vyhraněné období rozmnožování, dále že novorozená kunda má otevřené oči, měkké ostny a oranžovou srst na hřbetě. Přiznáváme se, že tohle přišlo divné i nám, ale i přes naše pochybnosti jsme v článku tyto informace nechali.
Za výše zmíněné omyly se omlouváme a věříme, že našemu nekomerčnímu plátku zůstanete věrni až do skonání světa.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Stanislav Wiener | úterý 25.5.2010 11:25 | karma článku: 24,87 | přečteno: 3819x