Ať žije Panna Maria Guadalupská! Ať žije Kristus Král! X♥ X

Ve čtvrtek 12.prosince katolíci slaví svátek Panny Marie Guadalupské. Zjevení Panny Marie v Mexiku v roce 1531 napomohlo k dokončení evangelizace Mexika. Panna Maria se zjevila indiánovi Juanu Diegovi na kopci Tepeyac. Zanechala u něj vzkaz pro místního biskupa v němž od něj žádala, aby na místě zjevení postavil kostelík. Biskup indiánovi nejprve nevěřil a chtěl od něj alespoň nějaký jednoduchý důkaz. Diego si logicky nevěděl rady, ale Panna Maria se mu zjevila po druhé a poslala ho na vrchol kopce Tepevac, kde rostly růže. Diego je měl natrhat, uschovat pod svůj plášť a donést je biskupovi. 

Po cestě zpět k biskupovi s růžemi se Diego asi trochu bál, co na to řekne biskup. Jenže pak před něho předstoupil a když plášť rozepl, objevil se na něm dokonalý obraz Panny Marie. Za tak pevné kořeny křesťanství, jaké se ujaly v Mexiku, vděčí tato země právě tomuto zázraku. Ať plášť zkoumal kdokoli, nikdo na světě nedokázal vysvětlit, jak obraz vznikl. Jelikož byl utkán z přírodní látky z agáve, měl se nejpozději do 40 nebo 50 let nenávratně rozpadnout. Dnes je rok 2013, plášť je zcela zachovalý a nejen to. Zcela zachovalý po stránce struktury i barvy je i samotný obraz, přestože na něj už sáhly ruce statisíců nebo možná milionů poutníků z celého světa.

Cituji: "V roce 1951 obraz fotografoval jeden fotograf z Mexika a přitom také udělal zvětšeninu tváře. Při sledování lupou si všiml v očních pupilách obrysů tváře. Biskupem následně sestavená komise zjistila, že se jedná se vší určitostí o Juana Diega, jehož dobový portrét se zachoval. A to je umístěno v oku o velikosti špendlíkové hlavičky. Zajímavé je, že se obraz zrcadlí na pupile, když na ni dopadá světlo, obdobně jako u živých lidí, fotografie tuto vlastnost nemají. Oči na obraze se proto do určité míry chovají jako oči živého člověka. Obraz v očích má dokonce sférické zkreslení, jaké musí mít, když se zobrazuje na kulové ploše. Výzkum v roce 1962 za použití dokonalejší techniky a většího zvětšení pak odhalil v očích Panny Marie ještě další postavy. Obraz je tak perfektní, že je možno identifikovat celou situaci. Jedna postava se dívá na Juana, druhá se mu dívá přes rameno. Ve druhé postavě byl rovněž podle dobového obrazu identifikován překladatel Juan Gonzales, který tenkrát stál vedle Juana Diega. Třetí postava je nezřetelná, ale zřejmě to bude světící biskup Ramirez y Fuenleal, který byl při audienci také přítomen. Uvědomíme-li si, že obraz vznikl při audienci Juana Diega před biskupem Zumárragou, vyplyne nám z toho, že zobrazuje scénu při vysypání květů z pláště. Protože se scéna zobrazuje v oku Panny Marie, ozřejmuje se nám nejen, že byla vzniku obrazu přítomná, ale také, že stála vedle biskupa Zumarragy, aniž ji ovšem kdokoli viděl. Plášť se pak zachoval jako inverzní barevný film ve fotoaparátu a neviditelnou Madonu zachytil. Tento závěr podpořil i zástupce firmy Kodak v Mexiku, který v roce 1963 prohlásil, že obraz na plášti se svou podstatou mnohem více podobá fotografii než namalovanému obrazu."

Obraz mimojiné zkoumali vědečtí profesoři z Floridy a v roce 1979 přinesli své stanovisko. Existenci a vznik obrazu není možné vědecky vysvětlit. K podobnému výsledku dospěl i fyzik z NASA. Opět cituji: "Infračervené zkoušky potvrdily, že na obraze neexistuje podmalba ani podklad. Na obraze není také ochranná laková vrstva. Bez podkladu by se plášť musel už před staletími rozpadnout a bez ochranné vrchní vrstvy by se už obraz musel dávno zničit, protože byl vystavován velmi dlouho kouři svíček, dotekům zbožných poutníků a dalším znečištěním. Obraz si přesto zachoval svoji původní svěžest. Je dokonce vytvořen tak, že využívá hrubý vzor tkaniny k docílení prostorové hloubky obličeje."

Podle všeho také právě díky Panně Marii Guadalupské měla velké úspěchy vojska CRISTEROS a jejich "Kristiáda" vedená proti federálním vojskům zednářského prezidenta Plutarca Elíase Callese. O Cristeros se v budoucnu ještě rozepíši. Už nyní ale musím připomenout člověka, mladého chlapce, který už navždy zůstane v paměti katolických Mexičanů jako jeden z největších hrdinů mezi bojovníky Cristeros. Blahoslavený José Luis Sánches del Río (28. březen 1913 - 10. únor 1928). Cristero a mučedník mučený a zavražděný federálními mexickými vojáky, protože se odmítl vzdát katolické víry.

"Myslím si, maminko, že brzy půjdu na smrt, ale to nevadí. Odevzdej se do vůle Boží; umírám velice spokojen, protože až do konce setrvám na straně Boží."

„Tehdy mu odřízli kůži z chodidel a přikázali mu jít městem směrem ke hřbitovu, kde měl vykopaný hrob. Plakal a naříkal bolestí, několikrát upadl ale neustoupil. Chvílemi se zastavovali a říkali: »Jestliže budeš volat: Ať zhyne Kristus Král, darujeme ti život.« Ale on odpovídal: »Sláva Kristu Králi - Viva Cristo Rey!«“

Ubodali ho, střelili do hlavy a svalili do vykopaného hrobu........

Odkaz Kristovy Armády - Cristeros v nás musí být zakořeněn navždy. Jose Sanchez del Rio byl v roce 2006 blahoslaven Papa Benediktem XVI.

CRISTO VIVE, CRISTO REINA, CRISTO IMPERA Y SANTA MARIA DE GUADALUPE !!! X♥ X

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Vojtěch Hlavatý | středa 11.12.2013 16:31 | karma článku: 20,71 | přečteno: 1028x